Šta je novo?

Potrebna mi je pomoc, postao sam ocajan

KvArt

Poznat
Učlanjen(a)
05.12.2019
Poruke
4
Poena
41
Pozdrav svima,
Iskoristio sam akciju za black friday i kupio gigabytov ssd kako bih malo ubrzao racunar. Do sada sam koristio wd black hdd od 1tb i bio je sasvim zadovoljavajuci. Ubacio sam SSD u racunar, povezao sve kako treba postavio boot prioritet i odradio novi sistem. Primetio sam vec kod prvog restartovanja da to traje znatno vise nego sto bi trebalo, ali pomislio sam da su sistemksi updatovi krivi za to. Zavrsio sam sa instaliranjem nekih potrebnih programa i drivera i resio da zavrsim za taj dan i iskljucio racunar, medjutim to gasenje je potrajalo poprilicno dugo. Ponovo sam okrivio update sistema za to. Danas sam ukljucio racunar medjutim nije se cuo onaj karakteristican zvuk beep koji signalizira proveru i na ekranu cini mi se se nista nije pojavilo. Odlucio sam da restartujem i proverim sta se desava. Da ne duzim pricu dosao sam do zakljucka da racunar ne radi kako treba kada su povezana oba uredjaja. Proverio sam sve kablove sve veze vise puta. Promenio po nekoliko sata data kablove, promenio im mesta i raznoravne kombinacije ali sve je bilo bezuspesno. Racunar radi kako treba i podize se za 10-ak sekundi kada iskljucim HDD i ostavim samo SSD. Takodje se isto desava kada je slucaj obrnut, ali kada su oba istovremeno povezana sa maticnom, i prikljucena na napajanje, racunar ne radi. Probao sam oba uredjaja na drugom racunaru rade kako treba, doneo drugi HDD medjutim slucaj je isti. Kako sam istrazivao potrosnja SSD-a je oko 5W tako da dodavanjem njega ne bi trebalo da sam preopteretio napajanje. Da se resim toga kao potencijalnog razloga iskljucio sam led trake i sve kulere u racunaru, medjutim rezultat je bio isti. Uradio sam flash biosa, takodje i update, ponovo rezultati isti. Koliko sutra cu kupiti novo napajanje u nadi da ce mi ono resiti problem, ali stvarno bih voleo da razresim misteriju zasto i kako se ovo desava i sta je zapravo krivac, posto sam poprilicno skeptican da ce novo napajanje resiti moj problem. Naleteo sam na par gotovo istih problema listajuci raznorazne forume ali nisam pronasao resenje, jer su gotovo svi ostali bez konkretnog odgovori ili resenja, osim onog tipicnog proveriti ponovo sve kablove i da li je sve povezano kako treba. Ko god moze da pomogne ili moze da me uputi na nekog ko bi mogao da mi resi problem bio bih veoma zahvalan.
 
Prvi put kada si radio instalaciju OS si verovatno ostavio i HDD i SSD povezanim a to se ne radi.

Skini HDD i povezi samo SSD pa odradi instalaciju Windowsa ponovo.

Takodje ne bi bilo lose da formatiras i sistemsku particiju na hardu i da ostavis samo particiju gde su ti podaci, to mozes i naknadno kad prikljucis HDD preko npr. MiniTool partition wizarda

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Formatiranje sistemske particije, na onom HDDu, dok ti sve ne legne kako treba, mislim da je loša ideja. Jer, možeš ostati bez bilo kakvog Win ako nešto krene po zlu.

A kako ti je OSTALA ta sistemska particija, ja bi brate odradio najprostiji CLONE starog sistema na SSD, nećeš ništa izgubiti od brzine za svakodnevni rad, itd...

Imaš gomilu besplatnih alata za clone HDD to SSD koji sve odrade automatski, i u tom slučaju, naravno, imaćeš zakačen i HDD i SSD, lepo podesi bootove prioritete i to je to.

https://www.google.rs/search?client=opera&q=clone+hdd+to+ssd+free&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Koji clone alat, nemam pojma nek ti neko predloži, a ako imaš viška vremena odradi novi Win.
 
Pa na posle sam i mislio, ne odmah, ako mu sve radi kad poveze naknadno HDD ta particija mu vise ne treba.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
A, ok... mada, od viška glava ne boli, ja bi je lično ostavio, ne jede leba, ako nešto zezne se, da ima aktivnu particiju odmah.
 
pre nego kupiš napajanje ponesi sve u proveren servis u lokalu,dijagnostika bi trebala da bude džabe.

ako nema,ponudi da neko iskusniji dođe do tebe i časti ga piće,klopu...
 
Nazad
Vrh Dno