Šta je novo?

Linija se lomi posle svake reči...

thetomica

Poštovan
Učlanjen(a)
11.03.2017
Poruke
72
Poena
59
Pozdrav svima, imam problem sa izradom web sajta... dodao sam box u koji želim da napišem neki tekst, medjutim kada kucam neki tekst on lomi red posle svake reči i to izgleda kao sa slike. A meni treba da do kraja ivice ovog box-a ide rečenica, ako me razumete...

evo css koda...
.box{
text-align: right;
opacity: 0.8;
width: 100px;
height: 500px;
position: absolute;
right: 500px;
left: 100px;
top: 90px;
background-color: #082754;
color: white;
padding-left: 100px;
padding-right: 500px;
font-family: "Century Gothic";
font-size: 30px;
word-spacing: normal;
}
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    259.6 KB · Pregleda: 153
Dao si da je box širine 100px i da ima padding-left 100px i padding-right:500px
Smanji padding i proširi box na širinu koja ti treba, ovako ti je ukupna širina boxa 700px, a sam content je 100px, zato i prelama tekst jer nema mesta za njega...

Ne znam šta si hteo da postigneš tolikim paddingom, ali svakako je tu greška

Prouci box model https://www.w3schools.com/css/css_boxmodel.asp
 
Sa paddingom sam štelovao poziciju box-a, i verovali ili ne sa ovim brojkama sam ga stavio bas kako mi odgovara, e sad razumem ja da treba širinu da povećam ali sve će da se poremeti, ali ajd probaću, verujem da je tu greška
 
pa ne šteluje se pozicija sa paddingom, padding je prostor izmedju sadrzaja i bordera. Probaj sa marginama
 
E to, hvala puno. Inace ovo mi je prvi sajt koji pravim pa se svasta desava...
 
Samo polako :)

Pogledaj onaj link koji sam ti gore okačio, biće ti jasnije. Na tom sajtu imaš dobre tutorijale za početnike, neće ti škoditi da pogledaš html/css tutorijale za početak
 
Naravno, gledao sam ja vec w3schools, cak sam i word dokument napravio poseban sa tagovima. Javicu se ako treba jos nesto posto sam tek na pocetku izrade sajta
1cfad15f62201f38b10b1738b868162f.jpg
 
Pozz posle nekoliko dana. Zavrsio sam sajt, zanima me kako da prilagodim sajt da kada otvorim na 14 inch ekranu i na 43 inch televizoru, sajt izgleda isto... odnosno da bude univerzalan za svaki ekran
 
Poslednja izmena:
Very nice, very nice.
 
Evo tagova.. pozz
 

Prilozi

  • HTML & CSS.rar
    33.5 KB · Pregleda: 26
Nazad
Vrh Dno