Šta je novo?

Fon za Oca :D

miksan

Cenjen
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruke
855
Poena
195
Moja oprema  
Laptop
/
Tablet
/
Redmi Go 16gb, Redmi 7A ili Redmi 8A?

Ima li REdmi go led notifikaciju?
 
Nemoj 16gb. Mom caletu sam pre nekoliko godina uzeo Xiaomi note 3 2/16, I posle nekog vremena popuni se interna memorija i matorci obično ne znaju da obrisu šta treba, svakako je cimanje. Skoro sam mu uzeo note 7. Sa njim je miran dokle god radi telefon.
Ipak, ako budžet dozvoljava, mislim d aje trenutno najbolja kupovina ispod 200e mi A3. Oko 175e na kp.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@miskan, nemoj remdi go, dosta je osakacen u svakom pogledu. Redmi 7a ima led notifikaciju (8a nema) i 2/32 je ok izbor (2/16 ako bas mora), ma da ima problem sa negasenjem touch'a za vreme razgovora, sumnjam da i 8a ima isto, ali su zamenili miui dialer na google (nema call recorder), pa se ne primeti tako, + ne radi bas sjajno dt2w (na 8a radi ok).
 
Redmi 7 bez A.

Sve sto ima A na kraju kod Xiaomi-ja (a i Huawei-ja) je za zaobilazenje.
 
+1 Malo više para a neuporedivo bolji fon. Žena ga koristi već par meseci. Predobar fon.
 
Znaci redmi 7, kakav je redmi 8 u odnosu na 7?Vidim da je cena slicna.

Videh i sam nema led notifikaciju slabiji socket, nema dual band wifi, nema infrared i ima jacu bateriju.

Sedmica ima band 20 sto je bitno tako da ce 99% ona da se uzme.
 
Poslednja izmena:
Redmi 8 je mnogo losiji telefon od Redmi 7.
 
@ivanbass1, nije bas tako. 8/8a su pravljeni za duzi rad. 16h sot na 2 dana mogu da drze. Zavisi kome sta treba. Ali to sto nemaju led notifikaciju - stvarno bzvz.
 
Best buy lista (by Webad):
Redmi 7 32gb/3gb, best buy do 150e.
Mi A3 do 200e
Note 8 Pro do 250e
Mi 9T do 300e.

Malo off topic, ali mislim da je korisno, kad te neko pita šta da uzme za određenu sumu novca, a ti kao iz topa :)

Cene su naravno mađarske.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ipak da promenim mišljenje. Išao bih na redmi 8. Nisam video da im je cena skoro ista. Oba čipseta nisu šampioni brzine tako da ta razlika u brzini pri dnevnom radu neće značiti ništa. Ali zato pu R8 štedljivi čipset kombinovan sa većom baterijom. Da dodam da ima Type C USB port odnosno brzo punjenje.
 
SD 632 i SD 439 su dva sveta razlicita, 632 ima flagship jezgra iz 2017, 439 je low-end kantica.
 
@ivanbass1 a kakav je Honor 8A 3/32 GB za 15 000 din. , da li je ok za te pare ?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
O fu.. promašio sam čipset:) Baš su ga us...sa čipsetom. Mene na R7 jedino nervira Type B ulaz.
 
Znaci smece, hvala na odgovoru, obevesticu ih nek skupe za A3.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Uz dužno poštovanje prema autoru teme, pokrenuo bih isto pitanje (a da ne otvaram novu temu).

Ćaletu sam uzeo telefon (i dao ga tašti :d) i sad starom treba da kupim telefon, pa mi treba neka preporuka...pre svega na osnovu iskustva (specifikacije, recenzije...sve sam to gledao, čitao.....ali mi treba mišljenje bench zajednice kao final touch).

Ćale koristi fon kao i svaki drugi penzioner....čitanje vesti, slušanje FM radia, Facebook, viber, kamera. Dakle, ništa posebno, ništa zahtevno. Sa druge strane, insistira na stabilnom radu (a ko ne!?), što većem ekranu (slab mu je vid) i što trajnijom baterijom. Kamera je nebitna, jer sumanjam da bi on mogao da uvidi razliku između fotografije napravljene na flagship telefonu i telefonu iz ekonomske klase.

Moj izbor je pao na sledeća tri modela:

- Samsung A30s
- Huawei P Smart Z
- Xiaomi Redmi Note 8T

Samsung vo je ćaletova profi deformacija - mnogo voli i veruje Samsungu, jer se kune u telefon koji sam mu uzeo i dao tašti (S5 Neo). Huawei i Xiaomi su alternativna rešenja koja ja ubacujem kao alternative. Sva tri telefona imaju 4000mAh baterije, mada kapiram da kod Huawei-a to u praksi najbolje radi. Ekran (veličina) je takođe na strani Huawei-a, dok je sve ostalo na strani Xiaomi-a.

Šta vi kažete? Da li imate neku drugu sugestiju?

(hvala unapred)
 
Note 8T od ta 3 lagano. Pogledaj i Mi A3, ako misliš da bi mu stock android odgovarao. Definitivno će najduže da radi lepo, baterija je bolesna, a taman će mu na 720p ekranu sve biti lepše.
 
Hvala na brzom odgovoru. Pogledaću i Mi A3.
 
Mmmmm, ne bih uzeo A3 starijoj osobi. Iz prostog razloga iako je android one i trebalo bi da bude laksi za koriscenje - nije.
Prvo ce ga skener prsta izludeti jer je krs tj specificno se koristi.
Drugo one iako je na oko jednostavniji za koriscenje bas i nije. Npr ako mu uzmes rmn 8 ili 7 sa miui sve nativne precice mu mozes izbaciti na glavni ekran i lakse pristupa svemu dok kod one zna da bude zeznuto. Posle koriscenja rmn7 i a3, prvi mi je bio mnogo laksi i lepse iskustvo.
Nisam neki preteran ljubitelj samsunga ali mogu reci da je zenin a50 poprilicno bolji za rad od a3, bar meni.
Price o bateriji zaboravi jer i rmn7 i a50 i a3 traju skoro isto...

...riding on 720p...
 
Hvala Duke.

Recenzije ukazuju da su A30s i Note 8T ispred Z-a. Najveća prednost Huawei modela je za nijansu veći ekran (bitan je faktor, ali razlika je neznatna). Sa druge strane, cena je najbolja kod 8T (pošto MORAM da pazarim kod nekog od ovlašćenih dilera), a imajući u vidu recenzije koje je Benchmark tim odradio (Peca predstavio), definitivna odluka je na 8T. Rezervaciju sam već napravio, šteta što "kod mog omiljenog" prodavca 64GB verzija je DANAS dostupna samo u beloj boji, pa ću morati da se isprsim za još koju hiljadu i uzmem 128GB verziju u "ne-beloj" boji :d
 
pa ne mora da koristi otisak ako nece,ima pin,svajp kao i svaki android do sad.nista sto si napisao nije da ne moze na a3,a 720p na tolikom ekranu sigurno ce da mu pomogne.
 
Kupljen 8T.

Odličan telefon.
 
Najbolji izbor. Prelep fon. I kvalitetan pride.

Inače Android one nije za starije i manje upućene osobe. Lepo je što je vanila android. Pa možete sami da prilagodite sve. Ali da bi to uradili ipak treba biti malo upućen a telefone. Matorci teško da to mogu sami da urade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno