Šta je novo?

Ploča za Ryzen 5 3600

Arthur Morgan

Slavan
Učlanjen(a)
07.10.2007
Poruke
2,653
Poena
465
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 7800X3D & NZXT Kraken 240 RGB
Matična ploča
Asus ROG Strix X670E-A gaming WiFi
RAM
32 GB Corsair Vengeance RGB DDR5 6000Mt/s
GPU
Sapphire 7900XTX Nitro+
Storage
Samsung 980 Pro 500GB + WD SN850 Black 1TB + Kingston KC 3000 1TB + 2TB Lexar NM620
Zvuk
Altec Lansing ATP 3
PSU
Asus ROG Strix 850G
Kućište
Phanteks NV5
Monitor
LG 32GP850-B
Miš & tastatura
ASUS ROG STRIX Scope Red NX TKL Moonlight White & ASUS ROG Strix Impact II Moonlight white
Pristup internetu
  1. Optički internet
Rešio sam da pređem na Ryzen 5 3600 (ne treba mi jače od toga, uglavnom Photoshop i igre), bez obzira što imam relativno nov računar, ali ovo me previše mami da ne ispratim kao zalog za budućnost onoga što donosi X570 čipset. E, sad, svoj i5-85000, Asrock B360 Pro4 i 16 GB GEIL na 2400 dajem ortaku za 32 GB RAM memorije, jer ono što bih voleo od memorije ne može da se nađe kod nas. A ono što mi je još uvek ne toliko jasno je koju X570 ploču da odaberem?? Nemam neke preterane prohteve, nisu mi bitni Killer mrežne karte, pozlaćeni zvučni džekovi, kojekakvi kondenzatori i druge fensi džidžabidže, jedino što mi pomalo nije jasno je memorijska podrška, pošto vidim da neke X570 ploče podržavaju RAM do 3200, postoje neki + čipseti, to mi još nije jasno i zanima me mišljenje ako neko ima OVU ploču i koja bi bila najbolja a da je oko 25.000, pa da se maksimalno istegnem za još par hiljada...
Bitno mi je i da na ploči postoji makar jedan hladnjak za M2 SSD, iako imam dobro provetreno kućište puno ventilatora. Ukoliko imate predlog, molio bih da mi objasnite zašto je to bolje od OVE PLOČE i na šta bih trebao da obratim pažnju. Hvala unapred.
 
Imas nekoliko tema za plojke... Teman ti je inace za "sta da kupim" sekciju, a mogao si dodatno i da prosvrljas po forumu ima dovoljno postova - tako sam i ja skoro skoro vrsljao i izabrao komponente.

Ukratko- b450 Tomahawk/Mortar do 110e (sve preko je bacanje para, sudeci po komentarima/savetima drugih clanova)

X470 - Taichi, Gaming 7, Crossair VII Hero (cene oko 250e, mnog clanovi na forumu se kunu da su bolje opcije od x570

X570- bb do 200e je Asus TUF i Aorus Master oko 300e Gaming E, Taichi, MSI Unify (moj favorit za kasniji upgrade, no frills plojka)

Ako hoces detaljna objasnjenje - imas GamingNexus i Actually Hardcore Overclocking (koji u sitna crevca razlaze svaku plojku, skoro izbacio i buying guide, nema mesec dana). ebga, ne moze preko leba pogace i sazvakanije od ovoga da dobijes..

Inace sa x570 komotno mozes i ram nasviran na 3800 da vozis, ootb sem ako te ne mrzis da oc-ujes sam...
 
Hvala na odgovoru. Znam da postoje raznorazni review-i na mnogim sajtovima, ali je mnogo lakše saznati to ovako. Ne znam koji model bih uzeo pa ne bih da listam svaku temu o pločama, a zanima me samo X570 čipset.
 
i5 8500, B360 i 16GB ddr4 za 32GB ddr4?

Najgori deal godine :D
 
Oko 200e TUF ili Aorus Elite (korekcija, nije master, zbrzao sam post zato je malo haotican).

Neki best buy oko 300e su one gore navedene, moj licni favorit je MSI Unify (nema rgb-a, kvalitetna VRam sekcija i hladjenje, broj i tip konektora koji mi odgovara, njesra je samo sto ima 4 SATA konektora, mad mi licno vise od 2 ne trebaju jer mi je u planu m2 NVMe)... To su uglavnom plojke za 39xx, za procesore 3600/3700/3800x su overkill (sem ako kasnije ne planiras neki upgrade,mid EOL, kao sto je meni u planu). Crosshair VII hero isto nije losa, ali je isto oko 280-300e (ocekujem da i ona padne za koji mesec)

TUF je mozda najbolja opcija a pasce cena sigurno na ~180e.

Takodje za BIOS kao vazi da je Gigabyte=Asus>MSI>ASRock (mada je stvar licnih preferenci). Ne znam kakvi su po pitanju azurnosti i kakva ce situacija biti sa x570
 
Oko 200e TUF ili Aorus Elite (korekcija, nije master, zbrzao sam post zato je malo haotican).
Neki best buy oko 300e su one gore navedene, moj licni favorit je MSI Unify (nema rgb-a, kvalitetna VRam sekcija i hladjenje, broj i tip konektora koji mi odgovara, njesra je samo sto ima 4 SATA konektora, mad mi licno vise od 2 ne trebaju jer mi je u planu m2 NVMe)... To su uglavnom plojke za 39xx, za procesore 3600/3700/3800x su overkill (sem ako kasnije ne planiras neki upgrade,mid EOL, kao sto je meni u planu). Crosshair VII hero isto nije losa, ali je isto oko 280-300e (ocekujem da i ona padne za koji mesec)
TUF je mozda najbolja opcija a pasce cena sigurno na ~180e.
Takodje za BIOS kao vazi da je Gigabyte=Asus>MSI>ASRock (mada je stvar licnih preferenci). Ne znam kakvi su po pitanju azurnosti i kakva ce situacija biti sa x570

Jeste da je prošlo dosta (Korona i tako to), ali sam poslušao tvoj savet (i savet Stiva sa Hardware Unboxed i Stiva sa Gamesr Nexus) i odlučio se X570 za Aorus Elite. Hvala.
 
mnogo bacas pare za malo perfomansi. posebno ta trampa je corsokak...
 
Nazad
Vrh Dno