Šta je novo?

XFX 590 FATBOY problem

ziggy_024

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruke
126
Poena
169
Kartica je kupljena u E..I pre par dana. Prva dva dana je sve radilo normalno ( baram sam ja takav utisak steako) i onda krecu problemi. Naime u WIN-u se zamrzne ekran, CAPS LOCK ne reaguje ili reguje ponekada, zvuk ide dalje normalno. Pomaže samo nasilni restart. Probao sam DDU drajvera, probao WIN drajvere uvek isti problem. Sporadično zakucavanje. Sa starom R9 280 karticom nisam nikada imao takvih problema.
Napajanje je COOLER MASTER V750S, staro je nekih 4 godine. Mašina iz potpisa. Ima neko ideju šta da pokušam pre reklmairanja kartice ?
 
Poslednja izmena:
poneses na provereno ispravan racunar.ako nemas tu opciju mozes da butujes neki liveboot,pozeljno strelec i instaliras drajvere,cak imas i aidu i stress test u aidi ali bolja varijanta je provereno ispravan racunar.
 
Teško da je to do grafulje, mada ne i nemoguće. Jesi odradio reinstall windowsa nakon što si se ponovio? Ako nisi, to može biti veliki problem. Takođe, ne bih ni napajanje isključio. Najbolje ovo što ti je Orchard napisao, ubaci je u neku mašinu koja provereno radi i baci se na testiranje.
AKo odmah odneseš u Emmi, računaj da si minimum metar dana bez iste.
 
Danas cu probati da ocistim sve, reinstal sistema . Mada stara R9280 je radila pre nje bez problema , ikada sa njom nisam imao takav problem. U R9 280 je islo 2 8-pinska prikljucka, u XFX ide jedan 6-pinski i 1 8 pinski. Kontam da ova manje trosi od stare. Da je napajanje problem imao bih i sa starom karticom problem . No, možda i grešim :D
 
Ma nikad nisi siguran kad menjaš nešto, uvek se može desiti faktor gremlin :) Ja sam pre 2 nedelje sklopio novu makinu, i kad sve završih, pritisnem gumb, kad ono neće da postuje. Svi ventovi rade, ali slike nigde... Krenuo sam sistemom eliminacije, na kraju izvadio pa vratio cpu i sve proradilo. Ništa nisam menjao, samo izvadio i bocnuo ponovo. Nadam se da će tako biti i kod tebe ;)
 
Ma nikad nisi siguran kad menjaš nešto, uvek se može desiti faktor gremlin :) Ja sam pre 2 nedelje sklopio novu makinu, i kad sve završih, pritisnem gumb, kad ono neće da postuje. Svi ventovi rade, ali slike nigde... Krenuo sam sistemom eliminacije, na kraju izvadio pa vratio cpu i sve proradilo. Ništa nisam menjao, samo izvadio i bocnuo ponovo. Nadam se da će tako biti i kod tebe ;)

Onda danas skuvati kaficu, razmontirate sve. Ponovo zakaciti kablove i karticu, nov sistem pa cu da vidim.
 
Jes popio kaficu, any news?
 
Izvadio karticu, rastavio sve, sastavio sve i digao sistem. Poceo u 18 do sada sve okej. Kada sam stavljao karticu ponovo kao, da je sada drugacije legla u slot. Kakav sam deb*l, nije iskljuceno da prvi put kartica nije dobro usla u slot. Videcemo.
 
Poslednja izmena:
Ajde za kraj, riknula je matična. Nisam ništa sređivao, uzeo sam novi komp.Hvala na trudu u svakom slucaju .
 
Ajde za kraj, riknula je matična. Nisam ništa sređivao, uzeo sam novi komp.Hvala na trudu u svakom slucaju .

:D sjajno! Znači nije bilo do kartice?

Ja sam isto uzeo Fatboy-a i imao malo problema po instalaciji drajvera. Desilo mi se da je WoT pucao pri pokretanju, to je bilo u mom slučaju zato što su ventilatori bili na 0 RPM postavljeni pa nije dozvoljavala kartica pregrejavanje. Malo čačkanja u AMD-u i sve je ok za sad. Jedino što greje katastrofa i ventilatori su bučniji u odnosu na staru Asusovu 380X Stryx...to je zaista vrhunski urađena kartica, ovaj XFX mi nije nešto legao. Trenutno drži ventove na 2000 RPM i temperatura je na 70 stepeni sa otvorenim kućištem a WoT je samo otvoren i ne igram ga.
 
to mi je malo previse kako god okrenes,jel' karta u garanciji?moguce da su napanjeni i napon i potrosnja po defu ali moguce da bi dobio sa dobrom pastom ihaha...
 
Koliko vidim svi govore da se više zagreva...garancija je naravno 3 godine. Radi ona ok ali me nervira zvuk ventilatora koji turiraju za vreme igranja. Ovako je nečujna...

Mada moožda i ja malo zanovetam posle sjajnog Asusa...videću, daću malo vremena.
 
ja bi video da andervoltujes,trebalo bi znacajno da dobijes na oba polja.
 
:D sjajno! Znači nije bilo do kartice?

Ja sam isto uzeo Fatboy-a i imao malo problema po instalaciji drajvera. Desilo mi se da je WoT pucao pri pokretanju, to je bilo u mom slučaju zato što su ventilatori bili na 0 RPM postavljeni pa nije dozvoljavala kartica pregrejavanje. Malo čačkanja u AMD-u i sve je ok za sad. Jedino što greje katastrofa i ventilatori su bučniji u odnosu na staru Asusovu 380X Stryx...to je zaista vrhunski urađena kartica, ovaj XFX mi nije nešto legao. Trenutno drži ventove na 2000 RPM i temperatura je na 70 stepeni sa otvorenim kućištem a WoT je samo otvoren i ne igram ga.

Ajde provericu i ja danas, koja si podesavanja stavio za WoT!? Moracu prvo update igrice jer nisam usao u nju siguno dve godine :D. Proveri gde ti stoji BIOS prekidac ,na koju stranu, pa da budu merodavna poređenjea!?
 
Ajde provericu i ja danas, koja si podesavanja stavio za WoT!? Moracu prvo update igrice jer nisam usao u nju siguno dve godine :D. Proveri gde ti stoji BIOS prekidac ,na koju stranu, pa da budu merodavna poređenjea!?

Ultra SD, a bios prekidač je na podesu bližem kablu za napajanje kartice.
 
Screenshot 2019-12-24 23.33.33.jpg

Evo ti ista podesavanja 20 minuta igranja,pa uporedi.
 
Pogledajte prilog 279167

Evo ti ista podesavanja 20 minuta igranja,pa uporedi.

Iste i kod mene. Izgleda da ću morati da oborim sistem, jer mi se ne sviđa kako radi. Juče sam imao problem u War Thunder-u. Po izlasku iz igre grafika je prolupala, počela je da puca slika...kao pri povezivanju HDMI kabla pa ektan krene da blinka par puta.

Videću još malo pa pada odluka da li da se vraća ili ne.
 
Definitivno sutra se vraća u radnju...ne znam da li da je zamenim istom ili da tražim 5500XT ili eventualno 580-icu.
 
I ja isto sa mojom nisam zadovoljan. Greje se ko djavo a ventovi jedino na 70 procenata moze da odrzi 65c u otvorenom kucistu. Takodje puca u par igrica iz cista mira. Jel postoji fora da se reklamira kartica i uzme drugi model. Graficka stara nepuna 2 meseca.
 
I ja isto sa mojom nisam zadovoljan. Greje se ko djavo a ventovi jedino na 70 procenata moze da odrzi 65c u otvorenom kucistu. Takodje puca u par igrica iz cista mira. Jel postoji fora da se reklamira kartica i uzme drugi model. Graficka stara nepuna 2 meseca.
Ja sam imao probleme u on line igranju tipa wot i td, po kupovini sam samo pregazio stare drajvere. Juče sam oborio sistem, najnovije drajvere ubacio. Za sad nije bilo ni jednog pucanja u igrama. Danas ću je testirati ceo dan pa ću videti. Bučna je grafika u tri lepe! U odnosu na moju staru 380X Strix očajni ventovi i hlađenje.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Dakle...ceo dan mučenja. Temperatura ide do 74 stepena uz 3000rpm u otvorenom kućištu na 20 stepeni u sobi!
Nema ranijih problema sa pucanjem drajvera. Jedini problem mi je izgleda Lsass.exe koji mi troši resurse pa WT secka i podiže ping preko 120ms dok FPS ide preko 120. WoW i WoT kao i WoWs rade sjajno u svim podešavanjima.

Igre koje su na HDD-u rade sjajno ali buka mi je katastrofalna, kao da je dron pored mene.Neverovatno koliko je loše izvedeno hlađenje. Stara 380x nije nikad prelazila 30% sa ventovima u istim uslovima i u istim igrama.
 
Uh pa ne znam,meni temp idu do 74 u zatvorenom kucistu sa 3 venta na 1000 RPM. Kada igram Ghost Recon na ULTRA podesavanjima temp ide do 70-71 C ali u proseku i manje od toga. Ventovi mi idu do 2600 RPM, tako sam namestio krivu.
Na 3.000 RPM je kartica stvarno bucna , ali opet kazem ja sam od 50 C namestio da se ventovi vrte na 2500-2600 RPM. 3000 RPM sam namestio da mmi vrti kada dođe do 76-77 C da ne dozvoli kartici da ide preko toga.
 
Poslednja izmena:
Ja imam nize temperature na grafickoj sa zatvorenom stranicom nego sa otvorenom.
Mnogo je bolji tako protok vazduha kod mene. Ne znam koje kućište imaš ali tvoja
debeloguza kartica se lepo greje. Kakav ti je raspored ventova, kućište?

https://community.amd.com/thread/241719
 
Poslednja izmena:
Uh pa ne znam,meni temp idu do 74 u zatvorenom kucistu sa 3 venta na 1000 RPM. Kada igram Ghost Recon na ULTRA podesavanjima temp ide do 70-71 C ali u proseku i manje od toga. Ventovi mi idu do 2600 RPM, tako sam namestio krivu.
Na 3.000 RPM je kartica stvarno bucna , ali opet kazem ja sam od 50 C namestio da se ventovi vrte na 2500-2600 RPM. 3000 RPM sam namestio da mmi vrti kada dođe do 76-77 C da ne dozvoli kartici da ide preko toga.

Moj setup je bez čačkanja ventova i slično out of the box što bi se reklo. Kasnije ću uraditi neko setovanje ali ne verujem da će mnogo pomoći. Mada sam možda i razmažen zbog prošle kartice... :D Bitno za sad da funkcioniše kako treba.
 
Ja imam nize temperature na grafickoj sa zatvorenom stranicom nego sa otvorenom.
Mnogo je bolji tako protok vazduha kod mene. Ne znam koje kućište imaš ali tvoja
debeloguza kartica se lepo greje. Kakav ti je raspored ventova, kućište?

https://community.amd.com/thread/241719

Tower stari Cheftec, ne bavim se previše kućištem pošto se spremam da završim svoj kutak pa će biti posebna man cave soba za mene :D. Komp ide u radni sto tako da će se raditi posebno hlađenje i td...do tad će ovako izdržati.
 
I ja isto sa mojom nisam zadovoljan. Greje se ko djavo a ventovi jedino na 70 procenata moze da odrzi 65c u otvorenom kucistu. Takodje puca u par igrica iz cista mira. Jel postoji fora da se reklamira kartica i uzme drugi model. Graficka stara nepuna 2 meseca.

Ne znam sta je u pitanju ali mozda ne bi bilo lose da je zamenis za RX580 Nitro+, overklokovana je malo sporija od RX590 ali je vise nego sposobna za high/ultra @1080p (60-75fps) + je tisa, hladnija i trosi malo manje. Verovatno bi ti (u tom smislu) odgovarala i jeftinija Pulse verzija (stabilan OC profil 1440/2225Mhz) a nije skupa po oglasima. RX 590 Nitro+ je i dalje oko 35k din, ne znam da li ima polovnih primeraka iz rudnika..
 
Poslednja izmena:
Jel imam osnova za reklamaciju i da li mogu traziti drugu da mi daju.
 
Nazad
Vrh Dno