Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

@nemanja123

1. Originalni ventilatori su vrlo tihi pri punoj brzini, rekao bih da se vrte na nekih 1100 RPM. Što se tiče specifikacije, jeste to sve obavijeno velom tajne... Rekao bih da se radi o vrlo pristojnim ventilatorima, sa solidnim protokom i slabijim statičkim pritiskom. Ja sam npr. prodao kontroler i 4 ARGB ventilatora, za te novce kupio paket Arctic P12 PWM ventilatora od 5 komada, bez šarenih lampica, vezuju se redno, a poslednji ide na PWM priključak na matičnoj ploči. Preteklo je još novca od prodaje ventilatora, dovoljno za 2 metra RGB trake i jednostavan BT kontroler koji upravlja radom trake. Ko ima savremenu ploču i odgovarajuće priključke, ne treba mu ni dodatni kontroler. Napred idu ventilatori 3x12 cm ili 3x14 cm. Gore 2x12 cm ili 2x14cm. Pozadi ide samo 1x12 cm ventilator.

2. CPU kuler FSP Windale 4 stao je sa svojih 158 mm bez problema, verujem da tu ima još dodatnih 7 mm, tačno prema specifikaciji. Ko ima Noctua hladjenje sigurno ne treba ni da gleda ovo kućište, pa sramota je da kućište košta manje od samog kulera...

3. Tačno je, nema gumice na otvorima za kablove, nemaju ga ni mnoga skuplja kućišta. Ko se ipak odluči za ovo kućište, a ne može da spava bez gumica na otvorima, ima rešenja. Može naručiti ovo kućište pod drugim brendom, gde ima i famoznih gumica. Doduše, cena je prilično veća...

https://iponcomp.hr/shop/termek/natec-genesis-irid-505-argb-crno/1805898

4. Poklopci na PCI slotovima nisu montažni, istina. U paketu dolazi jedan rezervni poklopac, a za par dolara može se naručiti paket rezervnih poklopaca... Ako nekada, ne daj Bože zatrebaju.

5. Donji filter je istog kvaliteta kao i filteri na prednjoj i gornjoj strani. Loša stvar je način montaže, što je zajedničko za većinu kućišta do cene od 100 eura. Nemoguća je misija skinuti taj filter, a da se kućište pre toga ne okreće na bočnu stranu. Ovaj problem planiram da rešim na sledeći način. Na mestu donjeg filtera postoji malo udubljenje, prema čijim dimenzijama sam isekao komad mesh mreže, slučajno dosta veće gustine nego originalni filter, tako da će to biti kvalitetniji filter. Od samolepljive magnetne trake napravio bih okvir i dobio klasični magnetni filter, tako da se sada zamena može izvršiti podizanjem kućišta i polaganjem filtera u udubljenje.

Što se tiče predvidjenih mesta za 3.5" uredjaje ima ih ukupno 2 u kavezu sa plastičnim nosačima, odnosno ukupno 7 mesta za 2.5" uredjaje (2 na nosačima za 3.5" uredjaje, 2 pozadi na nosaču SSD-a i dodatnih 3 mesta u novoj verziji, na mestu nekadašnjeg otvora za rezervoar vodenog hladjenja). Moguća je pojava vibracija pri intenzivnijem radu HDD uredjaja, koliko sam primetio do sada, a još nisam skontao kako se ovo može eliminisati.

Poslednji DVD uredjaj kupio sam pre 10 godina, a pokvario se da ga nisam koristio svega 5-6 puta... Svakako, ko ne može bez njih ili će kupiti eksternu varijantu CD/DVD/BR uredjaja ili će gledati drugo kućište.

Dizajn kućišta sa mesh poklopcem na prednjoj strani je presudio da se odlučim za ovo kućište i zanemarim te sitne nedostatke, karakteristične za većinu kućišta i veće cene od Titana II Pro.

Prvobitna cena od 6500 dinara je bila ekstra, ja sam sada kućište platio 7200 dinara što i dalje nije velika cena, uzevši u obzir šta za tu cenu nudi konkurencija, čak i mnogo zvučnija imena od MS Industrial-a.

Da bi PC bio tih i nečujan, nije dovoljno samo nečujno kućište. Potrebno je hladjenje kućišta izbalansirati i uklopiti sa CPU kulerom, hladjenjem grafičke kartice, hladjenjem napajanja. MS Titan II Pro je odličan izbor i početni korak za dobijanje nečujnog PC-a sa dobrim performansama hladjenja. Ja sam više meseci gledao i shodno svojim potrebama, očekivanjima i planiranim budžetom, nisam našao ništa bolje u tom rangu, a nažalost ni u skupljem segmentu do nekih 100 eura i više.

Na kraju, nemam neki koristan savet za tebe. Srećan ti bio izbor, gledaj pažljivo, čitaj, uči, meri i preseci, ako ne bude valjalo, ti si kriv. :smackbum:
Sad vidim da sam zaboravio da ti odgovorim.

Veliko hvala na detaljnom odgovoru.

1. Tišina je relativan pojam i menjao bih ventilatore skoro pa sigurno nekim tisim i obavezano sa što manjom bukom u IDLE (što povlači i manji minimalni broj obrtaja). Ovo sa prodajom je ekstra stvarn! Za kolik osi prodao ventilatore i kontroler (ne znam po kojoj si ceni uzimao nove ventilatore, pa ne mogu da procenim).

2. Sve ostalo u kućištu je ili će biti tiho, zbog toga i gledam najveći kuler. Po meni kuler i treba da bude skuplji od kućišta (vodena hlađenja pokotovo), ne kvari se i obično traje desetinama godina, dok se kućište za to vreme promeni (izgled, novi standardi ulaza, oštećenja spolja...)

3. Gume za otvore su, po meni, obavezne za sva kućišta sa providnom stranom, inače je ta providna strana kontraproduktivna.
Imaju gume kućišta u tom cenovnom rangu (makar po YouTube-u što sam gledao) ali je dobavljivost u doba korone upita.

4. Jel može link do poklopaca za otvore? Ne znam koji termin da kucam u pretragu.

5. Hvala na opisu filtera. Javi kako je ispao donji kada budeš pravio :)
Da li za HDD-ove mogu da se koriste gumirani šrafovi, podloške, umetci?
Ako može, to bi pomoglo kod bude.

Ja danas narucih ovo "MS INDUSTRIAL TITAN 2 PRO", a trenutno imam "MS Industrial Falcon Blue Pro".
Molim te javi utiske :)
 
1. Ventilatore iz kućišta i kontroler prodao sam za 4.000 dinara, 2 sata nakon objavljivanja oglasa na KP. Paket Arctic P12 PWM ventilatora od 5 komada sam platio 25 eura, nabavka preko Madjara na KP, može se naći par evrića niže, ali mora se čekati duže zbog trenutnih problema kod standardnih dobavljača. Ventilatori su vezani redno i svi se okreću istom brzinom. Prema trenutnim podešavanjima, brzina ventilatora je 930 obrtaja tokom mirovanja i manjeg opterećenja sistema, pri većem i dužem opterećenju sistema ubrzavaju do nekih 1180 obrtaja. Na 30 cm daljine čuju se prednji ventilatori, čak i na tih 930 obrtaja, ne glasno, ali ipak se čuju. Ventilatori imaju direktnu vezu sa limenim panelom na prednjoj strani, verovatno bi gumene podloške i ovde malo popravile stvari, probaću.

2. I kućište može trajati desetinama godina, ali eto ja mog Chieftec-a više nisam mogao očima da gledam, a uvek sam voleo da imam pogled na unutrašnjost računara.

3. Gume, pa i ne patim baš zbog nedostatka, da se to lepo spakovati, nije ružno. Objaviću slike kad završim pakovanje u potpunosti, čekam još neke bitne detalje da nabavim.

4. Poklopci PCI slotova, evo par linkova:

https://www.aliexpress.com/item/4001172635255.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3f1d2e0eMv6c9K

https://www.aliexpress.com/item/4000360408075.html?spm=a2g0o.detail.1000014.15.1c5e26a3ORJuYb&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.14976.165864.0&scm_id=1007.14976.165864.0&scm-url=1007.14976.165864.0&pvid=8327a105-1784-45ff-b629-0eb0cd087a2b&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.14976.165864.0,pvid:8327a105-1784-45ff-b629-0eb0cd087a2b,tpp_buckets:668%230%23131923%2358_668%23808%233772%23863_668%23888%233325%231_4976%230%23165864%230_4976%232711%237538%23971_4976%233104%239653%237_4976%233141%239887%232_668%232846%238113%23693_668%232717%237558%23193_668%231000022185%231000066056%230_668%233422%2315392%23622

https://www.aliexpress.com/item/4001153424430.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47564982EaZj9K&algo_pvid=94ee816f-fd5f-485b-bad0-755dfd354fb5&algo_expid=94ee816f-fd5f-485b-bad0-755dfd354fb5-9&btsid=0ab6f82415983690676955144e541b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

5. Postaviću i slike filtera za neki dan, napravio sam 2 komada, sa ramom i bez rama, pa ću videti šta je bolje.

HDD leži u plastičnom nosaču, mogu se postaviti gumene podloške naravno. Mislim da trenutni zvukovi ipak potiču od rada samog HDD-a, do sada je on bio u kućištu od lima debelog 1 mm, sa zatvorenom bočnom stranicom, i to na podu pored stola, verovatno se zbog toga nisu ni čuli ti zvuci.
 
Kuciste je malo precenjeno sa cenom s obzirom da drugi nude isto po nizoj ceni.
 
Kuciste je malo precenjeno sa cenom s obzirom da drugi nude isto po nizoj ceni.
Daj primer takvih kućišta :)

Sa rešenjima koje je izneo forumaš iznad meni ovo zvuči kao dobar izbor.
Mane koje sam pominjao vidim imaju i kućišta od 100 evra.

Recimo Define S (skuplji za 50%) - isto ima prostor za dva 3,5" uređaja, protok vazduha zbog zatvorene prednje strane je (ispravite me ako grešim) manji, staju samo 2 ventilatora napred i jedan gore (mada gore više i ne treba), pozadi je 12cm (ni tu nije 14 kao ni kod Titana), maksimalna visina CPU kulera je 160mm (Titan prima do 165mm, mada akzu da ne staje D15 koji je baš toliko i visok 165mm), ima manje ulaza na kućištu, bez kontrolera za ventilatore je i nema filter na gornjoj strani.
Verujem da je kvalitetnije izrade od Titaan i ima famozne gume za proreze :D
 
Evo da se i ja ukljucim, posto imam doticno kuciste.
Situacija je takva da sam morao ubaciti i 3. HDD, pa sam improvizovao, ali zavrsilo je posao. Na limic iza za SSD rupe odgovaraju i za 3.5" :D a SSD sam prebacio na prednju stranu gdje mogu stati jos dva ista dodatno.
Sto se tice CPU kulera, narucio sam Dark Rock Pro 4, i staje bez problema (prijatelj istu kombinaciju vec ima), on je visok 163mm.
Licno sam jako zadovoljan kucistem i za to para nisam ovekivao vise, sem nespretno rijesenog filtera na donjoj strani.

d2825dd12dbe53c9696e11614d8be4eb.jpg
7d15cc21804fbb42e08948019f723553.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Hmmm... vidis, nisam razmisljao da bi tamo mogao staviti SSD. Imam jedan koji mi je van kucista od kako sam se "uselio u ovo kuciste". Iako je starti 840Evo od 120GB mogao bi se iskoristiti. Makar za RDR 2 :D
 
Evo da se i ja ukljucim, posto imam doticno kuciste.
Situacija je takva da sam morao ubaciti i 3. HDD, pa sam improvizovao, ali zavrsilo je posao. Na limic iza za SSD rupe odgovaraju i za 3.5" :D a SSD sam prebacio na prednju stranu gdje mogu stati jos dva ista dodatno.
Sto se tice CPU kulera, narucio sam Dark Rock Pro 4, i staje bez problema (prijatelj istu kombinaciju vec ima), on je visok 163mm.
Licno sam jako zadovoljan kucistem i za to para nisam ovekivao vise, sem nespretno rijesenog filtera na donjoj strani.

d2825dd12dbe53c9696e11614d8be4eb.jpg
7d15cc21804fbb42e08948019f723553.jpg


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Svaka čast na domišljatosti :)

Eto, rešen i treći HDD (meni bi značilo). Mislim ds bi mogao da se stavi i na shroud iznad kaveza i da se fiksira dvostrano leplkivom trakom i gumiranim podloškama.

Šta misliš, jel ima prostora još 2mm za D15 sa deklarisanih 165mm visine?
Mislim da bi možda i stao, nego verovatno mora malo ventilator da se spusti niže u odnosu na hladnjak. Verujem da je to pravilo problem ovima koji su pokušali da ga smeste u ovo kućište.

P.S. Gde i kada si uzeo ovo kućište i koliko si ga platio?
 
Prijatelj kog sam spomenuo je takodje razmisljao o D15 ali se odlucio na sigurniju varijantu, jer bi ovaj najvjerovatnije stao na knap, plus rizik za kasnije, ako bi se uzimao neki visi RAM, u tom slucaju vent na D15 se mora dodatno podizati.
Po meni licno, ~5% losije performanse na Dark Rock pro 4 u odnosu na D15 su zanemarive u odlosu na 20% razlike u cijeni.
Ja sam iz Banjaluke, pa mislim da nema smisla porediti cijene. Ovde je trenutno oko 130KM, ali samo ja licno utopio neke stare komponente za njega.

Edit:
Sad sam provjerio kod prijatelja, kaze da od vrha kulera (Dark Rock Pro 4) do stakla ima oko 5mm, tako da bi, ako cemo po deklarisanim dimenzijama, D15 mogao stati, ali nisam siguran sta bi bilo sa RAM-om...
 
Poslednja izmena:
Da, moraću dobro da razmislim i kalkulišem.

Nije mi toliko do efikasnosti, koliko do buke u IDLE. Hoću da je ona što je niža moguća, jer ne bih gasio kompjuter noću, a relativno je blizu glave.
 
Dark Rock Pro 4 je tisi od D15, i razlika je zanemariva.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije tisi na istim performansama, tisi je malo kada ih odvrnes do kraja, ali za iste performanse, bude tisi D15.
Imao do pre koju nedelju D15, drugaru za 9700k uzeo DRP4, koji cu i sebi sada uzeti.

Problem je sa visim ramima kod D15, morao sam drugu kom sam prodao, da uzimam Fury rame, jer moji Dominator ne mogu da mu stanu u kuciste jer se dize kuler previse.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nije tisi na istim performansama, tisi je malo kada ih odvrnes do kraja, ali za iste performanse, bude tisi D15.
Imao do pre koju nedelju D15, drugaru za 9700k uzeo DRP4, koji cu i sebi sada uzeti.

Problem je sa visim ramima kod D15, morao sam drugu kom sam prodao, da uzimam Fury rame, jer moji Dominator ne mogu da mu stanu u kuciste jer se dize kuler previse.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ovaj kaže da D15 ima 65mm (sa skice proizvođača 35mm) prostora za RAM, dok DRP4 ima 40mm.
https://youtu.be/gAy9uNnFr0I

Koliko je obično visok RAM?
 
Onaj "goli" bez ikakvog hladnjaka je 32mm. Corsair Vengeance LPX npr. je 34mm.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pa zavisi koji, Fury ako se dobro secam je bio 34mm, a Dominator 44mm.
Problem su druga 2 slota, zbog njih i sa Fury mora malo da se digne, dok je sa Dominator vec dosta vise, a ja sreca imam Cosmos full tower. A i tu mi se na izolacionu penu naslanjao ventilator, pa sam je isekao na delu gde je vent.

Pokusao sam da iskopam na telefonu normalnu sliku sa druga 2 slota, ali je ovo sve sto sam nasao.

ff3ab9601fb23243b52562d2dbc5eb73.jpg
65cf2c5c4f44b33e2a4ed0f70b1fcd7c.jpg


Ako je i drp 40mm, onda mrka kapa, moracu ponovo D15 da kupim, pa stavim samo 2 stapa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Daj primer takvih kućišta :)

Sa rešenjima koje je izneo forumaš iznad meni ovo zvuči kao dobar izbor.
Mane koje sam pominjao vidim imaju i kućišta od 100 evra.

Recimo Define S (skuplji za 50%) - isto ima prostor za dva 3,5" uređaja, protok vazduha zbog zatvorene prednje strane je (ispravite me ako grešim) manji, staju samo 2 ventilatora napred i jedan gore (mada gore više i ne treba), pozadi je 12cm (ni tu nije 14 kao ni kod Titana), maksimalna visina CPU kulera je 160mm (Titan prima do 165mm, mada akzu da ne staje D15 koji je baš toliko i visok 165mm), ima manje ulaza na kućištu, bez kontrolera za ventilatore je i nema filter na gornjoj strani.
Verujem da je kvalitetnije izrade od Titaan i ima famozne gume za proreze :D

https://www.fractal-design.com/products/cases/define/define-s/black/

Define S bez providne stranice je 9000, nije mnogo više od Titana. Iluzorno je porediti Fractal i MS Industrial po kvalitetu i i rado bih dodao za Define, osim ako baš hoćeš providnu stranicu da ti šljašti light show u kućištu pa da uzmeš MS ili platiš više za Fractal sa providnom stranom...
Define S bez providne strane ima još 2 prednosti - još više tišine i fan mount na stranici za hlađenje grafike.

Protok vazduha jeste slabiji od Titana (trebalo bi da jeste, Titan verovatno ima i mrežu i filter ispod, što je dupla prepreka pa može d bude manje provetren nego što izgleda), ali daleko od toga da je u Define vrelo. Recimo, imao sam Define R4 koji je unutra na istu foru i nikad nije bilo problema sa temperaturama, naprotiv.

Define S prima 9 ventilatora ukupno, 3 napred, 1 nazad, 3 gore, i po 1 dole i na bočnoj stranici. I svi od 140mm, ako želiš. To je ohoho promaje i mrtva tišina jer je silent kućište s većim ventovima.

Max visina kulera je 180mm, ne 160.
Filter gore ti ne treba osim ako gore ne montiraš radijator i/ili ventove da uvlače, mada ne znam da iko to radi...
Ima manje USB konektora gore, mada ne znam šta će nekom papazjanija od prikačenih kablova tu...
Nema kontroler za ventove ali njih je ionako najbolje kontrolisati iz BIOSa...
Staju 3x3.5" HHD-a.

Daleko od toga da je Titan loš, solidan je, ali dok Define S košta 9000 (pod uslovom da ga imaju, naravno) mislim da je bolji izbor ako ti je stalo do kvaliteta i funkcionalnosti a ne do RGB fenseraja i staklarije...
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da je Titan loš, solidan je, ali dok Define S košta 9000 (pod uslovom da ga imaju, naravno) mislim da je bolji izbor ako ti je stalo do kvaliteta i funkcionalnosti a ne do RGB fenseraja i staklarije...

Titan II Pro sa bočnom stranom od kaljenog stakla i dva ventilatora mene košta 4.400 dinara. Mislim da je ipak Define S viša klasa po ceni, kvalitetu i funkcionalnosti i nije uporediv sa ovim kućištem, nikako.

Da, moraću dobro da razmislim i kalkulišem.

Nije mi toliko do efikasnosti, koliko do buke u IDLE. Hoću da je ona što je niža moguća, jer ne bih gasio kompjuter noću, a relativno je blizu glave.

Moji Arctic P12 PWM imaju opseg od 200-1800 rpm. PWM kontrolom možeš ventilatore postaviti u "Idle" režimu na 600-700 obrtaja, sumnjam da se tu čuje bilo šta. Ali mislim da nema potrebe, što se noći tiče, ni ja ne gasim računar i potpuno je nem, računar prelazi u "sleep" mode i ventilatori se u potpunosti zaustavljaju... Ujutru u 5.05 ventilatori i kompletan sistem se pokreću i kreće alarm za budjenje :)
 
Poslednja izmena:
@jurodivi
Mala matematička igra, da bih povukao paralelu u odnosu na opremu koju ima Define S. Kućište sam platio 7.200, prodao ARGB ventilatore i kontroler za 4.000 dinara i kupio Arctic P12 PWM ventilatore (25 eura pakovanje od 5 komada). Znači ostatak kućišta 3.200 dinara plus dva ventilatora po 5 eura, daje vrednost 4.400 dinara...

E sad donji filter...

Nikako nisam mogao da prihvatim način montaže/demontaže filtera sa donje strane Titana II Pro, kad znam da postoje mnogo bolja rešenja. Došao sam na ideju kako da doskočim ovom problemu i tek onda sam odlučio da kupim kućište.

Ideja je bila da fabrički filter preradim, odnosno zamenim drugim filterom, magnetnim, koji bi se lako montirao u postojeće udubljenje ispod filtera na donjoj strani kućišta.

1XT0NHT.jpg


Nisam hteo da skrnavim originalni PVC filter, kad sam već našao mesh mrežu 2.5 puta veće gustine, čeličnu, kvalitetniju. Evo na slici se mogu uporediti, levo je originalni PVC filter, desno moja mesh mreža.

l5G4vDI.jpg


Napravio sam dva modela filtera, evo ih jedan do drugog.

vQWS3Qr.jpg


Prvi model je samo sečena mesh mreža na meru, sa zalepljenom magnetom trakom po obimu filtera. Primetno je da je filter bez rama malo talasast, iskrivila se mreža prilikom čišćenja i ribanja (nije bila nova, već strašno zaprljana od ulja i taloga), može se ispeglati, ali i ovako je potpuno funkcionalna.

qzFUQGd.jpg


Filter je odlično "seo" na udubljenje na donjoj strani kućišta, kontakt je ostvaren celom površinom magnetnog rama i stoji dosta čvrsto, obzirom da je ova mreža i dosta teža od PVC mreže koja se obično koristi za filtere. Mesh mreža je od nerdjajućeg čelika i može se prati.

x5zwOqy.jpg


Drugi model ima plastični ram sa ojačanjem u obliku krsta po sredini filtera i mesh mrežom u sendviču, sve uradjeno kao jedna celina. Da ne pričam kako sam pravio ovaj ram, smejaćete se... Koristio sam papir sa odštampanim ramom koji sam plastificirao u 5 primeraka. Sve to fino i pažljivo isečeno skalpelom, pa spojeno univerzalnim lepkom. Dva sloja u sredini imaju malo veću unutrašnju meru kako bi tu mogla da "sedne" mesh mreža, pa preko još jedan sloj koji će da pokrije, učvrsti i zatvori mrežu u ram. Ofarbano je na brzaka, amaterski, alkoholnim flomasterom, otuda se i presijava malo na slikama, ali očekujem sutra PVC foliju pa će izgledati daleko bolje.

L2sCyM6.jpg


I ovaj filter je legao odlično na predvidjeno mesto, moram priznati da nisam siguran koji mi se više svidja.

Px6kGe3.jpg


Kako vam se dopada moja ideja i realizacija?
Ko ne može da nadje mesh mrežu slobodno može da iskoristi fabrički PVC filter i skrati ga na potrebnu meru, samo merite dva puta, pa tek onda secite. Magnetna traka može se naći u knjižarama.

Sledeći zadatak je izrada gumenih prekrivki otvora za kablove...
 
Onda ne načinji poređenja pod poretpostavkom da je značajnio jeftinije od Define S kad kućište košta oko 7500...to što ti izmajmunisao je deseta priča.
Još kad uzmeš u obzir pare, energiju i vreme koje ćeš uložiti na prepravke, stvarno čovek da se zapita što odmah nisi uzeo ljudsko kućište...

Meni je ispala jedna od tih gumenih zezancija na itvorima za kablove i iznervirao sam se vraćajući je pa sam lepo poskidao sve. Ništa ne dobijam sa njima...
Kućište ima staklo na obe strane, kablovi će da se vide ma kako ih provlačio, ništa mi ne znači pokriven otvor.
 
Poslednja izmena:
Ako nista, bar opis je za pohvalu. Svaka cast na trudu. Nekome majmunisanje, nekom uzivanje. Covjek ako ima vremena i volje, zasto trositi vise ako ovo radi s nekim uzivanjem.
90% nas nema vremena ili volje da se time bakce, i vecini je lakse dati malo vise da dobije rijesen "problem".
Evo ja cu prvi, kad i ako budem imao vremena za to [emoji23], kupiti magnetne trake da bolje pricvrstim filter. Nisam ni znao da ima, takoreci leziste, za filter dok covjek nije okacio slike.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ma, ako čovek voli da petlja neka ga. Samo, kupovina malo jeftinijeg kućišta onda gubi poentu...
 
@jurodivi
Hteo samo reći da ne treba porediti kućište iz budžet klase sa "16" svetlećih ventilatora i kućište iz višeg segmenta sa 2 obična ventilatora, meni to ne ide... Ispada mala razlika u ceni, a velika u kvalitetu i funkcionalnosti, što po meni nije realno.
 
Jel mogu da se isključe RGB svetla na kućištu, ali da se održi kontrola ventilatora?

@jurodivi
Hteo samo reći da ne treba porediti kućište iz budžet klase sa "16" svetlećih ventilatora i kućište iz višeg segmenta sa 2 obična ventilatora, meni to ne ide... Ispada mala razlika u ceni, a velika u kvalitetu i funkcionalnosti, što po meni nije realno.

Baš tako.
Inače razlika u ventilatorima na Fractal-u obični i RGB je 10.000 dinara. Isto kućište...
 
RGB gasis na isto dugme gdje mjenjas boje.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Znam da nije bas tema za to, ali se pominje ovo kuciste...
Da li ima potrebe davati duplo vise para za Titan II Pro u odnosu na Cyclop V, obzirom da se sklapa non-gaming(ne zanima me ni rgb:)) komp sa verovatno B450 Tomahawk max i Apu Ryzen 5 3400G?
Verovatno necu imati potrebe za koriscenjem ventilatora na Titanu...
 
@BoT, jedan savet za ciscenje filtera kada se tako zamasti, uzmes SMAC (iz Lilija) odmascivac, prsnes celu mrezicu, sacekas 15min., isperes vodom, stavis da se osusi, to je to. Nikakvo ribanje nije potrebno.
 
Hvala na sugestiji, nešto slično sam uradio sa drugim komadom, Loctite odmašćivač, pa sam izduvao vazduhom pod pritiskom. Morao je vazduh da se koristi da bi se fino očistilo, ipak je mreža bila strašno zaprljana i kao takva odbačena i zaboravljena, ko zna koliko je godina stajala ovako, inače radi se o finom filteru ulja iz parnog turbogeneratora... Za prvi komad sam bio nestrpljiv, ništa nisam imao pri ruci, pa sam ga ribao u lavabou krpom, sapunom i toplom vodom :)
 
Nazad
Vrh Dno