Šta je novo?

Laptop oko 100000

cheeky

Cenjen
Učlanjen(a)
28.02.2011
Poruke
38
Poena
159
Dragi forumasi, potrebna mi je preporuka za kupovinu laptopa 15" u navedenom budzetu. U obzir dolazi samo kupovina na domacem trzistu. Unapred hvala i srdacan pozdrav :)
 
Namena? Diskretna grafika ili moze i integrisana?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Iako je budzet za nase uslove vise nego dobar, za 800e ces morati da pravis kompromise po pitanju stvari koje ocekujes od laptopa. Trenutno za taj novac od "solidnih' masina naleteo sm na Acer Nitro 5, nazalost ovo je stariji model 2018 sa debljim ivicama i losijim hladjenjem, ali za i5 i gtx 1050 ti ce biti sasvim adekvatno. Ekran takodje nije fantastican, ali to bi licno morao da pogledas.

https://www.exceed.rs/artikal/acer-nitro-an515-52-nh-q3lex-039

I da ubacimo i Amd varijantu, koja je bolja za gaming, ali za posao su se neki zalili na Amd, svejedno, dobar je deal, pa sam proceni:

https://www.comtradeshop.com/asus-t...2gb-ssd-m-2-geforce-gtx-1650-crni-3-cell.html

U oba slucaja ces trebati da dodas po 8gb ram memorije, eventualno i neki ssd u 2,5 slot, ako bude bilo potrebe.
 
Slazem se, ali ne verujem da ima za te pare u kombinaciji sa ovim procesorom. Pritom je ovo dobra cena koliko vidim, u drugim radnjama je minimum 100eur skuplji.
 
Hvala na preporukama. Ipak je u medjuvremenu povecan budzet pa sam se odlucio za ovaj model DELL-a: DELL G3 3590 15.6" FHD i7-9750H 8GB 1TB 256GB SSD GeForce GTX 1660TI 6GB Backlit FP crni 5Y5B. Spada u generaciju 3 - 3590 kao po preporukama. Jos jednom mnogo hvala svima.
 
Pozdrav, jer je kupovina uspesno zavrsena, valjda je osnivac ok sa tim da se u njegovoj temi konsultujem sa vama.

Vec duze vreme planiram kupovini u slicnom cenovnom rangu (~850e)

Primarno mi je potreban zbog nekih crteza u AutoCADu, modeliranju u SolidWorksu i tome slicno.. S obzirom da sam jos uvek na faksu to nisu neki kompleksni sklopovi, ali verujen da ce u budnocosti biti zahtevniji (mislim na to kad zavrsim faks i sve ostalo)

Ostali zadaci su office paket, filmovi, i od igara dota 2, cs go(ali to verovatno dva puta godisnje, jer mi desktop vise lezi za te stvari)

Znaci uzimao bih nesto sto ce u naredne 3-4 god ispuniti gore navedeno..

Iz onog sto sam do sada citao i gledao po netu shvatio sam da bi mi

i5 8gen, (nisam upoznat sa ryzenom ali nije iskljucen)
8+ gb RAMa
Neintegrisana grafika??
15.6 IPS
Alu kiciste

Razumem da vec ulazim u neku +1000e klasu, ali otvoren sam i za nesto polovno..

Poenta price je da nisam u zurbi i mogu da sacekam, samo imam nedoumice oko tih nekih specifikacija tipa graficka i ryzen procesora...

Mozda sam nesto zaboravio.. [emoji854][emoji854][emoji854]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
za Auto CAD ti stvarno ne treba neka zapucana grafika, za Solid mislim da lepo koristi ubrzanje od grafike ali koliko se secam samo sa profi opcijama Quadro ili AMD fire pro ili koja je vec serija
 
Nazad
Vrh Dno