Šta je novo?

Intel Comet Lake (14 nm)

EY_kYryUYAAHh8P.jpg
 
Intel se zeznuo sto nije izbacio NATIVNI 6-core 10600K....vec je on dobijen seckanjem od 10-core die...svi znamo kolika je to ogromna mana i zasto procesor od 6 jezgra ima cak 125 W TDP...umesto 65 W, koliko bi trebao imati, max 80 W, da je die nativni 6-core...
 
Zasto su se zeznuli? pa tako se prave pare :)
+1 Znaju oni polozaj na trzistu mnogo bolje od nas i znaju da ce ljudi kupovati intel jos uvek zbog brenda koji je izgradio , sad koliko ce jos dugo moci da se oslone na to ....

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Dok će Asrock nuditi BFB od 125 W, MSI će izgleda ponudiiti 255 W: (za takozvane 65 W procesore)

EZcsmrmXQAMJigk.jpg


EZcsmrvXsAIFybS.jpg


EZcsmryXkAUYV2i.jpg


EZcsmrpWsAMxGqe.jpg
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:


Der8auer took 30 different 10900K processors, from exactly the same manufacturing batch, and tested them all with the exact same system, same settings, and same ambient room temperature too. He found that with the chips all running at 5.1GHz and at 1.25V six of them recorded a peak temperature below 80°C, 12 came in above the average temp of 82°C, while one extreme outlier hit 92°C.

He also tested the peak package power draw too, and measured the lowest at 232W while the highest hit 278W.

Ceo tekst na https://www.pcgamer.com/intel-core-i9-10900k-binning-comet-lake/
 
Da li je zaista neophodno da full quotujes svaki prethodni post na koji odgoavras? Si cuo za forum friendly ponasanje, faco!?
 
Neće postojati nikakav Comet Lake-S procesor sa više od 10 jezgra, čak ni u XEON varijanti. To je sasvim sigurno !
 
Nakon sto sam uradio upgrade na 10900K MSI afterburner mi nema opciju "CPU clock" kada udjem na tab "monitoring" ako neko moze ko koristi 10th gen cip provjeriti da li ima tu opciju, zanima me je li do mene ili mozda aferburner ne moze iz nekog razloga ucitati pravilno ovu seriju procesora.
 
MSI Afterburner i klokovanje procesora ili šta? Nejasno mi šta hoćeš.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne, nego tice se OSD-a, dok sam bio na 2600K bila je opcija CPU clock tako da sam mogao pratiti frekvenciju procesora u realnom vremenu tokom igranja. Znaci kada otvorim MSI afterburner, settings > monitoring > graph, sve ostalo ima kao CPU usage i CPU temperature ali od kako sam na 10900K CPU clock ne postoji kao dio on screen display-a. Probao sam reinstalaciju MSI afterburner-a i razlicite verzije ali bez rezultata.
 
Pojma nemam za to. Totalno nebitna stavka meni. :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne, nego tice se OSD-a, dok sam bio na 2600K bila je opcija CPU clock tako da sam mogao pratiti frekvenciju procesora u realnom vremenu tokom igranja. Znaci kada otvorim MSI afterburner, settings > monitoring > graph, sve ostalo ima kao CPU usage i CPU temperature ali od kako sam na 10900K CPU clock ne postoji kao dio on screen display-a. Probao sam reinstalaciju MSI afterburner-a i razlicite verzije ali bez rezultata.

Mozda nije update Rivatuner server. Skini najnoviji MSI AF i pokreni ga i otvori najnoviji HWinfo 64 i otvori samo Senzors-only, pa ides na postavke Configure Sensors i ond pod OSD (RTSS) pronadjes Core Clock i stikliras - Show value in OSD.
 
Poslednja izmena:
Kruže li neke glasine kada će se 10900k pojaviti kod nas?
 
10aec8a19caf2d35cde3c547fdd1aa64.png
 
10850K je isto što i 10900K, samo 100 MHz manje.
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima i7 10700k i da mi kaze koju su max temp pod HeavyLoad v.3.6.0 na svim jezgrima i koji kuler koristi i na koliko obrtaja. Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno