Šta je novo?

Pomoć za konfiguraciju do 30 000.

korahepop

Cenjen
Učlanjen(a)
30.01.2014
Poruke
48
Poena
155
Pozdrav dobri ljudi ovoga foruma. Treba mi jedna pomoć da sastavim jedan računar, a jedno pet godina nisam to radio, što bi rekli malo sam "zaostao". Trenutno sam sastavljao jednu konfiguraciju na EMMI-ju:

Asus AM4 Prime A320M-K
AMD AM4 Ryzen 3 1200
Memorija DIMM DDR4 8GB 2666MHz CL19 GEIL
Kuciste MS Industrial Sirius 2 500W
SSD SATA3 120GB Gigabyte 500/380MB/s
GeForce GT1030 Asus 2GB Silent, GDDR5

Prijatelj me zamolio da mu sastavim jednu konfiguraciju za te pare. Ima decu, pa će biti malo i igrica, ali nije prioritet toliko na to. Bitno samo da će se vremenom moći nadograditi.

Hvala svima od srca! Živi bili!
 
Ako se ne gadi na polovno, izbaci tu grafiku iz price i potrazite polovne 1050ti grafike u garanciji, ovo ostalo moze i novo. Teoretski moze i rx570 (i radila bi verovatno) ali to napajanje ko zna kakvo je.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moze, cela ta konfiguracija ima malu potrosnju svakako.

Moze i jos ponesto da se iskombinuje sa delovima od "madjara" tako da ako se deca ne zure previse moze tu jos utegnutija prica da se organizuje ali to je vec vas izbor.
 
Moze, cela ta konfiguracija ima malu potrosnju svakako.

Moze i jos ponesto da se iskombinuje sa delovima od "madjara" tako da ako se deca ne zure previse moze tu jos utegnutija prica da se organizuje ali to je vec vas izbor.

A ako bih uzeo Ryzen 3 3200g, ili kombinaciju ryzen 3 1200 + 1050ti, da li mi treba jace napajanje (znam da je svakako pozeljno)?
 
Bolje R3 1200 + polovan 1050ti jer je bolja kombinacija i od 3200G i od 3400G. 3400G je bolji izbor u prvobitnoj prici kada se uzimao 1030.

Ne treba jace/bolje napajanje ali ne bi bilo lose da ga u dogledno vreme uzmete.
 
Bolje R3 1200 + polovan 1050ti jer je bolja kombinacija i od 3200G i od 3400G. 3400G je bolji izbor u prvobitnoj prici kada se uzimao 1030.

Ne treba jace/bolje napajanje ali ne bi bilo lose da ga u dogledno vreme uzmete.

A ova ploca Asus AM4 Prime A320M-K moze sa R3 1200+1050ti da radi? Nadam se da je taj chipset dobar i za neku narednu nadogradnju.
 
Odgovorio sam vec da moze. Dobar je AM4 cipset ali ta ploca je budzet varijanta pa nije realno da se na nju stavi npr Ryzen 3950X ili nesto slicno i da to radi bez problema duze vreme, Ryzen 1600/2600/3600 max po meni sto je opet i vise nego dovoljno za decu.

Sto se tice grafickih kartica tu je napajanje ogranicenje tako da znate da to ne gine u buducnosti kad se bude menjala grafika a ne bi bilo lose da se i pre bilo kakve promene zameni kad se nabavi kes.
 
Odgovorio sam vec da moze. Dobar je AM4 cipset ali ta ploca je budzet varijanta pa nije realno da se na nju stavi npr Ryzen 3950X ili nesto slicno i da to radi bez problema duze vreme, Ryzen 1600/2600/3600 max po meni sto je opet i vise nego dovoljno za decu.

Sto se tice grafickih kartica tu je napajanje ogranicenje tako da znate da to ne gine u buducnosti kad se bude menjala grafika a ne bi bilo lose da se i pre bilo kakve promene zameni kad se nabavi kes.

Pa svakako da ce se tu menjati dosta, ali nek budu zadovoljni bar godinu dana :D
 
Nasao sam plocu
asrock b450m-hdv
Napajanje BeQuiet Pure Power 530w 2 x 8pin
Ram hyperx 8gb 3200 cl16

Sobzirom da mi je jeftina grafika izmakla, da li sa ovim trenutnim mogu da kombinujem neki procesor sa grafikom, npr ryzen 3 2200g ili mozda neki athlon 200ge, pa nek skupe za grafiku vremenom?
 
Bar 2400G polovan ako nista drugo, sa dobrom RAM memorijom njegova integrisana grafika je nesto bolja od 1030.

Za integrisane grafike dual channel i veca frekvencija dosta znace, tako da ce 2x4GB da radi bolje nego 1x8GB sto se tice integrisane grafike.

Napisi cene i je li to novo ili polovno jer ce zbir mozda da probije 30000
 
Ploca 7000 - nova
Napajanje + kuciste 4200 - polovno+novo
Hdd Toshiba P300 4500 - novo
Ram 5000 - novo
Optika - 1500 novo

Jos ostaje tu prostora za neki procesor sa integralom.
 
Nazad
Vrh Dno