Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

tootooban

Čuven
Učlanjen(a)
21.02.2004
Poruke
407
Poena
630
Deluje ok, mada je 7500 din. za njega mnogo, po meni. Problem je što je ponuda kod nas slaba a Mađari deru za kućišta pa i nemaš neki izbor...

Filter ispod napajanja najverovatnije ima, imaju ga i duplo jeftinija kućišta. Za kontroler nemam pojma, low tier proizvođači još uvek nisu naučili kako se prave sajtovi i product page pa nema nikakvih podataka...
 
Uzeo sam Titan II.
Zadovoljan sam kupovinom. Napred ima magnetni filter takodje, 4 ventilatora sa arGB modulom, dole je filter koji se kaci nokricima samo, nazad dosta mesta za kablove, nosaci za HDD, 0.6mm lim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li se moze podesavati brzina ventilatora? Da li je glasno? Koliko mesta za 3.5" a koliko za 2.5" diskove ima?
 
Treba da moze da moze. Imam problema sa plocom/grafickom pa drugo nisam ni povezivao. Pozidi ima 2x2.5 mesta ali kontam da moze jos negde da se stavi. Ni sata ssd nisam jos stavljao. Samo M.2 za test. Takodje i 2 fijoke za 3.5inca.
Slikacu ti kasnije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ajde, molim te, posto me zanima kuciste, cini mi se da ima solidan airflow. Ako ne, da trazim dalje.
 
Evo na brzinu. Fotke sa stranicama imas na netu.
1542313aeb226025417c4b0acc637b2c.jpg
1914c447a6bed51a47fb6a28ace7f357.jpg
e008ad22d15fede28decbe8b8867a9fa.jpg
804ce5632bbaf2037e8b296bb0abd1d0.jpg
1de1837d80837c5b87d239672e952a9b.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Onda podeli i ti utiske :D
 
Zezao nešto tapatalk pa sam obrisao post.
Odlično je kućište. Iskoristio sam onaj popust u firmi na G od 20% uz sbb račun. Ujedno sam imao neke bodove od ranije. Izašlo me na kraju 5.600 dinara... Za ovakvo kućište sa kontrolorom i 4 argb venta, džabe.
Fali mi samo cpu cooler. :)
20191222_210525.jpg
 
Kakav downgrade za filtere, Titan Pro je imao filtere na klik, mnogo bolje resenje od magnetnih.
 
Morali su negde da uštede. [emoji846] Samo kontroler i argb ventovi vrede jedno 30-40e zasebno da se kupe. Ostatak kućišta je sličan MS CYCLOPS V samo je malo poboljšan dizajn na titan-u.
 
Je li airflow dobar?
 
Kako ne bi bio sa ovoliko otvorenom prednjom maskom i 4 venta.
 
Ok, i samo jos jedno pitanje. Da li ima neki prekidac za low-high obrtaje ventilatora. Posto na Metropolis Pro nema a znam je na Black Widow bilo.
 
Nema prekidač za broj obrtaja. Podesi se u biosu i radi lepo.
 
Ja ne znam ljudi kakav vise air flow jurite :d
Furam i dalje, kroz treci build, Thermaltake V3 kuciste kupljeno 2010 godine sa dva venta, jedan in napred, jedan out pozadi. I svako build je radio vrh, nikada cpu (ma koji bio) iznad 60tak stepeni u igrama, grafe nikad iznad 70tak. Ok, nisam nikad uzimao high end, nego generalno mid range uvek, ali majku mu ne treba valjda to kuciste da ima slicnu funkciju kao ari condition :)
 
Ja ne znam ljudi kakav vise air flow jurite :d
Furam i dalje, kroz treci build, Thermaltake V3 kuciste kupljeno 2010 godine sa dva venta, jedan in napred, jedan out pozadi. I svako build je radio vrh, nikada cpu (ma koji bio) iznad 60tak stepeni u igrama, grafe nikad iznad 70tak. Ok, nisam nikad uzimao high end, nego generalno mid range uvek, ali majku mu ne treba valjda to kuciste da ima slicnu funkciju kao ari condition :)

Razlika izmedju otvorene i zatvorene stranice na ovom kucistu koje sada imam (Metropolis Pro) je 10 stepeni na grafickoj... Jednostavno ne uvlaci hladan vazduh od napred skoro nikako. Cak ako i odvojim prednju masku dobijem 7-8 stepeni razlike, kada ventilator od napred moze da "hrani" graficku hladnijim vazduhom.
 
Ok, ali kazem sta god. 60 ili 70 stepeni za grafu svejedno, a nece biti ta razlika ako uzmes iole pristojno hladjenu i ako ne klokas nista u sistemu, kao sto ne klokam...Dobro tu se ogradjujem, nikad ne klokujem.

A kuciste od 60tak evra bi moralo imati bolje sredjeno hladnjenje, posebno intake...Tu se slazem apsolutno, jer koja je onda svrha. Uzmes onda Winston za ~3k i dodas 2,3 kvalitetna ventilatora za po 1k i imas bolje resenje po toj logici.
 
Poslednja izmena:
Danas je bitna sminka :)

MS Falcon koji je isao za 35e je imao sjajne mogucnosti hladjenja, bolje nego trenutno S340 Elite kojim sam ga zamenio.
 
Ok, ali kazem sta god. 60 ili 70 stepeni za grafu svejedno, a nece biti ta razlika ako uzmes iole pristojno hladjenu i ako ne klokas nista u sistemu, kao sto ne klokam...Dobro tu se ogradjujem, nikad ne klokujem.

A kuciste od 60tak evra bi moralo imati bolje sredjeno hladnjenje, posebno intake...Tu se slazem apsolutno, jer koja je onda svrha. Uzmes onda Winston za ~3k i dodas 2,3 kvalitetna ventilatora za po 1k i imas bolje resenje po toj logici.

Ali nije ako je tjunction na 90 i 100 stepeni... to su vec kriticnije temperature gde dolazi do throttla
 
Koje ms kućište je najbolje što se tiče buke? Ne igram igrice, protok vazduha mi nije toliko bitan. Trenutno imam cm 332 kućište sa 2 ventilatora čuje se kao prekrupač.
 
Za buku je najbolji Black Widow, odlican odnos cene i kvaliteta. Ide fabricki sa 3 venta i kontrolerom za ventove gde kad stavis na low uopste se ne cuju.
 
Black Widow definitivno,imao sam i Fractal R4.
Moj utisak je da je MS tisi.
 
Nova serija Titan II Pro kućišta koja se pojavila krajem jula ima izmene na kućištu. Nema otvora za šrafljenje 5.25 inch uredjaja i nema otvora za montažu rezervoara.
Na mestu rezervoara sada se nalaze otvori za montažu 3 SSD uredjaja sa unutrašnje strane.

Titan II Pro_Izmene na kucistu.jpg
 
Poslednja izmena:
Tražim tiho kućište (nisam ga još našao) sa filterima i dobrim protokom vazduha. Kada kažem tiho, prvenstveno mislim na IDLE tišinu da se ne čuje uopšte.

Naiđoh na ovo kućište i ono što sam video, mane su sledeće:
1. Ventilatori - nisu pravi PWM, već se regulišu preko napona - ako se stavi na 50% ugase se skroz, što (meni) nije prihvatljivo. Nema specifikacije minimalnog/maksimalnog broja obrtaja, kao ni efikasnosti pri istim (kako protok, tako i pritisak). Ne piše ni koliko ventilatora i kog prečnika prima koja strana. Zbog (vašarskih) lampica ne mogu da idu direktno na matičnu.
2. Prima CPU hladnjak do maksimalno 165mm (mada neke od toliko (mislim) da nije moga da primi) - dakle od boljih Noctua ništa (meni je bitno, većini možda neće biti)
3. Nema gumice u otvorima za kablove (za cable management) pa se kablovi vide
4. Metal u zadnjem delu kućišta se pri montiranju kartica lomi i ne može da se vrati (downgrade u odnosu na prvu verziju Titan-a)
5. Filteri - kačenje je takođe downgrade, a donji filter (koliko sam video/pročitao) je lošijeg kvaliteta. Pristup donjem bi mogao biti bolji (npr sa prednje strane radi neuporedivo lakšeg skidanja/vraćanja pri čišćenju).

Ne piše koliko HDD-ova prima (rekao bih 2 ili 3). Bolje da su ostavili mogućnost dodatka kaveza iznad PSU shroud-a.
Ne znam da li ide dodatna oprema uz njega (kao recimo gumirani odstojnici i šrafovi za tih rad HDD-ova koji idu uz niže serije MS-ovih kućišta). Ne znam koje debljine ventilatore prima (ali je svakako neisplativo kada se uzme u obzir cena ventilatora i samog kućišta).
Ne može da se ubaci CD/DVD/BR čitač/rezač (možda nekome znači).

Sviđa mi se izgled (uzeti u obzir da je sa strane staklo, nije pleksiglas), protok vazduha (ako izuzmemo ventilatore) je dobar čemu doprinosi prednja strana, konektori (možda su mogla sva 4 ulaza da budu USB 3 verzije umesto 2), ima fan kontroler (sa stock ventilator imaeni lično gubi smisao).
Prvobitna cena od 6.500 dinara mislim da je bila ok kada s euzme sve u obzir.

Ako sam nešto loše shvatio slobodno me ispravite :)
Isto važi i ako imate predlog za bolje kućište uzevši u obzir gore navedeno :)
 
Poslednja izmena:
Gledaj Fractal Define seriju. Ili neko mesh kućište (nikakav izbor ovde) i 140mm fanovi na malom RPM...
 
@nemanja123

1. Originalni ventilatori su vrlo tihi pri punoj brzini, rekao bih da se vrte na nekih 1100 RPM. Što se tiče specifikacije, jeste to sve obavijeno velom tajne... Rekao bih da se radi o vrlo pristojnim ventilatorima, sa solidnim protokom i slabijim statičkim pritiskom. Ja sam npr. prodao kontroler i 4 ARGB ventilatora, za te novce kupio paket Arctic P12 PWM ventilatora od 5 komada, bez šarenih lampica, vezuju se redno, a poslednji ide na PWM priključak na matičnoj ploči. Preteklo je još novca od prodaje ventilatora, dovoljno za 2 metra RGB trake i jednostavan BT kontroler koji upravlja radom trake. Ko ima savremenu ploču i odgovarajuće priključke, ne treba mu ni dodatni kontroler. Napred idu ventilatori 3x12 cm ili 3x14 cm. Gore 2x12 cm ili 2x14cm. Pozadi ide samo 1x12 cm ventilator.

2. CPU kuler FSP Windale 4 stao je sa svojih 158 mm bez problema, verujem da tu ima još dodatnih 7 mm, tačno prema specifikaciji. Ko ima Noctua hladjenje sigurno ne treba ni da gleda ovo kućište, pa sramota je da kućište košta manje od samog kulera...

3. Tačno je, nema gumice na otvorima za kablove, nemaju ga ni mnoga skuplja kućišta. Ko se ipak odluči za ovo kućište, a ne može da spava bez gumica na otvorima, ima rešenja. Može naručiti ovo kućište pod drugim brendom, gde ima i famoznih gumica. Doduše, cena je prilično veća...

https://iponcomp.hr/shop/termek/natec-genesis-irid-505-argb-crno/1805898

4. Poklopci na PCI slotovima nisu montažni, istina. U paketu dolazi jedan rezervni poklopac, a za par dolara može se naručiti paket rezervnih poklopaca... Ako nekada, ne daj Bože zatrebaju.

5. Donji filter je istog kvaliteta kao i filteri na prednjoj i gornjoj strani. Loša stvar je način montaže, što je zajedničko za većinu kućišta do cene od 100 eura. Nemoguća je misija skinuti taj filter, a da se kućište pre toga ne okreće na bočnu stranu. Ovaj problem planiram da rešim na sledeći način. Na mestu donjeg filtera postoji malo udubljenje, prema čijim dimenzijama sam isekao komad mesh mreže, slučajno dosta veće gustine nego originalni filter, tako da će to biti kvalitetniji filter. Od samolepljive magnetne trake napravio bih okvir i dobio klasični magnetni filter, tako da se sada zamena može izvršiti podizanjem kućišta i polaganjem filtera u udubljenje.

Što se tiče predvidjenih mesta za 3.5" uredjaje ima ih ukupno 2 u kavezu sa plastičnim nosačima, odnosno ukupno 7 mesta za 2.5" uredjaje (2 na nosačima za 3.5" uredjaje, 2 pozadi na nosaču SSD-a i dodatnih 3 mesta u novoj verziji, na mestu nekadašnjeg otvora za rezervoar vodenog hladjenja). Moguća je pojava vibracija pri intenzivnijem radu HDD uredjaja, koliko sam primetio do sada, a još nisam skontao kako se ovo može eliminisati.

Poslednji DVD uredjaj kupio sam pre 10 godina, a pokvario se da ga nisam koristio svega 5-6 puta... Svakako, ko ne može bez njih ili će kupiti eksternu varijantu CD/DVD/BR uredjaja ili će gledati drugo kućište.

Dizajn kućišta sa mesh poklopcem na prednjoj strani je presudio da se odlučim za ovo kućište i zanemarim te sitne nedostatke, karakteristične za većinu kućišta i veće cene od Titana II Pro.

Prvobitna cena od 6500 dinara je bila ekstra, ja sam sada kućište platio 7200 dinara što i dalje nije velika cena, uzevši u obzir šta za tu cenu nudi konkurencija, čak i mnogo zvučnija imena od MS Industrial-a.

Da bi PC bio tih i nečujan, nije dovoljno samo nečujno kućište. Potrebno je hladjenje kućišta izbalansirati i uklopiti sa CPU kulerom, hladjenjem grafičke kartice, hladjenjem napajanja. MS Titan II Pro je odličan izbor i početni korak za dobijanje nečujnog PC-a sa dobrim performansama hladjenja. Ja sam više meseci gledao i shodno svojim potrebama, očekivanjima i planiranim budžetom, nisam našao ništa bolje u tom rangu, a nažalost ni u skupljem segmentu do nekih 100 eura i više.

Na kraju, nemam neki koristan savet za tebe. Srećan ti bio izbor, gledaj pažljivo, čitaj, uči, meri i preseci, ako ne bude valjalo, ti si kriv. :smackbum:
 
Ja danas narucih ovo "MS INDUSTRIAL TITAN 2 PRO", a trenutno imam "MS Industrial Falcon Blue Pro".
 
Nazad
Vrh Dno