Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

Ima, ali se rukovodim logikom gde moze da bude i da nema logike, ali nekako mi je logicnije da su manji ventilatori tisi..
Da li ici na PWM ili non PWM ?
 
Losa logika. 140mm ventilator ima mnogo vecu povrsinu elisa, mnogo vise vazduha gura tako da mozes dosta da smanjis broj obrtaja, a da opet imas solidan protok vazduha.

PWM PST verziju uzmi, mogu da se nadovezuju jedan na drugi i mnogo je lakse za kontrolu.
 
Ko sto @ivanbass1 objasni u teoriji na papiru 140mm ventilator istih dubinskih dimenzija kao 120mm uvek ima prednost i uvek ce biti tisi za iste performanse (dokle god se porede ventilatori napravljeni od istih materijala, i dokle god 140mm vent nema pre-glomazan motor, ili nesto slicno cudno).

U praksi kad pricamo o ventilatorima koji nisu TOP, ta teorija pada cesto, mora da se gledaju testo-ovi i poredi od slucaja do slucaja (od ventilatora do ventilatora).
 
Poslednja izmena:
P14 sam koristio u praksi, kao i mnogi na forumu, to su odlicni ventilatori, pogotovo za tu cenu.
 
P14 sam koristio u praksi, kao i mnogi na forumu, to su odlicni ventilatori, pogotovo za tu cenu.
Ne kontekst prakse na koju sam mislio u prvom delu poruke (P14 nece pobediti Phanteks T30-120). Ali da u drugom delu poruke za P14 konkretno odlicni ventilatori, koji moraju da se podese da se ne vrte izmedju ~850-1150 RPM u najgorem slucaju, ili 900-1100 u najboljem. (samo obicni, dok RGB i ARGB modeli sa prstenom oko vrhova peraja ne moraju, posto nemaju zvucni problem u tom opsegu).
 
Naravno, ne mogu da se porede ventilatori koji su 6e po komadu za 140mm sa onima koji su 30-40e za 120mm.
 
Naravno, ne mogu da se porede ventilatori koji su 6e po komadu za 140mm sa onima koji su 30-40e za 120mm.
Tacno, ali takodje ne moze nijedan 140mm ventilator koliko god kostao koji nije napravljen od LCP materijala da pobedi T30-120 (po normalizovanoj buci). Tek novi kad budu dosli krajem godine od istih naprednih materijala ce vratiti stvari kako su bile nekad.

Cak nisam siguran ni da bi 140mm NB-Eloop uspeo (a bolje je poredjenje jer je 29mm debeo kao 30mm Phanteks T30).
 
Nisam razumeo ovaj deo ?
''(samo obicni, dok RGB i ARGB modeli sa prstenom oko vrhova peraja ne moraju, posto nemaju zvucni problem u tom opsegu).''
Hoces da kazes da je ta verzija RGB ili ARGB jos tisa od ovih sto nemaju svetla na njima ?
Sada sam gledao na kucistu ova tri od napred i dva odozgo podrzavaju kacenje 140mm, medjutim ovaj sa zadnje strane ( izlazi / ulazi na ploci ) koliko vidim max je 120mm.

Zanima me i sto se tice povezivanja kako tacno ? Ova ploca Asrock B660M PRO RS ima 3x CHA_FAN/WP, znaci morao bih 3x na jedan 2x na jedan i ovaj 1x na jedan ?
 
Zanima me i sto se tice povezivanja kako tacno ? Ova ploca Asrock B660M PRO RS ima 3x CHA_FAN/WP, znaci morao bih 3x na jedan 2x na jedan i ovaj 1x na jedan ?
Tako je. Uzmes PWM PST ventilatore i povezes 3 ventilatora s prednje strane na jedan header, 2 ventilatora s gornje strane na drugi i ventilator sa zadnje strane na treci.

Proveri za svaki slucaj da li ima mesta za 3x140mm napred, znam da obicno bude 2x140mm ili 3x120mm.

Sa tom plocom, ako ne uzmes ventilatore koji podrzavaju nadovezivanje, morao bi da kupujes racve za povezivanje sto bi te na kraju verovatno vise iskostalo.
 
Kamda si u pravu. Mogu samo 2x 14 napred..
E sada logicno bi bilo da ide jedan skroz dole gde su hardovi i napajanje a drugi skroz gore..
Pozadi moze samo 12..
Nezgodno, fakticki treba 4x 14 i 1x 12..
 

Prilozi

  • 1646510530235.jpg
    1646510530235.jpg
    131.1 KB · Pregleda: 42
''(samo obicni, dok RGB i ARGB modeli sa prstenom oko vrhova peraja ne moraju, posto nemaju zvucni problem u tom opsegu).''
Hoces da kazes da je ta verzija RGB ili ARGB jos tisa od ovih sto nemaju svetla na njima ?
Absolutno, ali samo tisi u rasponu brzina koje sam naveo. Obicni Arctic P12/P14 su lose dizajnirani i dolazi do rezonatne buke zbog deformacije peraja. Kad idu sporije ili brze od tog opsega tihi su. Novi ARGB/RGB imaju peraja povezana plastikom i nema tog problema:

artic-p12-pwm-pst-co-fan-120-mm.jpg
1244_1.jpg
 
Meni su tihi i u tom opsegu, doduse kod mene nikad nije tisina, uvek je neka muzika/serija/film na TV-u, grejanje je na klimu i radi preciscivac vazduha. PC stoji gde mu je mesto, na podu.

Da je tisina u sobi i da je PC na stolu, mozda bih i ja smatrao da nisu tihi. Sve u svemu, ventilatori su daleko od "lose dizajniranih" i klasa su u svakom smislu u odnosu na fabricke MS ventilatore.
 
Prosto ne verujem sta sam video. Nikada mi ne bi ni palo na pamet to da pogledam i da pomislim da je neko smislio da poveze ove lopatice kako ih ja zovem..
Svakako vidim da su skupi pogotovo sto uzimam skoro sve novo tako da mora da otpadne.
Meni se racunar cuje kao kombajn, sam hladnjak na CPU proizvodi dosta buke, ostali samo dodaju.. pa sada sa novim hocu to da eliminisem.
 
Poz svima.
Imam ovo kuciste i AB-350-gaming-3 maticnu plocu.
Po svemu sudeci na ploci ne postoji 5V aRGB konektor, tako da nemam gde da ubodem ovaj VDG ili ovaj drugi 3-pinski konektor.
Jesam li dobro razumeo problematiku? Koje su mi opcije ovde ?
Screenshot_20230927_002150.jpg
 
Povezes struju u kontroler i sve ventilatore u njega i na dugmence napred menjas modove - softverski mu ne mozes nista.

Edit: nije bas da ne mozes nista, ako ih ubodes u neki header na ploci mozes da podesavas brzinu - ali sto se tice svetlosnih efekata tu stvarno ne mozes nista
 
Nazad
Vrh Dno