Šta je novo?

Asus BIOS black screen

ericm

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2011
Poruke
4,424
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
10980XE & D15s / 9900K & U12A
Matična ploča
Rampage VI Extreme Encore / Z390 Phantom
RAM
4x16GB TridentZ / 2x16GB TridentZ
GPU
4090 TUF OC / 3080 TUF OC
Storage
990 Pro 2TB / 970 Evo Plus 500GB
Zvuk
Bose Companion 3 / Audioengine A2+
PSU
Dark Power Pro 12 1500W / SF750
Kućište
5000D Airflow / NR200
Monitor
AW3418DW / VP349
Miš & tastatura
Lamzu Thorn & Tofu65 2.0 / Skoll & Leopold FC660C
Ostale periferije
PS5, Steam Deck OLED
Laptop
MBP 14" M3 Pro
Mobilni telefon
S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam pomenuti problem koji se desio bukvalno iz cista mira.

Ploca je Asus Z370-i Strix, verzija BIOS-a 1803.
Mogu da odaberem na F8 sa kog diska zelim da butujem i masina butuje sistem bez problema ali kad idem na Delete/F2 za ulazak u BIOS dobijem samo crn ekran koji tako stoji.

Za sad sam probao sledece:

-Clear CMOS - dobijem obavestenje da odem na F1 kako bih konfigurisao BIOS ponovo ali sledi black screen
-Drugi kabl, HDMI/DP
-Vadio grafiku i povezivao preko integrisane
-Povezivao komp na drugi monitor trecim kablom
-Otkacio sata disk i butovao samo sa m.2
-Butovao samo sa jednim modulom memorije
-Premestao mesta ram memoriji...

Dajte neku ideju sta jos mogu da isprobam jer ne mogu nista da podesim oko masine, koja inace super radi ali treba mi ulazak u BIOS.
 
pokusaj prvo da udjes preko advanced startup-a u bios/uefi.
 
Mislis ono preko windowsa? To sam probao.
Inace imam samo opciju Del/F2 na pocetnom ekranu...
 
sem saltanja biosa,nemas drugih opcija.mozes doduse opet da raskacis sve sa struje,izvadis bateriju i min minut ostavis i ispraznis sa power tasterom struju sa ploce da bi resetovao ME region jer deluje kao problem sa njim,ali flesovanje svakako mora da padne.
 
Radio sam clear CMOS par puta i uvek isto, ne verujem da bi vadjenje baterije ista pomoglo. Svaki put drzim po par sekundi power dugme iz navike.
Problem je sto ne mogu da nadjem nikakav tool da probam da apdejtujem BIOS iz samog windowsa pa sta bude jer regularno u BIOS ne mogu da udjem kad bih ubacio flesku.

Cudi me bas da ga clear CMOS nije resio.

Nemam bas nikakvih ideja i nije mi jasno kako je ovako zaglupela.
 
Poslednja izmena:
Da te utesim: tako je krenulo kod mog sina na gigabyte ploci pa sam nekako vratio bios vadeci bateriju i kratko spajajuci + i - u lezistu baterije, gde bi se zaglupljivala pri svakom vadjenju utikaca iz struje. Riknula za par meseci...
Ako imas garanciju, salji

...riding on 720p...
 
pa probacu i sa vadjenjem baterije na kraju iako ne verujem da ce pomoci a moracu i celu masinu opet da rasturam da bih dosao do nje.

ne znam za gigabyte ali sam sa asusom definitivno zavrsio za svagda.
i prethodna z170 ploca je imala neke nebulozne bubice.
mozda na kraju uzmem jos jednog malog Phantoma a ovu cu da zgazim kolima iz protesta.
 
da ponovim,posto ocigledno ne citas:

ne resetujes cmos nego ME region i nije isti postupak i trajanje.ME se nece resetovati na cmos tasteru i/ili dzamperu,mora ploca da nema ali nikakve struje preko pola minuta.za apdejt biosa imas afudos a mozes i sa asus update-om iz win-a.takodje ez flash ima precicu prilikom posta,vidi u menjualu ploce koja je.
 
oket, prevideo sam to za ME, mislio sam da ne mora da se cupa baterija. rasturicu ponovo i skinuti bateriju na par minuta pa javim ako bude rezultata. videcu i sta kazu ovi apdejt alati.
 
Ja znam da mom Asusu a imam ih više komada staviš bios na CD ili ako imaš originalni disk, staviš ga u dvd čitač i prilikom podizanja on automatski flešuje bios. Mada treba da ima i alat kojim iz Windowsa možeš flešovati bios. Kak se zvaše EZ Update v3.00.11 ako je ovo tvoja ploča imaš ovde https://www.asus.com/us/Motherboards/ROG-STRIX-Z370-I-GAMING/HelpDesk_Download/ Bios je 2401 najnovoji.
 
Hvala puno svima, uspeo sam napokon da ga ozivim apdejtovanjem na poslednji BIOS.
Nikad nisam koristio nista od asus bloatwarea pa nisam ni znao cemu ovaj EZ Update tool sluzi. Uvek sam rucno apdejtovao BIOS sa fleske.

Cheers!
 
Sad svima po pivce...
 
Pa realno, bio sam cak spreman na kupovinu nove ploce, samo da asus izbacim iz kuce :)
 
Nemenjam ja Asusa za nijednu drugu. Ako ima bubuca a ima one se rešavaju sa novim Biosem. Moj Prime Pro bolje radi sa najnovijim biosem.
 
Ja sam zadnje dve asus ploce uzeo samo zato sto nije bilo boljeg izbora. Inace su ploce totalno precenjene za ono sto nude, kao i sve od njih. Ovoj Z370 je vrm vreo kao ringla, kuva do 100C u Prime-u. Cak je 30C topliji od cpu-a.
Na Phantomu je sve daleko bolje i kvalitetnije reseno. M.2 diskovi neuporedivo hladniji, vrm ne prelazi 43C za 1h Prime95 testa uz OC-ovani 9900K na 5Ghz.

Bitno je da sam resio ovo zaglupljivanje BIOS-a ali ali za mene je asus no more.
 
Temperatura umlogome zavisi i od provetrenosti kućišta. Ako je slaba promaja eto ti vrućine. Ja nikada nisam imao tih problema vrućine na mojim Asusima niti mi je M.2 Kingston topao. Opet sve zavisi od ploče. Neka nije predviđena da teraš oc na petarku..........
 
isti uslovi, isto kuciste i komponente, asrock mrtav hladan dok asus kuva. vise nego dupla razlika u temperaturama.
u manjim kucistima se mnogo lakse i brze vidi sta valja a sta ne.
ne znam za taj kingston ali 970 evo nvme ume da se zagreje i isao je cesto i preko 60C u asus ploci. ovde ne prelazi 50.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je takodje asus zavrsio, a bogme i gigabyte. Zadnje 2 ploce sto su zveknule - giga... asus cuda pravio na 2 masine.
Sada imam 4 asrock-a - zen. Montirao, nabockao komponente, podesio bios, zatvorio kucista i zaboravio.
Vise ne kupujem precenjene leseve...

...riding on 720p...
 
Ništa od svega toga.
 
^ ne mozes tako da gledas, skroz drugacije masine, platforme i diskove imamo + su moje masine itx i sff.
kod tebe na slici ne uspevam da nadjem VRM temperature.

verujem da si ti zadovoljan asusom i drago mi je zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno