Šta je novo?

HP Omen backlight bleed-probijanje svetla na ekranu

core2extreme

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruke
78
Poena
160
Uzet nov pre 10 dana, ima tzv.backlight bleed ekrana. Da li se to na vecini desava i kako je na kraju ishod reklamacije, tj da li vredi slati uredjaj ili ce ga vratiti kao da je to normalno. Menja li se samo ekran ili menjaju za novi uredjaj, dok se naravno ceka i do mesec dana. Ostalo sve funkcionise samo sto ima ovo probijanje svetlostit. Evo kako to izgleda i vidi se samo na skroz crnoj pozadini
thumbnail_20191210_205811.jpg
 
da,ovo je super ekstremno.ako si uzeo na daljinu (preko neta ili telefonom) imas rok 14 dana da vratis kao neodgovarajuce i da ti vrate pare.ako si uzeo licno u prodavnici moraces na reklamaciju (koju verujem da ce uvaziti,ovo je bas ekstremno).
 
To me je i zanimalo kolika je tolerancija mada laptop skup a tako da ima falinku ne znam.. uzet je u gigatronu preko neta, uzet je na akciji sa 233 000 na 156 000 tako da cena mu je ok za tu specifikaciju. U pitanju je model HP OMEN cb0014nm sa rtx2060 grafickom. Nepo system je ovlasceni serviser javili su mi na mail da mogu i njima slati ali i u bilo kojoj gigatron prodavnici. Nista odnecu ipak na reklamaciju nadam se da ce na kraju vratiti kako treba. Strah me same posiljke na adresu mislio sam licno u Kraljevu jer mi je tu gigatron najblizi. Da na licu mesta sacinimo zapisnik o zatecenom stanju uredjaja, jer nema ni jedan trag koriscenja pa eto da u slucaju otvaranja laptopa ne ostete nesto.. Najgore je sto na kraju kupac mora da ceka do 30 dana..
Narucen je 29.11.2019 a stigao kod mene 02.12.2019 jer je bio vikend a i tada je bio black friday pa nisu valjda odmah slali to. Fiskalni otkucan na 29 tako da ne znam da li gledaju garanciju od kad sam ja uzeo uredjaj. Ja mogu tek 14tog otici do kraljeva da ga ostavim na reklamaciju. Gledam po netu nekom je vise nekom manje, pisu razne komentare da cak iz 3-4puta im dodje neki da valja.

Vidim na sajtu da imaju na stanju isti model kao moj, zanima me da li mogu ja preko telefona traziti da mi daju isti taj laptop a ovaj da posaljem. Najgore sto ne znam koja su prava mene kao kupca. Da li da zovem radnju iz koje su mi poslali pa njima da saljem i trazim zamenu za drugi ali isti.

https://www.gigatron.rs/laptop_racunari/omen_by_hp_17cb0014nm__7na68ea-281052

eto ga isti taj
 
Poslednja izmena:
ne kosta te nista da odes i da napomenes da bi pare nazad ali si spreman da ti zamene za drugi.zbog sebe snimis video mada sa gig*tronom nije bilo vecih problema,naravno menadzeri se svukud razlikuju ali ne bi trebalo da bude najgori scenarij i da idu van zakona.

sa servisom ti nemas posla,to je njihov problem.14 dana se racuna od kada si ti dobio laptop,ne kada si ga narucio.
 
ne kosta te nista da odes i da napomenes da bi pare nazad ali si spreman da ti zamene za drugi.zbog sebe snimis video mada sa gig*tronom nije bilo vecih problema,naravno menadzeri se svukud razlikuju ali ne bi trebalo da bude najgori scenarij i da idu van zakona.

sa servisom ti nemas posla,to je njihov problem.14 dana se racuna od kada si ti dobio laptop,ne kada si ga narucio.

bio sam danas, eto bolje nego zadnji dan... fini su u prodavnici bili, slikao je uredjaj napravili onaj list za reklamaciju uz napomenu da zelim zamenski uredjaj. Salju ga tek u ponedeljak jer sam danas zakasnio inace ponedeljkom i petkom salju ovlascenom servisu. Nepo System..
 
dakle tebi je dzabe da se prica...ostao si mesec dana bez laptopa i verovatno ces opet da prolazis kroz isto,a mogao si svoje pare da uzmes i kupis drugi.ali bar mi znamo sad da i tamo veslaju kupce.
 
Možda za ove pare ne može da kupi ovakav laptop? U tom slučaju mu se isplati da mu zamene za isti, pa makar čekao mesec dana.
 
Možda za ove pare ne može da kupi ovakav laptop? U tom slučaju mu se isplati da mu zamene za isti, pa makar čekao mesec dana.

upravo je u tome problem sto za 156 000 nema laptop koji ima 1tb ssd m.2, i7 9750 i rtx2060 koja je extra. tako da je to jedini razlog a i to su velike pare ali kad vec mogu sto da ne probam. u slucaju opet isto opet cu slati. Iz radnje su mi rekli da kada je zamena u pitanju brzo se realizuje sve i on se nada do petka da ce sve biti gotovo. pa i da potraje sta cu mu. Bolje da zamenim dok je jos rano i da nemaju sta da govore ako prodje vise vremena
 
Pa nema sta da govore na takvo probijanje osvetljenja.

...riding on 720p...
 
Ne znam kolika je potreba za laptopom, ali mogao si uzeti fenomenalan desktop za te pare...

...riding on 720p...
 
^
Portabilnost i pre svega velicina masine, jer kako god da okrenes desk zauzima vise... Ali i to dolazi sa odredjenim nedostacima...
Ja sam isto gledao te Omene, ali cu ipak ostati pri starom lapu jer za ono sto mi treba moze da sljaka plus dodati desk masinu.
 
da najvise zbog samog prenosa a i privatnog posla koji radim na njemu. Ali i zbog samog mesta u stanu.. Ja sam se dvoumio izmedju Asusa G731 serije i ovog Omena ali tako ispalo sa boljom grafickom i m.2 1gb ssd i zato ga uzeo.
 
Ovo je baš ekstreman bleeding. I ja sam imao na novom ROG-u kad sam ga kupio pre 4 godine, a i sad kad sam silom prilika menjao displej, opet imam ali zaista minimalno u odnosu na ovo, dovoljno malo da mi ne smeta.

Inače izgleda da na taj bleeding možeš da računaš na Windows latopovima bez obzira na cenu. Jedino Apple drži do toga da dobiješ vrhunski displej kad kod njih kupiš laptop, i ako se kojim slučajem desi ovako nešto menjaju ti na licu mesta bez potpitanja.

P.S. Ne kapiram ove postove (offtopic pre svega) koji kupcu laptopa sugerišu da je "za te pare mogao da kupi zver desktop". I to još od Moderatora, koji bi trebalo da se ne bavi takvim nebuloznim postovima. Aj da je neki Newcomer...
 
Poslednja izmena:
Mozda zato sto se moderator naprodavao gomile laptopova gde su 90% ljudi na kraju zavrsili ili kao Yojinbo ili totalnim prelaskom na desk (gde se i ja ubrajam) a onih 10% su uglavnom striktno poslovne non gejming varijante.

...riding on 720p...
 
Ovo je baš ekstreman bleeding. I ja sam imao na novom ROG-u kad sam ga kupio pre 4 godine, a i sad kad sam silom prilika menjao displej, opet imam ali zaista minimalno u odnosu na ovo, dovoljno malo da mi ne smeta.

Inače izgleda da na taj bleeding možeš da računaš na Windows latopovima bez obzira na cenu. Jedino Apple drži do toga da dobiješ vrhunski displej kad kod njih kupiš laptop, i ako se kojim slučajem desi ovako nešto menjaju ti na licu mesta bez potpitanja.

P.S. Ne kapiram ove postove (offtopic pre svega) koji kupcu laptopa sugerišu da je "za te pare mogao da kupi zver desktop". I to još od Moderatora, koji bi trebalo da se ne bavi takvim nebuloznim postovima. Aj da je neki Newcomer...

Najveci problem sa lapovima je bas ta popravka. Ono sto sam video do 2k od lapova, sto je mene interesovalo, HP Omen serija je imala najbolji odnos cena/performanse + nesto bolje resenje za hladjenje od konkurencije (uz coil whine lutriju). Zavrsna izrada mi je delovala onako (korektna ali moze i bolje posebno u klasi >1500e), a i po onome sto sam mogao da nadjem po netu QC im nije bas nasjajniji. Takodje kao veliku manu sam video dizajn drzaca ekrana (koji je veoma labav) - na stranu sto je klimav ali potencijalno moze da predstavlja slabu tacku kasnije (sto nije problem dok ne istekne garancija)
Tako da dam 1800e (bila mi je u planu masina sa 2070+512ssd i ja bih ubacio jos jedan ssd) nije mi se bas igrala lutrija. A masine koje bi zadovoljile kriterijum (pre svega kvalitetne zavrsne izrade i dobrog hladjenja koje moze da ukroti potentan hw gde ne moram da razmisljam naredne ~5 godine) su preko 3k (stara ROG 75x serija je sada otisla u nebo kao i MSI GT serija).
Nisam neki gejmer, ali za 3-4 godine ukoliko se pojavi igra koja ce me zainteresovati (poput Witchera ili predstojeceg CP2077) upitno je da li taj lap moci da ih potera - sa te strane investicija u novu mid tier grafu je manja od novog gaming laptopa, za toliko mozemo da se slozimo...
Za te pare 1200-1500e (u zavisnosti od grafe) mogu da sklopim kompaktniju masinu po svom ukusu, sa kvalitetnim komponentama, koja ce da mi zavrsi sve potrebe narednih 5 godina a po potrebi mogu da je sam servisiram i apgrejdujem, i pritom mi ostaje jos minimum 300e (max 600e u odnosu na lap) da ulozim u nov monitor ili dogodine u novu konzolu ako se odlucim za slabiji gpu.
Stari lap je jos funkcionalan i odradice svoje jos koju godinu, kada bude geknuo zamenicu ga nekim budzetnim office resenjem...

Nazalost kako god da okrenem ipak mi je desk delovao kao logicnije resenje.

Izvinjavam se za off.
 
Poslednja izmena:
Stigao odgovor za reklamaciju u kome stoji sledece:

- Reklamacije.rs | odgovor -

Poštovani,

Tokom testiranja uređaja nismo primetili nesaobraznost koju ste reklamirali.

U duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali, uređaj ćemo proslediti u ovlašćeni servis radi detaljnog testiranja. Po završenom testiranju bićete obavešteni o rezultatima.

U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača i definisanim zakonskim rokovima obaveštavamo Vas da Vaša reklamacija nije prihvaćena.



Srdačan pozdrav,
Korisnička podrška | Reklamacije.rs
Info: [email protected] | Telefon: 011 40 30 100
Korisnički portal: http://www.reklamacije.rs


Uopste nisam zadovoljan njihovom odlukom, ne moze niko to da ospori taj toliki bleeding. A i pisao sam im da to obavezno testiraju u mraku gde se vidi mnogo vise nego preko dana. Ali eto i odgovorio sam im da uopste to ne zelim i da zelim novac nazad i da me neko iz podrske kontaktira za povracaj novca jer sam imao tu mogucnost povracaja ali nisam hteo vec da je ok i za mene a i njih kao prodavnicu. Nikome vise necu preporuciti HP cak cu i pisati HP-u za sve ovo sto su mi slali od same reklamacije i poslati one slike. Za svoj novac cu traziti pravo pa ako treba i advokata angazovati, jer je ovo cist lopovluk. Da je to bilo nakon godinu dana pa da se cudi covek ali nakon 10 dana reklamiram i trazim isti da se odmah zameni njihov odgovor u prodavnici je to da moraju poslati servisu NEPO da oni potvrde i odmah ce mi dati drugi. A sad Nepo ne znam kome to ima od ovlascenih da salje ako su oni ovlasceni serviseri HP-a. Bruka i sramota i za sam tim koji radi na reklamacijama a i HPa. Razocaran sam ali idemo dalje trazicu novac i kupiti neki drugi verovatno Asus G731. Eto samo da javim sta se desava i kakva je bruka oko tih reklamacija a u gigatronu sam u jednom danu pazario vrednost 220 000din, uzeo kod njih tv, 2 stampaca i ovaj laptop.
 
Za sada još niko to ne spori... Oni su možda i videli ali ne smeju da napišu. Jedino je ovlašćeni servis ovlašćen da izveštaj... Do tada nemoj da se nerviraš.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ma puko sam.. ja im vec napisao pare nazad. To ih nisam razumeo u gigatronu mi kazu da su oni ovlasceni servis i kod njih se salje, a na kraju mi oni kazu da mora u ovlasceni servis... i gigatronu sam slao mail isto..tek kupis uredjaj ni 10dana ne koristis i na kraju ovako da prebacuju jedni na druge dok covek ni kriv ni duzan sada ceka.
 
Stigao ti je genericki odgovor za kupovinu vremena, a naravno da su primetili ovakvo ekstremno probijanje.
 
U svakom slučaju moraš da cekas. Zaposleni u radnji ne smeju na svoju ruku da odobre zamenu. Ako to urade i servis utvrdi da si ti kriv (prolio kafu po tastaturi, bacio HDD na zemlju, itd.) šta misliš od čije plate se to naplaćuje? Ovo su samo primeri, ne vezani za tvoj slučaj da bi shvatio zašto sama radnja ne može odnosno ne sme da menja...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Shvatio bih ja to da su mi iz same prodavnice rekli miskim na gigatron, ali je gigatron laptop prosledio ovlascenom servisu kod nas tj Nepo System. Da bi oni iz servisa koji je ovlascen napisali da ga oni dalje salju ovlascenom. Kome sada. To me najvise i zbunilo.. ko zna kako ce se na kraju zavrsiti ali cu ae drzati svoje odluke ili nov isti ili novac nazad pa kako njima odgovara najvise. A da se vidi probijanje svetlosti vidi se.
 
@ core2extreme
pazi..., procedura je takva.
Da li bi ti da ti neko nesto vrati i kaze daj mi pare ne svidja mi se, sta bi mu rekao, evo ti ili bi rekao, cekaj da vidim to sto si mi vratio da li si mi vartio sve kako sam ti dao.
Da li je ambalaza uredu, da li pakovanje sadrzi sve sto treba da sadarzi, da li je uredjaj fizicki ostecen, da li uredjaj radi kako treba.... pa tek onda da vidimo na sta se zalis....na probijanje pozadinskog osvetljenja, OK, to nije do tebe vec do proizvodjaca.
Kakv odgovor dobijas, da reklamacija nije prihvacena, pa i nije, jer je uredjaj ispravan, zato nije prihvacena, ne zato sto nece novac da ti vrate.

edit:
nije Nepo serviser za sve proizvode, za one sto jeste rade oni, za one sto nije salje dalje ali sve ide preko njih. Nepo je Gigatronov servis.
Procedura je takva, sve je uredu za sada.
 
Poslednja izmena:
To me je i bunilo najvise jer mi u gigatronu kazu Nepo je ovlascen serviser i na kraju oni da salju ovlascenom. Sada i to samo tumbanje laptopa od servisa do servisa a nov uredjaj koji je vracen bez tackice na kucistu od silnog premestanja bice mozda i okrzan negde ko zna. Taj drugi ovlascen HP da li je negde po Srbiji ili salju vani laptop ili samo obavestenje mejlom. Nadam se da ce se to sto pre zavrsiti. Ni para ni laptopa :D
 
Upravo sam zvao Nepo system da proverim gde salju u koji ovlaseni servis da znam status svog laptopa, da bih nazvao i objasnio u cemu je problem da ono probijanje ne prodje neprimetno. Javila se neka gospodja na sta je kratko i jasno rekla "mi smo call centar samo ne znamo status gde je i sta". Posle toga zvao call centar gigatronov i objasnio sve sta je i kako bilo a uzgred i pomenuo i tuzbu preko organizacije potrosaca Efektive. Rekli su da ce proveriti i oni sta se desava i da zele da se sve ok zavrsi i uputili me na servis gde sam ostavio uredjaj. Nazvao njih objasnio sve sta sam dobio od Nepo Systema kao odgovor jer jednostavno hocu da znam sta se radi i gde ga salju. Nakon 5min zvali su iz gigatron prodavnice i rekli da cu 27og dobiti tacno stanje sve o uredjaju. Ne znam zbog cega to mora za odgovor da traje 14 dana ali eto sacekacu jos to par dana.
Ovo je katastrofa za Nepo system i ovim putem zelim da prenesem iskustvo sa njima u call centru a i samim tim odbijanjem. Salju dalje a ne govore gde salju ili bilo kakav kontakt. Trazio sam po internetu kontakt HP podrske, zvao HP prodavnicu u Srbiji i daju broj koji nije u funkciji za Call centar. Katastrofa i za HP podrsku kod nas. Eto videcemo dalje samo da prenesem sta se desava ovde kod nas. Videcemo na kraju da li ce biti vracen novac ili novi uredjaj. Jer ovaj koji sam poslao necu prihvatiti nazad to sigurno. Testiranje iz ruke u ruku, mozda i otvaranje a uredjaj tek iz fabrike izasao nov ne pada mi na pamet. Samo steta cekanje...gubljenje vremena ali takva mi sreca bila.
 
Evo zvali iz gigatrona ada mall prodavnice i potvrdili reklamaciju ali nista od zamene zvali su me samo za povracaj novca. Laptop onakav necu da prihvatim iako je jeftinije dosta placen prihvatio sam povrat novca pa cu sacekati opet neku akciju ili cu na kraju uzeti desktop ako se odlucim. Razmislicu jos malo dok ne legnu pare na racun. Znaju i oni sta da rade mozda sam i imao neko zakonsko pravo da potrazim na sudu ali nemam vremena za cimanjem ko zna koliko bi trajalo da bi mi na kraju zamenili za isti. Toliko samo da javim i hvala svima na savetima ali eto nekom ce ovo biti od koristi... :)
 
Nazad
Vrh Dno