Šta je novo?

Problematična montaža Cooler Master Hyper 212 Evo na AM4

Corvus Corax

Console Collector
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
11,663
Poena
835
Zdravo svima,

Uzeo sam Ryzen 7 2700x za upgrade sa vremešnog 2500K, pa sam hteo da prebacim i CM Hyper 212 EVO. Matična ploča je MSI Tomahawk B450 Max.

Upotrebio sam kit za montažu na AM4 podnožje (RR-AM4B-H212-S1), koji sam dobio od Cooler Master podrške ovde na Benchmarku, na čemu im se još jednom zahvaljujem.

Međutim, kada ispratim uputstvo i upotrebim backplate koji dolazi uz matičnu ploču, backplate nije dobro fiksiran, hladnjak se mrda i odvaja od procesora kada se ploča uspravi. Krivac za to je zazor između ploče i šrafova iz AM4 kit-a.

4e2b8646cdb37aacade6fac5dc0abc61.jpg



Gde grešim?
 
Obrati paznju izmedju navrtki. Jedna ima kraci a druga duzi navoj. Mislim da je tu zajeb.
 
Poslednja izmena:
Nema štipaljke na Hyper 212 EVO hladnjaku, fiksira se šrafovima. I koristio sam šrafove i X-Bracket koji dolaze u AM4 kitu.
 
Mislio sam na ovo X kacenje kada sam rekao stipalljka. Lose sam se izrazio. Pogledaj navoj na snimku.



edit: Izgleda da se jos njih po internetu zali da am4 kit na fiksira hladnjak dobro...

 
Poslednja izmena:
Obrati paznju izmedju navrtki. Jedna ima kraci a druga duzi navoj. Mislim da je tu zajeb.
Da, gledao sam taj video i nije problem u tome. Koristio sam te šrafove sa dužim navojem, jer oni dolaze u AM4 kitu. Problem je što backplate ploče ima navoj koji štrči iznad ravni ploče i to ne dozvoljava da se štrafovi "oslone" na ploču. I tada se javlja luft i ne drži dobro hladnjak.


edit: Izgleda da se jos njih po internetu zali da am4 kit na fiksira hladnjak dobro...



Da, to je taj problem. Ne znam kako nisu uključili i novi backplate u AM4 kit, jer od AM3 ne odgovara. A očigledno ni stock backplate nije odgovarajući.
 
Poslednja izmena:
Preostaje ti da uzmes malo deblje i odgovarajuce dihtung gumice (za slavine npr) kao odstojnike i stavis pozadi izmedju bekplejta i maticne. Jedino tako da neutralises zazor. Ghetto resenje *mjau**mjau**mjau*.
 
Poslednja izmena:
Ne sviđa mi se da nešto "krpim" u novoj konfiguraciji. Baš mi je neverovatno da je Cooler Master ovako zamislio montažu Hyper 212 Evo na AM4, jer to ne funkcioniše.

Upotrebio sam stock Wraith Prism RGB kuler za sada, pa ću videti šta dalje.

Hvala za konsultaciju, Peđa.
 
Izvinjavam se ako ozivljavam staru temu, nedavno sam pazario istu plocu i ryzen 3600X takodje imam hyper 212 evo hladnjak i hteo bih da ga stavim na novom procesoru ali za to mi treba novi pomenuti backplate. Da li neko zna gde ima da se kupi u srbiji posto na zvanicnom Cooler master sajtu pise da ga vise nemaju??
 
Nazad
Vrh Dno