Šta je novo?

MS Industrial TITAN II PRO - neko video uzivo?

Bez filtera postaja tunel za ispitivanje aerodinamičnosti aviona,
sve su temperature niže.
Poručih te Arctic PST ventove i nađoh za 690 kinti 20 Noctua silikonskih
nosača za ventilatore pa ću videti kako će izgledati.
 
Mene sa filterom nervira zvuk. Nekako su mi drasticno glasniji ventilatori kada ima filtera.
 
Kod mene se fabrički bukvalno ne čuju, nakon spuštanja obrtaja u BIOS-u.
 
Da, nivo buke je zanemariv na ispod 1000rpm, bez problema se zbog buke mogu porediti sa P12 u tom segmentu obrtaja. Jedino mislim da P12 imaju bolji protok. Steta sto se nigdje ne mogu naci specifikazije MS kulera, ili bar ja ne mogu naci. Ako neko nadje nek okaci link.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam inace tek juce slucajno provalio da nisu svi ventovi isti. Ona tri napred imaju jedan argb ring sa prednje strane, a onaj pozadi ima dva argb ringa

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kroz filtere vazduh pravi baš trenje pa se čuje.
Planiram da dva Arctica stavim na vrh, onaj ispred kulera da ubacuje, iznad njega izbacuje vazduh,
Dva na kuler i jedan pozadi. Napred su mi dve 14-ce Noctue, nema šanse tri da stanu.
 
Gornje ventilatore stavi oba da izbacuju.
 
Koliki realan benefit daju ta dva gornja venta? Posle 20ak min prime95 iako je cpu bio na nekih 70stepeni i dalje je izlazio relativno hladan vazduh otpozadi.. Ne vidim da gornja dva venta mogu da spuste vise od 2 ili 3 stepena overall

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Vjerovatno vise rezultata daju kad je i GPU u igri, pa svakako pomazu da se kuciste brze rijesi toplog vazduha.


Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ja imam 2 Noctua 14 na vrhu, ali sam samo jednu ukljucio, druga je iskljucena i kada radi kompjuter dosta, onda se oseti topli vazduh od gore.
 
Mislim da sa 2 ventilatora na vrhu (čak i sa samo jednim) i jednim pozadi, koji izduvavaju vazduh van kućišta, uz 3 ventilatora napred stvarate negativan potpritisak, zbog filtera sa prednje strane koji u velikoj meri redukuje količinu vazduha koja ulazi. Na taj način uvlačićete gomilu prašine kroz sve moguće otvore, a efekat bude 2-3 stepena. Dva ventilatora sa gornje strane kućišta izvlačiće sav vazduh koji ubacuje gornji ventilator sa prednje strane, tako da je on onda i nepotreban, nema nikakvu funkciju. Srednji ventilator duva vazduh tačno ispod grafičke kartice.
Moj stav je da je uz tri ventilatora napred, koji uvlače vazduh u kućište,dovoljan pozadi jedan ventilator da izduvava, a taj peti ili da ga nema ili da eventualno duva vazduh u grafiku direktno (nisam probao i nisam siguran u efekat ovog ventilatora).
Filter ne bih skidao jer je dosta veće gustine od mesh panela na prednjoj strani. Pri normalnom opterećenju kod mene Arctic ventilatori rade na 650 rpm i nečujni su, a računar je na stolu.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nije nista prekrajano. Skopcano na plocu kao bilo koji drugi pwm vent i to je to.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
I kod mene, odradio kako si i napisao, sve radi kako treba
 
IMG-20201021-171158.jpg

Aktivirao sam pokojne tricepse ali sam uspeo.
Stara narodna "Ko nabije taj dobije"... 200mm PMW Noctua.
 
Nisi li malo iskrivio lim u delu gde naleze stako? Jel se kuciste zatvori bez problema?

Kuciste je po fabrici siroko 22cm, trebalo bi da 20cm fan stane bez problema ili negde lose racunam.
 
Meni na slici izgleda kao da je malo nategnuto :D
 
Staklo naleže kako treba :)
Vent moze da klizi ako ga jace poguram,trebala je snaga razjapiti usta kućišta :D
Možda vam deluje kao palačinka ali nijeeee, suština je bila tišina.
Mesta ima na strani gde je ploča, ali gde je staklo ima neka šina zbog koje sam bildovao
ruke da bi je preskočio.
 
Poslednja izmena:
Kako onda ne može da se ugura pozadi jedna 14-ca, a napred 3x14?!

I meni je to cudno da pozadi ne moze 14-tica, pogotovu za 22cm siroko kuciste. Mada sam negde procitao da napred ne mogu da stanu 3x14 vec samo 2x14.

Zato sam i odustao od Arctic P14 PWM Value pack od 5 komada :)
 
Mozda ovo nije pravo mesto za to, al ako neko bude hteo da proda kulere koji su u ovom kucistu bili - nek se javi. Hteo bih da dodam jos 2 kao sto vec imam u kucistu da sve bude isto, pa mi je bolje da uzmem 2 ova nego da kupujem 6 novih :)
Propustio sam jedne koji su se prodali, al sem se neckao i *mjau**mjau**mjau*..
 
Jel može neko sa novom revizijom (bez kačenja za vodeno hlađenje) da slika deo sa ulazima i dugmićima?

Na sajtu naših prodavaca stoji slika sa jednim USB 3.0, a na sajtu proizvođača slika sa dva USB 3.0 i još jednim dugmetom između USB-a i dugmeta za paljenje.
 
Sajt proizvođača je ažurniji. Pre nedelju-dve sam sklapao konfiguraciju sa njime (Titan II PRO kućištem) i bio je kombo sa sajta.

Ovo sa fotografije...

f6QNMRw.jpg
 
Malo im je samo ta dvobojna varijanta cudna, ja sam uzeo pre mozda 2m i dobio sam ovo

Konektori su isti doduse :)
8e2079bc252835536cb534e4f747b950.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kakvo je titan II pro kuciste u odnosu na black widow po pitanju buke?
 
Pretpostavljam da je bučnije jer nije onako zatvoreno kao Black Widow niti ima zvučnu izolaciju.

Ali, uz dobar izbor ventilatora i dobro podešene fan krive, Titan II ne mora da bude bučan.
 
Pa...radi posao. Nije mnogo provetreno u poređenju sa kućištima sa mrežastom prednjom stranom, ali je opet dosta bolje od zatvorenih akvarijuma. Imao sam Fractal Define R4 čija je Black Widow kopija, praktično, i komponente su bile solidno hladne.
 
Nazad
Vrh Dno