Šta je novo?

Digitalna kablovska odlično radi na LG, slabije na Samsungu

star-duster

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2008
Poruke
792
Poena
345
Kao što kaže naslov, jedna kablovska televizija bolje radi na LG nego na Samsungu.
Navedenu kablovsku televiziju imamo u stanu kod tasta, gde provodimo zimu. A veći deo godine provodim na drugom mestu gde imam Jotel kablovsku i gde sve podjednako dobro radi na oba televizora.

Televizori su otprilike iste klase i starosti, smart televizori, 4k, ali neke entry klase.
LG 43UJ670v
Samsung UE50MU6172U

U stanu imamo neku gradsku kablovsku televiziju, najstariju u Zaječaru (nemaju ni sajt) i kad nju koristim - ima razlike između dva televizora.
LG radi bez greške, a kod Samsunga jedna grupa kanala ima digitalne smetnje, koči se slika, razne boje iskaču, kocke/kvadrati itd.

Ne skeniram kanale ručno, ne razumem se u frekvencije, modulacije, simbole. Na oba televizora stavim automatsku pretragu, ali kompletnu/detaljnu.
Probao sam više puta da skeniram programe, rezulatati su uvek isti.

Većina kanala se vidi odlično na oba televizora, samo jedna grupa kanala je problematična (nažalost, baš te kanale bismo da gledamo, poput FOX Crime, FOX Life i National Geographic).
A nekoliko kanala (mislim 8, pretpostavljam da je to grupa na jednoj frekvenciji) se na Samsungu i ne pronalaze. Nema ih. LG ih nalazi i prikazuje bez problema.
Neobično je i što su kod Samsunga kanali poređani abecedno, a kod LG su po nekom svom redu. Napominjem da u drugoj kući nije tako i da tamo oba televizora imaju sve kanale, u istom kvalitetu i po sasvim jednakom redosledu na oba!

Mislio sam da je problem do kabla u jednoj sobi (gde je Samsung), pa sam razvukao drugi. Ali problemi su ostali. Pa sam onda doneo LG u tu sobu i on radi bez greške! To me je baš iznenadilo.
Dakle, nije do kabla, do televizora je. Kako?
 
Poslednja izmena:
Šta kako? Različit kvalitet tjunera u uređajima.

Imao si valjda različite radio-prijemnike u životu pa si ustanovio da nemaju svi isti prijem.
 
Da, znam da su različiti tjuneri i da to utiče. Ali razlika je baš drastična. Na istom kablu jedan tv odlično prikazuje sve, a kod drugog su takoreći negledljivi neki kanali. Shvatam tvoju analogiju sa radio aparatima, ali nije ovo FM, nisam očekivao kod digitalnog signala tolika odstupanja.

Ima li nekog dodatnog podešavanja za Samsung? U meniju stoji neko fino podešavanje (ili tako nešto, nisam sad kod kuće da pogledam) ali je ta opcija zasivljena, tj. nedostupna.
 
Fino podesavanje jedino moze da se odnosi na analogni prijem signala.

Kod digitalije: freq, qam i symbol rate, nema nikakvog drugog podesavanja, ili ima signala ili nema, eventoalno dolazi do pikselizacije zbog slabijeg nivoa signala koji ulazi u tv.

Osetljivost tunera su razliciti od tv-a do tv-a.
 
Nazad
Vrh Dno