Šta je novo?

Pitanje u vezi memorije

SrEbRnI

Cenjen
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruke
87
Poena
170
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Imam neki stari laptop. U njemu je kingston memorija od 2gb sa oznakom 2gb 2rx8 pc2 6400s 666-12-e2. Nasao sam neku samsungovu memoriju gde je oznaka ista ali je na kraju e3, odnosno
2gb 2rx8 pc2 6400s 666-12-e3. Da li bi radila ta memorija u laptopu? Kontam da je najvaznija oznaka 6400s. Da naglasim, izvadio bih staru memoriju e2 a ubacio par 2x2 e3. Ne znam sta je oznaka za e2 i e3.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
to je ddr2 sodimm?nista ti nije narocito vazno sem napona,radice po spd profilu,ali bih pre gledao jel taj cipset podrzava slucajno 2x4gb.
 
Da i ja postavim jedno laičko pitanje...hoće li biti neke primetne razlike u radu dve RAM memorije ako im latencija nije ista, a svi ostali parametri jesu (brzina rada, kapacitet)?

Primer:
Kingston Hyper X Fury 16gb, ddr4, 3200mhz CL18 i ista takva ali CL16
 
najverovatnije moze da radi po taktovima sporije,moguce da ces moci da upalis xmp profil sporije i da prosto radi,moguce da bi i profil brze uspeo jer nije tolika razlika,a najverovatnije da bi morao da unosis sve rucno.
 
to je ddr2 sodimm?nista ti nije narocito vazno sem napona,radice po spd profilu,ali bih pre gledao jel taj cipset podrzava slucajno 2x4gb.
Jeste ddr 2. Za neki stari laptop. Na zalost ne podrzava vise od 4gb rama. Hvala na odgovoru.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno