Šta je novo?

CPU, MOBO, MEM ~300e ?

sONE_SR

Slavan
Učlanjen(a)
04.03.2008
Poruke
212
Poena
319
E ovako, burazer me zamolio da mu smislim nesto posto oce da se upgrejduje, to mu je budzet, a mene sad zabolela glava oko guglanja i vise nisam pametan.
U opcije dolaze i polovne stvari koje mogu da se nadju, sa nekom minimalnom garancijom tipa 6 meseci do godinu dana, ali da nije nesto sto ponekad naleti.
Moze i kod madjara takodje, ako je to best buy opcija
A moze i npr Giga*&^% posto ima neki kupon na 20% popusta narednih mesec dana.

Ja sam mislio neki 9400F, ali cujem da ryzen 3ce generacije dosta parira intelu sada, a opet nalecem na postove kako je i 2xxx serija sasvim ok, pa onda vidim vecu razliku u ceni izmedju 2700 i 2700x, pa negde kazu isplati se negde ne, neki kazu idi na 3600 koji vec malo prelazi budzet, i eto tu mene zaboli glava i ja nezz sta bi mu uklopio u budzet, a da bude best buy.
Dalje se jos manje razumem u ploce, posto sam tu najvise ispao iz zonfa i najmanje pratio, te x450, x470, pa b450, b470 i sad jos 550, tako da sam totalno sludjen, ovde pase ovde ne pase radi bios ne radi, itd.
Sto se tice memorije mislim da je ovde bitnija velicina od brzine, kolko sam ispratio neke testove i tu bi verovatno najvise ustedeo i uzeo neki od jeftinijih tipa 16gb na 3000-3200 za 50-70e i cao zdravo, sto nas ostavlja na 230-250e za cpu i mobo.
PC koristi za gejming i multimediu i ne menja komponente po bar 5god, ako ne i vise. Takodje ne klokuje nista, sto znaci ploca ne mora da bude neki high end.
Cooler vec ima neki (tx3 ili slican) od 9cm na AM3 trenutno, pa ne bi bilo lose da moze da se iskoristi za dalje, sad nisam siguran kako idu kacenja, ali videh negde da moze i na AM4.
Znaci najbitnije je da je konfa stabilna i da me ne cima posle mesec dana kako nece da mu butuje bios ili nezz sta, pa da moram da dolazim da mu fleshujem itd.
PSU ima corsaira 600 ili 650w tako da sa tim nema problema, trenutni gpu GTX950 (ili 60) zaboravih sada.
 
MSI B450 Tomahawk Max (oko 110e kod mađara) ili MSI B450-A Pro MAX (ne znam tačnu cenu, ali je jeftinija)
Ryzen 5 2600 (oko 120e kod mađara) ili Ryzen 7 2700 (150e kod mađara)
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz CL16 (oko 85e kod mađara) ili jeftiniji Aegis/Patriot (ne ispod 3000mhz i cl16)

3000 serija ne može za ove pare, jer je prvi procesor koji je iole korektan - Ryzen 5 3600, a on je sam 200e.

Imaš čak i lika iz NS-a koji ti je pouzdan za te mađarske kombinacije.
 
Poslednja izmena:
2700x nema za 150e, bilo za 22 hiljade, ali nema vise.

Kod madjara cene su ovakve, sa punim porezom, tako da cena zavisi od koga se kupuje:

2700x-------205e
MSI B450-A PRO MAX----106e
MSI B450M MORTAR MAX---106e
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3000MHz CL15 KIT F4-3000C15D-16GVRB---75e

____________________________________

UKUPNO: 385e za punim porezom, tako da je negde krajnja cena oko 350e, ili manje ako uzme 2600.

Sto se tice zezancija, jednom namestis i ne diras.
AMD ima svojih bubica, ali sa obzirom sta nudi za pare, vredi malo vremena zrtvovati.
9400f je 6/6, 2600 je 6/12, 2700x je 8/16 cpu, a posto on nece 5 godina da menja, taj HT ce mu znaciti dosta u buducnosti.
Intel samo ubacis, nista ne diras i on radi, AMD mora malo da se podesi, ali posto podesis i ako ne diras, ima to da radi bez problema.
 
Sutra cu da vidim sa njim da li je taj popust na jedan artikal ili ceo racun u giga*, posto ako je na ceo racun onda moze i ovde sve to da uklopi sto je dzoni naveo do 300e
Ako ne saljemo upit za cene lokalnom madjaru
 
Razlika je u velicini VRM hladnjaka, inace isti VRM, ali trebalo da vrm bude hladniji na gaming plus.
U principu, nebitno, jer taj vrm ne ide preko 60c.
Ja imam Tomahawk, to je atx mortar. Mortar je odlican, nema hladnjak za soc, kao sto se vidi, ali mu ni ne treba iskreno.
Tomahawk max je best buy, mortar je manja verzija istog, A pro i gaming plus su tu negde.
Na svima je isti vrm, samo je hladjenje drugacije odradjeno.
 
Ja sam uzeo MSI B450 Tomahawk Max za 109€ kod Mađara. Šta reći, koliko velika ploča :D ima sveee.
 
Pozz uskoro kupujem ovu plocu Gigabyte x570 Aorus Elite u kombinaciji sa Ryzenom 3700x da li cu moci da koristim ovu memoriju PATRIOT 16GB Viper Steel DDR4 3866MHz PVS416G386C8K ili uzeti neku drugu.Unapred zahvalan :)
 
Hvala :) pitao sam na kp Pc Hardware covek je rekao da moze na tu plocu , zato sam postavio pitanje u temi da mi se javi neki iskusniji clan,hvala u svakom slucaju.
 
Radiće 99%, te liste su samo liste zvanično istestiranih memorija (mada i za njih važi pravilo od 99% jer je bili slučajeva da i one ne rade). Da li kupuješ kod naših ili mađara?
 
Hvala svima na odgovorima, a sad novo pitanje/a :D

Sta fali R7 2700 ? posto vidim da je trenutno u e*** 21000, a u djarmi 155e

Da li je ok ova mem? G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS

Plan je bio da se uzme u giga**** 2600x, B450 A pro max i 16gb Fury 3200 i sa popustom od 20% bi ga izaslo oko 310e, nema sta da se ceka i ima garanciju kod nas
Ali sada gledam ako bi uzeo u djarmi 2700, istu plocu i npr ovu jeftiniju memoriju, dodao bi jos oko 10-15e i imao bi jos bolji CPU, sem ako taj model nema neku gresku
I da li neko zna sta im je ona fora sa garancijom(basic warranty mi prevodi)?
 
Ali u djarmi... Imas li ti bar 15god?

Imas ovde clanova madjarske pripadnosti kojima to sigurno zvuci pogrdno.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Zivim u naselju gde je otp svaka druga kuca madjarske nacionalnosti i imam 20tak prijatelja, drugara, i sam izraz i oni koriste, tako da ne vidim nista uvredljivo ovde
 
Nazad
Vrh Dno