Šta je novo?

Biostar s100 problem

SrEbRnI

Cenjen
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruke
87
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam problem oko instalacije win7 na ssd biostar 100s. Ubacio sam ga u laptoo asus k50in. Prvo sto primecujem je da je bios mnogo spor. Namestim ahci i da se bootuje sa flesa i pokrenem instalaciju. Bas mu puno treba da dodje do dela gde biram gde cu instalirati win i onda mi izbaci ovu poruku. Pokusao sam da ga ubacim u drugi komp i instalirao sam win bez problema na njega. Kasnije sa vratio stari obican hdd u laptop i instalirao windows. Da li bih mogao da kloniram hdd na ssd i da ocekujen da ce raditi? Ili ako neko zna u cemu je problem pa da probam da resim problem.
341c8bd4c957e0af007f8a78e1f15703.jpg


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Upravo sam isprobao update. Bios radi dosta brze. Kad stavim ssd u slot gde je predvidjen hdd izbavi mi istu onu poruku. A kad ga stavim na mesto dvd-a sa rekom pokrene instalaciju ali se ne vide procenti. Odradi prvi deo copying windows files i prebaci se na sledeci getting files ready for installation. Stoji na 0% i posle desetak minuta izbaci sledecu gresku.
6b9a23ca49f7a436bef78cd16a9c213a.jpg


Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Ja imam problem sa ovim diskovima jer mi izbaciju nasumično BSOD (critical process dies, memory menagement, ne pravi memory dump). Od 14 identičnih konfiguracija to se dešava u sigurno pola. Jednostavnim prebacivanjem problematičnih diskova u drugu konfiguraciju ponavlja se isti problem, dok kada drugi hard stavim tu gde su bili problematični - sve radi kako treba. Diskovi naravno prolaze sve moguće testove, nema problema. Lično mislim da je problem u kontroleru na disku, ili firmware-u (nema drugog na sajtu, niti Biostar daje to slobodno, tako su mi bar rekli), mislim da u nekom trenutku disk postane nedostupan sistemu (Windows 10) i onda bup plavi ekran. Probao sam sve moguće cake koje sam na internetu pronalazio za slične situacije, ali ništa nije pomoglo. U početku su u prodavnici nekoliko zamenjeni za S100 ali od 128GB (ovaj čak ima brži upis po testu), i sa njima nema posle problema. Dok je kasnije nekoliko poslato u servis ali je odgovor da je sve u redu, "nema loših sektora" :/

Ako je neko imao slično iskustvo, i rešio problem (bez zamene), lepo bi bilo da napiše :)
 
kupiš skuplje i kvalitetnije ssd :)

Ovo su konfiguracije koje traba da odrađuju edukaciju, nema nekog posebnog rada na njima, nisu ni po ceo dan aktivne. Moralo je ovako jer si u državnoj školi uvek ograničen sredstvima, pa pokušavaš da za isti novac dobiješ što više. Eto bar onda drugima nauk da zaobilaze ovaj model :) ...
 
Ovo su konfiguracije koje traba da odrađuju edukaciju, nema nekog posebnog rada na njima, nisu ni po ceo dan aktivne. Moralo je ovako jer si u državnoj školi uvek ograničen sredstvima, pa pokušavaš da za isti novac dobiješ što više. Eto bar onda drugima nauk da zaobilaze ovaj model :) ...

Trebao si reci prije za sta je namjenjen, pa bi smo te posavjetovali koju "marku" da izaberes pa makar se radilo o "entry level".
 
Imam 3 Biostar s100 SSD-a. Jedan u starom HP laptop-u (star oko 10-11 godina), jedan u masini na MSI 880 AM3 ploci i jedan u najnovijoj masini i7 Intel i svi rade bez greske. To je moje iskustvo sa njima :)
 
Takodje, 4 komada u mojim masinama i jedna ugradjena u drugarov laptop.

Kupio ih za 1990 din na akciji. Svaka preporuka


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam i ja Biostar s100 od 250GB radi fino.
 
isto radi bez greske
 
Nazad
Vrh Dno