Šta je novo?

Alesis Evelvate 5 vs Active M1

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Elevate:
https://www.alesis.com/products/view/elevate-5-mkii

Active:
https://www.alesis.com/products/view/m1active-mk3

Pre svega mi je bitan kvalitet zvuka, planiram da ih povezem na neki bluetooth preamp sa vakumskim cevima. Od muzike slusam pre svega klasicnu muziku (npr Rahmanjinov mi se sad vrti non stop) dakle neki sega mega bas mi i ne treba doduse vidim da pise da moze da se naknadno prikljuci.

Elem Active mi deluje bolje, iste dimenzije vufera i visokotonca a slabiji (65W naspram 80W) pa mi to nekako uliva vise poverenja sto se tice kvaliteta zvuka ono sto me brine je aluminijumski vufer koji Alesis hvali kao bolje resenje ali kod mene to izaziva :trust:

Nisam uspeo da nadjem neko poredjenje ova dva po meni slicna monitora.

Pa da cujem misljenje audiofila forumskih. Takodje ako moze preporuka za neki bluetooth preamp a da ne kosta bubreg i po, vidim kod Kinezi ih ima bas dosta a racunam da se vakumske cevi mogu promeniti ako su neke krs ugradjene ali opet vakumska cev bi trebala ima neki kvalitet i ako je jeftina?
 
sto bi farbao nesto sto je snimano klinicki i to najcesce sa najboljim omni mikrofonima u najboljim salama po pitanju akustike?da me ubijes ne mogu to da shvatim...ako hoces dinamiku da bi dobio taj efekt kao da si tamo pre ce brze pojacalo i zvucnici sireg opsega to da ti daju nego dvosistemci i to stimovani da budu ravni...
 
sto bi farbao nesto sto je snimano klinicki i to najcesce sa najboljim omni mikrofonima u najboljim salama po pitanju akustike?da me ubijes ne mogu to da shvatim...ako hoces dinamiku da bi dobio taj efekt kao da si tamo pre ce brze pojacalo i zvucnici sireg opsega to da ti daju nego dvosistemci i to stimovani da budu ravni...

Prostor i cena, ovo mi je finasijski prihvatljivo, lako moze da stane na sto (pogotovo M1), kasnije ako se bas navucem mogu da idem na ozbiljniji audio setup ali samo ako nadjem prostora za isti.

Zato i pitam sta od ova dva zvucnika, pazi moze i neki drugi da zadovoljavaju navedene kriterijume (prostor i cena i solidan zvuk klasicne muzike).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno