Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

Tražim tiho kućište (nisam ga još našao) sa filterima i dobrim protokom vazduha. Kada kažem tiho, prvenstveno mislim na IDLE tišinu da se ne čuje uopšte.

To je upravo ovo kuciste Titan 2 Pro. Stavis ventilatore na Silent i zavrsio si posao. Ja ga imam i meni se ta 4 ventilatora ne cuju uopste, kao da ih nema.



Ne piše ni koliko ventilatora i kog prečnika prima koja strana. Zbog (vašarskih) lampica ne mogu da idu direktno na matičnu.

6 ventilatora mozes da zakacis na kuciste. Uz kuciste sam dobio 4 a neki koliko vidim i 6, znaci jos 2 gore za izbacivanje vazduha. 120mm ima svaki, pise na svakom sajtu koji ga prodaje.

2. Prima CPU hladnjak do maksimalno 165mm (mada neke od toliko (mislim) da nije moga da primi) - dakle od boljih Noctua ništa (meni je bitno, većini možda neće biti)

A sta bi ti, da stavis hladnjak od traktora ? 120mm je sasvim dovoljno. Tu vecu ulogu igra maticna ploca nego sama velicina kucista.

3. Nema gumice u otvorima za kablove (za cable management) pa se kablovi vide

Gde se kablovi vide? Meni se uopste kablovi ne vide sem kabla sa 24 pina koji ide u maticnu.

4. Metal u zadnjem delu kućišta se pri montiranju kartica lomi i ne može da se vrati (downgrade u odnosu na prvu verziju Titan-a)

Generalno, ne vidim razlog zasto bi to mesto u buducnosti ostavljao praznim? Pogotovu ako koristis zadnji slot za graficku, koje je najbolje po meni.

5. Filteri - kačenje je takođe downgrade, a donji filter (koliko sam video/pročitao) je lošijeg kvaliteta. Pristup donjem bi mogao biti bolji (npr sa prednje strane radi neuporedivo lakšeg skidanja/vraćanja pri čišćenju).

Gornji filter je sa magnetom i on je bas extra. Donji filter kod napajanje isto nije los i ne skida se bas tesko. Jedina mana je filter kod prednja 3 ventilatora, mora da se skida ta prednja strana da bi se doslo do filtera.

Ne piše koliko HDD-ova prima (rekao bih 2 ili 3). Bolje da su ostavili mogućnost dodatka kaveza iznad PSU shroud-a.

Prima 2. Uostalom, HDD je proslost u svetu racunara po meni i ne znam sto se svi toliko brinete o tome. HDD samo zauzimaju mesta u svakom danasnjem kucistu. Glomazni su, spori i cuju se kad rade. Na ovom kucistu mozes da povezes 2 SSD-a sa zadnje strane gde je cable management koja imaju svoja mesta i plus 2 NVMe SSD-a mala na maticnoj ploci. (PS: Zavisi koju plocu imas) Ja npr imam za 2 na maticnoj i koristim 1 NVMe i jedan SSD obican pozadi a verujem da mogu da se usrafe jos nekoliko obicnih SSD-eova.

Ne znam da li ide dodatna oprema uz njega (kao recimo gumirani odstojnici i šrafovi za tih rad HDD-ova koji idu uz niže serije MS-ovih kućišta). Ne znam koje debljine ventilatore prima (ali je svakako neisplativo kada se uzme u obzir cena ventilatora i samog kućišta).
Ne može da se ubaci CD/DVD/BR čitač/rezač (možda nekome znači).

Dzaba ti sve i gumirani srafovi i svasta nesto i ove gluposti na youtube sto ljudi prikazuju. Buku u HDD-u stvara iglica koja zapisuje podatke i to ne moze da se resi gumenim srafovima i stavljanjem ko zna sta.
Sto se tice CD/DVD citaca. I to je proslost, sada sve ide na flesh. Svaki PC nove generacije nema prostor za to, barem ja nisam video.

Inace, jedno pitanje za tebe, nemoj da zameris. Koliko mogu da shvatim ti nemas ovakvo kuciste a ipak si izneo neke komentare. Nemoj to da radis, da citas ko zna gde ili ti neko kaze i ti onda iznosis ovde neke netacne stvari i kvaris volju ljudima koji zele da kupe ovo kuciste.




Ovo kuciste je prejako i svakom bih preporucio.


Inace pitao bih sve ovde. Da li je neko trazio, nasao, kupio... iste ovakve RGB kulere na kucistu , da li uopste postoje da se kupe? Kupio bih 2 da stavim na gornjem delu kucista.
 
Poslednja izmena:
Za cpu hladnjak gresis, misli se na visinu celog sklopa sa bakarnim hladnjakom a ne samo ventilatora koji se kaci na njega..
U celokupnu dimenziju od 120mm ne mogu da se uklope high end kuleri..

Kablovi se vide, ali samo onaj deo od kulera sa prednjeg panela, ali meni licno to ne smeta..


A za dodatne kulere, pa, pojave se na oglasima povremeno kao komplet od sva cetiri ali to ode manje vise instant. Ja sam vec dva puta zakasnio da ih kupim posto hocu da uradim istu stvar. Ako nadjes nekoga ko prodaje cetiri javi pa da podelimo :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Negde sam pročitao da odgovaraju SAMA RAINBOW ventilatori :) Jedino što ih slabo ima negde u ponudi...
 
Uzeo sam danas ovo kuciste. Odbijao sma po svaku cenu , strah me jeftinih kucista a budzet i nije bio bas ogranicen. Ali ispade da je kad sve sastavis, optimalno resenje sa vodenih hldajdnjem koje ce tu ici i u stanu gde ima dosta prasine. Videcemo kad se namontira.

Da li postoji nesto sto moze da se uradi da se smanji potencijalna buka?
 
Za cpu hladnjak gresis, misli se na visinu celog sklopa sa bakarnim hladnjakom a ne samo ventilatora koji se kaci na njega..
U celokupnu dimenziju od 120mm ne mogu da se uklope high end kuleri..

E ovo me interesuje i ne zamerite ako cu pitati nesto sto vama deluje kao glupost jer sam sa svojih 38 godina sklopio svoj prvi desktop :D Ceo zivot sam koristio laptop i samo mi je sve ovo novo, a uci cu brzo u fazon ;)

Elem, stiglo mi je juce ovo kuciste i prepakovao sam sve u njega iz nekog starog koje sam pre mesec dana pozajmio privremeno od drugara. Planirao sam (verovatno tek u februaru) da kupim Noctua NH-D15. Po specifikaciji, ovaj cooler je visok 165mm, a opet po MS-u, Titan 2 Pro prima cooler do 165mm visine (sto i ovde u ovom topiku neko vec rece da moze). Malo me zbunjuje ovo sto je @shomispc gore napisao. Da li to znaci da cooler u praksi moze da bude visi od cifre iz specifikacije (zbog cevi koje vire na vrhu ili ne znam ni ja zbog cega)? Ili da pojednostavim: Jel zna neko jel moze da stane Noctua NH-D15 u ovo kuciste? Hvala.

Btw, meni se mnogo svidja ovo kuciste za te pare, ali opet, s obzirom da mi je i prvo koje imam, mozda i ne znam za bolje :D
Procitao sam ceo ovaj topik i vidim da su se pojedini zalili na buku - ja ga stvarno i ne cujem. Doduse, komp je na podu ispod stola, u dnevnoj sobi gde deca prave zurku po ceo dan, ali slusao sam i jutros kad je zatisje :D , meni stvarno nije bucno. U BIOS-u sam podesio PWM za ventove 0°C - 55% ; 60°C - 55% ; 65°C - 80% ; 70°C - 100% Mislim da mi je bolja varijanta da ih drzim sto vise na 55% (ne cuju se), a od 0°C do 60°C i jeste opseg temperature u kome se CPU najcesce nalazi. Kao sto su ljudi vec pisali, PWM se ne ocitava u BIOS-u, ali ventovima se pojacava brzina sa porastom temperature onako kako je zadato u BIOS-u (testirano sa FFMpeg transkoding-om i slusanjem na uvo :D ).

Evo i par slicica, potrudio sam se za svoj prvi put da odradim cable management (onoliko koliko sam bio spretan), meni je ovo kuciste bas lepo. (Drzao bih ga na stolu, al ne da zena :D:wall::D)

20201226-203902.jpg


20201226-203935.jpg
 
Ja ne bih rizikovao sa D15.
Kod mene je Dark Rock Pro 4, i ostalo je prostora taman onoliko da se moze reci da nije na knap (4-5mm), a cini mi se da je nizi od D15 za oko 5-6mm.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Veliko je to bas, kod mene je Arctic Freezer eSports 34 duo i on je 157mm i ima jos mesta do stakla, ali mislim da bi bilo bas cupavo...

Na kraju krajeva, da li ti uopste treba takav/toliki hladnjak? Koji CPU je u pitanju?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sad idemo u off :)
Ryzen 5 3600. Osnovna namena PC-ja bice video editing i render koliko moze, tako da grejace se, a po prirodi sam megaloman.
Videcu jos, ima do februara. Ne mora da bude D15, ni ne moze ako fizicki ne moze da stane, logicno, mislio sam samo da uzmem "najbolje", da ne razmisljam, kad se jos uvek ne razumem dobro.
Zanimljivo, razmisljao sam i o Dark Rock Pro 4, dobro je znati da staje.

EDIT: Visina Dark Rock Pro 4 je 162.8mm
 
Poslednja izmena:
Uzmi Freezer 34 eSports Duo i ne brini, sasvim dovoljan za 3600 a sigurno ti staje u kućište

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Staje NH-D15 bez problema sa sklonjenim prednjim ventilatorom (u tom slucaju je visina 160mm), ili sa pomerenim prednjih pozadi. Takodje posto imas low profile memoriju, staje 100% NH-D15 bez skidanje prednjeg ventilatora, jer ima dovoljno lufta da se spusti.

NH-D15 u stock varijanti je ~164.8mm sto je samo 2mm vise od Dark Rock Pro 4.
 
Poslednja izmena:
@stiw47 takođe +1 za eSports Duo, nećeš imati problema sa njim :)

Jedino ćeš imati problema sa prašinom koja će se brzinom munje nakupiti u kućištu ispod stola, tako da - porazgovaraj sa ženom :d

Svađaju se muž i žena i muž pobegne ispod stola:
- Izlazi ispod tog stola! - kaže žena
- Ovo je MOJA kuća i biću GDE JA hoću! - kaže muž :d
 
Kod mene on super radi sa R5 3600, plus mozes da uklopis boju sa kucistem, plus plus duplo je jeftiniji od ova druga dva gore navedena a sigurno nije duplo losiji :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hvala svima za informacije. Nije problem i volim da prodjem jeftinije kao i svi. Videcu jos da razmislim, brine me ostavljanje rendera preko noci. Ne znam nista o ovom Arctic cooler-u, pa cu videti jos da procitam i nastrebam. *mjau**mjau**mjau*, juce sam nekako prelomio za DRP4 :) , al ima vremena za dosta prelamanja do februara.
 
Jedino ćeš imati problema sa prašinom koja će se brzinom munje nakupiti u kućištu ispod stola, tako da - porazgovaraj sa ženom :d

Ovo je 100% tačno. Prašinčina se neverovatno brzo sakupi u kućištu kada je ono na podu. Obavezno razgovor sa ženom, lepo joj objasni da kućište mora na sto.
 
U BIOS-u sam podesio PWM za ventove 0°C - 55% ; 60°C - 55% ; 65°C - 80% ; 70°C - 100% Mislim da mi je bolja varijanta da ih drzim sto vise na 55% (ne cuju se), a od 0°C do 60°C i jeste opseg temperature u kome se CPU najcesce nalazi. Kao sto su ljudi vec pisali, PWM se ne ocitava u BIOS-u, ali ventovima se pojacava brzina sa porastom temperature onako kako je zadato u BIOS-u (testirano sa FFMpeg transkoding-om i slusanjem na uvo :D ).

Super si ti to sve spakovao. Ja imam problem da podesim ventilatore, BIOS ih nakon "Safe & Restart" zaboravi. Satlno mi rade na 100%. Dok podešavam u BIOSu sve radi normalno. :(
Spojio si PWM konektor na ploču i modul priključio na napajanje? Možeš li mi reći kako si ubo ventilatore u modul (može slika modula?) i bili mi mogao poslati sliku postavki u BIOSu? Jesi li odabrao za učitavanje Auto, DC ili PWM mode senzora? Ja sam sve to probao ali čisto da vidim kako je kod tebe postavka.

Vezani post https://forum.benchmark.rs/showthre...-video-uzivo&p=6185306&viewfull=1#post6185306

Hvala unaprijed
 
Poslednja izmena:
Super si ti to sve spakovao. Ja imam problem da podesim ventilatore, BIOS ih nakon "Safe & Restart" zaboravi. Satlno mi rade na 100%. Dok podešavam u BIOSu sve radi normalno. :(
Spojio si PWM konektor na ploču i modul priključio na napajanje? Možeš li mi reći kako si ubo ventilatore u modul (može slika modula?) i bili mi mogao poslati sliku postavki u BIOSu? Jesi li odabrao za učitavanje Auto, DC ili PWM mode senzora? Ja sam sve to probao ali čisto da vidim kako je kod tebe postavka.

Vezani post https://forum.benchmark.rs/showthre...-video-uzivo&p=6185306&viewfull=1#post6185306

Hvala unaprijed

Verujem da si sve spojio kao i ja, ne znam sto ti ne radi, ali evo i slike.

Spojio si PWM konektor na ploču i modul priključio na napajanje? - tako je:

  1. Spojio sam PWM kablic sa modula kucista na sys_fan header na ploci
  2. RGB kablic sa modula kucista na rainbow header na ploci
  3. Ostavio sam ??? kablic sa modula kucista da visi, posto nemam pojma sta je
  4. Zaboravio sam da slikam napajanje, ali da, spojio sam preko onog kabla za napajanje sto je kao za SATA
  5. Nemam pojma da li je ovo ovako dobro i da li uopste treba ovako posto prvi put radim ovo i verovatno i nisam bas merodavan da me se pita za savet :D


20210102-105057.jpg



Možeš li mi reći kako si ubo ventilatore u modul (može slika modula?) - Nisam ih ubadao, bili su vec ubodeni kad mi je stiglo kuciste, evo je slika dole:

20210102-111640.jpg



bili mi mogao poslati sliku postavki u BIOSu? - bice kasnije slika, bekapujem trenutno nesto (malo duze), pa ne mogu reboot dok se ne zavrsi. U svakom slucaju PWM i verovatno samo malo drugacija podesavanja na kojoj temperaturi koliko procenata obrtaja.



@alex303: Ono sam vise hipoteticki rekao "drzao bih ga na stolu koliko je lepo", ali ne bih ni ja jer je ovo trpezarijski sto, a vec smo dovoljno cirkusa napravili home ofisom, samo mi jos desktop racunar fali :D :wall: Ostaje dole :)

P.S. Sad iz ove perspektive razmisljam: Da li ima ikakve veze sa necim ovaj konektor koji sam spojio na rainbow header na ploci? Mislim, ako ja ovo dobro razumem, to bi trebalo da moze iz nekog softvera da kontrolise svetla na ventilatorima, ali ja jos ne nadjoh nacin (molim vas ispravite me ako gresim, nisam siguran za ovo). Istina je da nisam nesto puno ni trazio, samo sam probao sa MSI Dragon Center (posto je ploca MSI), opcija "Mystic Light", ali ona mi ne pronalazi ni jedan RGB uredjaj osim ono malo RGB-a sto ima na samoj ploci. (oznaceno crvenim - tu na toj liniji treba da se prikazu pronadjeni uredjaji, ali vidi samo integrisane lampice)

2021-01-02-11-56-35.png
 

Prilozi

  • 20210102-105057.jpg
    20210102-105057.jpg
    275.8 KB · Pregleda: 71
Poslednja izmena:
Isto je kao i kod mene sve spojeno. Nešto je do ploče, nema šta drugo biti. :(

Hvala ti.
 
VDG je isto što i ovaj RGB ulaz, pa koristiš jedan ili drugi u zavisnosti od dostupnih priključaka na ploči.
- Kod nas (imamo istu ploču) je on dole levo.

U BIOS-u je potrebno staviti PWM za ventilatore, tj sys fan (DC i Auto ne daju rezultate).
Podesiti lepo krivu bilo ručno mišem, bilo kuvanjem vrednosti (na Tomahawk B550 je desno od grafikona).

@iPlay
Proveri da nemaš BIOS apdejt.

P.S.
1. Kako se gasi osvetljenje na ventilatorima (ako može na dugme ili opcijama, da ne vadim RGB priključak sa matične)?
2. Kako se vadi prednja strana i pristupa filteru?
 
Poslednja izmena:
Zadrzis ono dugme na kucistu i iskljuci se osvetljenje.
 
1. Osvjetljenje se gasi pritiskom na Led tipku 3-4 sec.
2. A prednju stranu vadiš tako što ispod prednje maske zavuces ruku i sa malo snage povučena prema naprijed. Ruzan osjećaj jer misliš da ces sve polomiti. Tako ja radim kad čistim prašinu.
 

Hvalaaaaaaaaaaa.

Palo mi je danas na pamet da probam da drzim dugme da vidim hoce li se ugasiti RGB. Dok sam dosao kuci iz porodicne setnje, vec sam procitao ovaj post i bacio brzinski pogled na Vladin video - RGB sada moze da se kontrolise iz MSI Dragon Centra. Opet (suntavo i polovicno :D ), MSI Dragon Center ne prijavljuje RGB uredjaje i u onoj gornjoj liniji i dalje stoji samo MB, ali ako prebacim na JRAINBOW1 (znam da sam tu povezao kontroler od kucista), menjanje svetlosnih efekata u desnom panelu se primenjuje na ventilatore kucista (naravno, primenjuje se i ako prebacim na SELECT ALL).

Jeeeee, pocinje vasar :D

2021-01-02-11-56-35.png


@iPLAY: Ovo ti je vezano za kontrolu svetala, ne utice nikako na brzinu ventilatora.
 
Poslednja izmena:
Drugari, pomoć...

Na ploči imam konektore LED_C1 i LED_C2 međutim na oba imam sve 4 pin iglice, a na ovom kabliću na kućištu je jedan pin "zaliven". Za VDG nemam ništa zalemljeno na ploči.

Kako se ovo vezuje?
29aafa32a315f572230d6544da759541.jpg
a3a6bc8033900cc8841df9a4cad71852.jpg
479f5c55b9b119f0a83892cc778c4e93.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Nikako, ostavis ga da visi i onda kontroler kontrolise efekte.. (kod mene oba vise jer nemaju gde)

Trebaju ti argb headeri sa tim rasporedom pinova, ebg, nista nije standardizovano..

edit: pogledaj stivov komentar malo iznad pa ce ti mozda biti jasnije
 
Poslednja izmena:
Ja sam na aorus b550 pro ubo taj vdg kablic u taj vdg port na ploci (cudno da kod tebe nema uopste pinova), ali samo v i d pinove, proradilo sve, pomocu rgb fusion kontrolisem osvetljenje i ventova i ploce, samo zadrzis led tast na kucistu prvo da udje u sync mode, ee sad mozda ne treba tako, ali kod mene radi xD
 
Nazad
Vrh Dno