Šta je novo?

SudCki izvrsitelji VIP

Zdravko90

Zapažen
Učlanjen(a)
05.12.2019
Poruke
1
Poena
21
Pozdrav svima... Da vam objasnim moj problem ukratko i dali neko ima nekakav savet? Ovako obnovio sam bio ugovor sa VIP i posle odprilike isteka 2 meseca od obnove novog ugovora dobijam odgovor od kanadske ambasade da mi je odobrena viza i da uskoro putujem i da se necu vratiti skoro,odlazim u vip poslovnicu i objasnjavam u cemu je stvar i trazim sporazumni raskid ugovora s obzirom da necu koristiti broj njega sam samo i imao telefon nisam uzimao. Rekli su mi da mogu da raskinem ako uplatim sve mesece do raskida ugovora odjednom ili da nastavim da placam mesecno,sto naravno nisam uradio... E sad problematika je u tome sto sam prijavljen kod druga na adresi i sad su ukljuceni sudski izvrsitelji. Pa me zanima dali mogu njemu nesto da plene ili njegovoj mami da skidaju sa penzije? Inace nemam nista na sebi u srbiji. Ako neko nesto zna voleo bih da cujem ne bih voleo decka da dovodim u neprijatnu situaciju... Mogu da platim al necu iz principa
 
Dobio si vizu za kanadu i mozes da platis ali neces iz principa, iako time mozes potencionalno dovesti u opasnost i svoga druga i svoju kanadsku vizu?
Lepo, drugar za pozeleti...
Ako si dobio trajnu vizu, mozes da igras na kartu da se trajno selis iz drzave i dobijes prevremeni sporazumni raskid.
Ako imas privremenu, ogranicenu vizu onda je mnogo teze. Inace ti je sve napisano u ugovoru.

...riding on 720p...
 
Sve je ok što duke kaže ali je i činjenica je da su ovi iz VIP-a bezumni lešinari.

Nije čudo što se čovek tako oseća kako se oseća.

Na njegovom mestu bih na sledeći način reagovao:

1. Uljudan mejl korisničkom servisu sa svim činjenicama i molbom

2. Konsultacija sa advokatom.

3. Plaćanje svih penala ili ostavljanje broja nekom rodjaku / prijatelju.

Bolje sve te penale dati nekom svom nego bezumnim lešinarima iz VIPa.
 
Procedura je ista kod svih provajdera jer ih zakon obavezuje a ne njihova dobra volja. Tacnije, idu do krajnjih granica zakona za izvlacenje para. To je kapitalizam i svugde je isto i tu nema niceg cudnog.
Samo u 2 slucaja imas instant raskid bez penala: korisnik preminuo ili trajni odlazak u inostranstvo.
Kada sam rekao telenoru da cu ici preko, od raskida nista, ne moze bla bla.
Kada sam doneo svoju i cele familije potvrdu o prebivalistu u Nemackoj i odjavnu iz Srbije, momentalno mi je raskinut ugovor bez pogovora.

...riding on 720p...
 
Ako si tražio raskid posle 1.10.2018, onda su te obmanuli pošto imaš pravo da platiš samo doplatu do pune cene za one mesece koje si koristio uslugu, a ne sve pretplate za 22 meseci.

https://www.vipmobile.rs/documents/rs/Izmene opstih uslova_clan 17 finalno.pdf

Ako je to slučaj, žali se RATEL-u. Dobro bi bilo da imaš pisani dokaz kada si tražio raskid kako ti naknadni meseci od tog trenutka ne bi bili zaračunati.

Štaviše, ministarstvo je to tražilo od operatera još u julu 2018, tako da možda možeš da izboksuješ raskid pod tim uslovima i ako si ga tražio između jula i oktobra prošle godine.

https://www.danas.rs/ekonomija/ko-raskine-ugovor-mora-da-plati-punu-cenu-telefona/
 
Poslednja izmena:
Mogli bi da plene penziju ili vrse popis i plenidbu pokretnih stvari trecem licu (to su tvoj drugar i njegova mama) jedino ukoliko su oni jemci. Posto kod vipa naravno nema jemstva kad se potpisuje ugovor, dovoljno je da ukoliko javni izvrsitelji izadju da popisu stvari izjave prigovor na zapisnik, da stvari ne pripadaju tebi kao duzniku, i da istaknu da ti vise ne zivis na toj adresi, pa ce izvrsitelj mozda pasivizirati adresu tvog boravista. Svakako, bitno je da istaknu taj prigovor na zapisnik. Dug za telekomunikacione usluge zastareva za godinu dana.
 
plati ta 2 meseca razliku do pune cene i uzivaj u Kanadi...
 
Poslednja izmena:
Pise da nije uzeo telefon.
 
Zašto si potpisivao ugovornu obavezu na 24 meseca ako si nameravao da se seliš?
Bar sad ima dobrih tarifa bez obaveze.
Neverovatno koliko ljudi ovde misle da apsolutno ništa ne mora da se poštuje, ti si POTPISAO ugovor gde piše sve crno na belo i sada eto neću da platim iz inata. Strašno.
Probaj to u Kanadi druže, verujem da su takvi kao ti veliki deo razloga što se seliš.
 
Poslednja izmena:
Zašto si potpisivao ugovornu obavezu na 24 meseca ako si nameravao da se seliš?
Bar sad ima dobrih tarifa bez obaveze.
Neverovatno koliko ljudi ovde misle da apsolutno ništa ne mora da se poštuje, ti si POTPISAO ugovor gde piše sve crno na belo i sada eto neću da platim iz inata. Strašno.
Probaj to u Kanadi druže, verujem da su takvi kao ti veliki deo razloga što se seliš.

Можда није очекивао да ће добити визу, али иначе је „прилично тако" како си ти написао... То што си ти изненада одлучио да се селиш, није довољно добар разлог да они раскину уговор под твојим условима...
 
Једноставно,платиш преостале претплате.Могу да плијене на адреси пребивалишта,а касније власници ствари доказују,ако могу,то своје власништво на суду,рачунима које већина нема.Приговор код извршитеља,обавезно,мада не знам да ли то одлаже продају заплијењених ствари.Углавном,отишло је предалеко у одноду на те 2 претплате.
 
Ne mora sve preostale da plati nego ta 2 meseca x razlika između pune cene tarife i cene sa popustom.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Аааа,ја сконтао да му је остало 2 мјесеца до истека,а он на почетку:)Нема везе,онда само разлику до пуне цијене(пута мјесеце коришћења) ако је плаћао све досад редовно.Опет мало у односу на стрес и извршитеља и његове трошкове.
 
Mogao bi to neki mod ispravi da se ne bruka ceo forum.
 
Jos i pravopis da ispravljamo... niti veze sa forumom, jasno je cije je delo...

...riding on 720p...
 
Ako ga jure privatni izvršitelji onda će sada morati da plati i račune i kamatu i izvršiteljsku naknadu kao i izvršiteljsku nagradu. U suprotnom stradaju drug i njegova keva... Nije trebao da se igra. Slučaj je predat dalje i teško da će proći samo sa razlikom.
 
Sto se tice izvrsitelja, prijave adrese stanovanja itd. osnovno je da se osoba koja ne živi na nekoj adresi odjavi u roku od 8 dana od promene prebivališta (ili odlaska u inostranstvo).
To što "pola države" živi fiktivno prijavljeno je poseban problem koji niko ne pokazuje želju da reši.
Vlasnik stana u kom je bio prijavljen dužnik je više nego jednom u ovom zemlji nagrabusio. O tome ste mogli više puta da čitate i u novinama.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pravnik ovde.

Ne mogu nikome nista da plene sto nije tvoja imovina. Tu se prica zavrsava.
 
Nisam pravnik

Ako je neko prijavljen na adresi a stvari u stanu su od vlasnika stana. Kako vlasnik stana dokazuje da je u stanu njegova imovina? Računima. E sad ko ima račune za orman, krevet, pisaći sto i sve ostalo u stanu je bezbrižan.
 
Dovoljno je da istakne prigovor u izvrsnom postupku da su to njegove pokretne stvari.

A ako se ovaj “nas” odjavio sa adrese, nemaju sta da traze u tom stanu u startu.
 
Sve je to super kada bi se u drzavi Srbiji drzali striktno pravila...
Vise puta sam bio svedok u "ne moze to tako, nemaju prava" pa se ipak desi sa pratecim "e sta ces, Srbija..." gde se ljudi posle godinama vijaju preko suda da isteraju svoja ugrozena prava...
Odjava, full isplata, odes u Kanadu i ne vratis se vise. Ende

...riding on 720p...
 
Pravniče, objasni čoveku zbog čega treba da se odjavi sa te adrese odnosno prijavi da ide u inostranstvo i kolike su kazne ako ne postupi u skladu sa zakonom o prebivalištu i boravistu građana.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Na jednom primeru iz prakse, ovo što je Joker napisao je tužna istina. Računi... Ali računi moraju biti na ime. Običan fiskalni ne dokazuje ništa. I onda sve ode na sud, gde ni jedno ročište nije održano već 2,5 godine. Stvari stoje na lokaciji, mogu se koristiti, ali su obeležene izvršiteljskim nalepnicama i ne mogu se otuđiti.
 
Vlasnik stana ode u sup i da izjavu da xy osoba ne zivi na adresi i od tog momenta mu je adresa pasivizirana.
Posle toga policija izlazi na adresu da proveri o cemu se radi, pitaju vlasnika dali mozda zna gde zivi xy osoba itd... no to je vec formalnost.
Posle mozda nekih nedelju dana stize i resenje postom.

Prosao sam kroz sve to, osoba koju sam odjavio imala je rok od nedelju dana da se javi u sup i prijavi stvarnu adresu gde boravi.

http://arhiva.mup.gov.rs/cms_lat/sadrzaj.nsf/fiktivna-adresa.h

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Prosao sam kroz sve to, osoba koju sam odjavio imala je rok od nedelju dana da se javi u sup i prijavi stvarnu adresu gde boravi.

Kako si to uspeo? Samo si dao izjavu da ta osoba ne zivi vise na toj adresi? Ja sam pre nekoliko godina isao u MUP da odjavim osobu sa moje adrese, i rekli su mi da ja to ne mogu da uradim, vec on mora da se prijavi na drugoj adresi.

Pa i na linku koji si dao pise -

" ...na zahtev suda, organa državne uprave, drugog organa ili organizacije, kao i drugog pravnog ili fizičkog lica, koje ima opravdan pravni interes,"

Koji si ti "opravdani pravni interes" imao? Na sta si se pozvao?
 
Vlasnik stana ode u sup i da izjavu da xy osoba ne zivi na adresi i od tog momenta mu je adresa pasivizirana.
Posle toga policija izlazi na adresu da proveri o cemu se radi, pitaju vlasnika dali mozda zna gde zivi xy osoba itd... no to je vec formalnost.
Posle mozda nekih nedelju dana stize i resenje postom.

Prosao sam kroz sve to, osoba koju sam odjavio imala je rok od nedelju dana da se javi u sup i prijavi stvarnu adresu gde boravi.

http://arhiva.mup.gov.rs/cms_lat/sadrzaj.nsf/fiktivna-adresa.h

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
8 dana ima taj što je promenio prebivališt da to prijavi u mupu. Kazna je, ako se dobro secam, 30-50 hiljada dinara. To verujem da niko nikada nije platio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Kako si to uspeo? Samo si dao izjavu da ta osoba ne zivi vise na toj adresi? Ja sam pre nekoliko godina isao u MUP da odjavim osobu sa moje adrese, i rekli su mi da ja to ne mogu da uradim, vec on mora da se prijavi na drugoj adresi.

Pa i na linku koji si dao pise -

" ...na zahtev suda, organa državne uprave, drugog organa ili organizacije, kao i drugog pravnog ili fizičkog lica, koje ima opravdan pravni interes,"

Koji si ti "opravdani pravni interes" imao? Na sta si se pozvao?
Nista posebno, samo sam naveo da osoba vec duzi period ne zivi na adresi a vodi se kao da zivi i ne zeli sama da promeni adresu.
Policija kad je izasla isto to sam rekao u razgovoru.

Pise lepo pravno i fizicko lice koje ima interes.

Ako si vlasnik onda imas interes jel mozes zbog neke xy osobe i posledice da snosis kao ova porodica naprimer.

Nemoras navoditi kao moj interes je to i to...
Vlasnik si nekretnine a osoba ne zivi na toj adresi to je dovoljno....

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno