Šta je novo?

Mehanicka TKL tastatura sa rest-om

WebWolf

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2004
Poruke
3,814
Poena
435
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5600 & Scythe Mugen
Matična ploča
MSI X470 Gaming Pro Carbon
RAM
Kingston HyperX Predator 16GB 3200MHz
GPU
GeForce RTX™ 3060 Ti GAMING OC PRO 8G
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1TB & Samsung 970 Evo Plus 500GB
PSU
Corsair RM650x
Kućište
NZXT H500
Miš & tastatura
Cooler Master MK730 & Razer Basilisk v3
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pametni uređaji
Xiaomi Roborock 6
Xiaomi Air Purifier 3H
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec preko 10 godina koristim Microsoft Ergo 4000 i pocinje da se primecuje da nije kao sto je bila. Tasteri su postali neravnomerni za pritiskanje, neki preskacu... I postala je prevelika za sto. Bavim programiranjem, pokusao bih sa nekom mehanickom tastaturom, verovatno TKL, zato sto sve redje i redje koristim numericki deo. Ali se nikako ne bih odrekao naslona za dlanove. Znam da postoje aftermarket koji se mogu prisloniti uz bilo koju tastaturu, ali bih neku za koju se rest moze zakaciti, sve ovo ostalo je improvizacija. Postoji li tako neka, nikako ne uspavam da iskopam takav model, jos da se moze kupiti/naruciti kod nas?
 
Od ovih renomiranih, samo Corsair mi pada na pamet, oni imaju dosta TKL modela sa palmrestom. Nažalost mislim da se kod nas ne može naći, samo od mađara.
 
Uzmi bilo koju i kupi zaseban palmrest, to ti je najbolje i najflexibilnije rešenje.

Bas sam to hteo da izbegnem, kao sto napisah. Ne svidjaju mi se jer oni samo tako stoje ispred tastature, nisu zakaceni. To je mozda ok dok je palmrest prilepljen za podlogu i ne pomeras tastaturu. Ali se i tastatura i ja mrdamo, ne sedim kao robot 8h svaki dan :D . Tako da bih radije neki koji je cvrsto zakacen/deo tastature.
 
Da odgovorim, ako se neko upita u buducnosti. Jedina koju sam nasao da je zadovoljila uslove je Cooler Master MK730.

Jedina mana koju joj nalazim sto kapice prikupljaju malo vise masti sa prstiju i cena, ali izvan toga odlicna. Magnet koji drzi rest nije previse jak, ali sasvim dovoljno da se drze zajedno pri pomeranju na stolu.
 
Koje si switcheve odabrao i kakvi su ti utisci za sada?

I meni treba mahom za programiranje i ponekad za gaming...

Probao sam neke druge tastature sa mx blue i svidelo mi se mnogo, ali je buka nepodnosljiva (plus ubice me zena) pa bi mi brown nekako bila alternativa (isto tactile ali mnogo manje clicky)...

Gledao sam po netu i sa mx brown nema mnogo izbora a da mi se svidjaju i ovo mi deluje kao prihvatljiva varijanta (best buy?) za nekih 100e kod madjara..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno