Šta je novo?

Horizon: Zero Dawn

Jel istina da je graficki inferiornija od PS4 verzije (nema deformacije snega itd)?

Mogu da potvrdim da deformacije snega nema na miksu original/high podesavanja. Neke stvari u igri izgledaju odlicno(modeli ljudi, vegetacija) dok neke druge izgledaju razocaravajuce(draw distance, pojedine teksture i modeli drveca, mostova itd).

Sto se gameplay-a tice, zanimljivo ali nista specijalno, mada sam odigrao max 2 sata, pa ne bih jos da sudim. Svet takodje deluje vrlo prazno i bezivotno, mada i to ce se mozda promeniti kako odmaknem od pocetnih lokacija.
 
Je li svaki puit kada upalim PC radi "optimizing" od 10min? Instalirao druge drivere da probam je li bolje, i sad opet cekam da zavrsi.
 
Je li svaki puit kada upalim PC radi "optimizing" od 10min? Instalirao druge drivere da probam je li bolje, i sad opet cekam da zavrsi.

Nisam primetio da je ponovo radilo optimizaciju kod mene. Mada, pokrenuo sam igru svega 3 puta.
 
Ok hvala, ali ne ide. Imam izmedju 20-40 fps na najnizim podesavanjima.

image.png
 
Evo neki saveti od horizont veterana:

Igra je relativno teska cak i na normal.
Moras da znas svaku mainu kako efektivno da ubijes, rambo strategija pucam dok ne padnu mrtavi cime stignem slabo daje rezultate.
Sva elemantal municija radi po istom principu:

Vatrene strele pucas dok ne napunis krug do kraja, kad je krug pun i okolo kruga krece okvir da se smanjuje, masina gori i dobija damage vemenom. Dok gori ne mozes da dodajes i prolongiras efekat, nego mora da se ponovi nakon sto prodje.

Led efekat ne pravi nikakav damage, ali stavlja masinu u takvo stanje da od svega drugog dobija dodatnih 50% damage-a.
(samo jedan efekat je aktuelan, ne moze i led i vatra, poslednji ponisti odmah prethodni)

Korupcija strele cine masinu hostilnom ka tebi kao i ka drugim masinama, odlicno da ubijes celo krdo necega, ima 5 komada, jednu korumpiras, one 4 ubiju tog jednog, ponovis. I ti ubijes onu ranjenu poslednju.

Struja paralise masinu jako dugo i ona ne moze da se pomera, za to vreme mozes da je pucas cime god, nece se pomerati dokle god je struja aktivna.

Ovo sve iznad je ako pucas masinu u direktno telo.
Neke su imune na neku vrstu elemental streli
a neke dobijaju extra damage i lakse i dovedes u to stanje.
Ako skeniras masinu pise ti rezistan i weak to, sta god.
Ako skeniras kontejnere po njima takodje ti pise slabo na nesto.
E tu je caka, ako je vatreni kanister i pogodis njega(ne u telo masinu nego bas sam kanister) direktno on pravi ogroman damage toj masini kao i ogromnu exploziju okolo te masine kad explodira.

Ovo vazi za ledeni kanister sa ledenom strelom kao i strujni kanister sa elektricnom strelom.
Takodje neke masine imaju oruzije na sebi, ono se najlakse skida sa terablast strelama(koje ne prave nikakav damage ali kidaju komponente veoma lako) onda uzmes top sa masine i pobijes sve ostale.

Nadam se da nisam mnogo komplikovano objasnio mehaniku igre :)

Smanjite oblake i refexiju, to najvise ubije performanse.

HorizonZeroDawn_2020_08_09_15_12_00_977.jpg

HorizonZeroDawn_2020_08_08_20_41_58_494.jpg
 
Igra uopste nije teska, cak sto vise, lagana je, ja sam je podigao na hard, overppwered sam od kako sam pokupovao sva oruzija, bukvalno se igram sa masinama.

Igrao sam do 10 jutros, povezao jedno 12, 13 sati odjednom.
Igra tek pocinje posle Proving-a, dotle izgleda prazno i monotono.

Obavezno pretrazite sve nanmapi, ne zaboravite ruins na pocetku da prodjete ponovo kada ste odrasli(one gde pocinjete kao mala devojcica).

Da bi na mojoj konfiguraciji davalo stalnih 50+fps, a , igram na 3840x2160 i 80% rendering.
Sve na ultra, clouds i shadows na high, motion blur off.
Problem su kisa i gradovi, tu uspori, pa mora ovako.

RTX 2080 super na 2010/9000Mhz
Ryzen 3700x na 4.2Ghz all cores.

Iznenadjujuce mnogo greje cpu i ako koristi svega 15-30% istog.

Generalno, jako lose optimizovana igra, prelep HDR, mozda i najveca razlika u odnosu na SDR od svih igara na PCu, ali je grafika osrednja, moralo bi to da radi dosta bolje.

Isto sam primetio dosta mali draw distance, gde mi se bukvalno vidno ucitava svet dok idem.

Ostale stvari nisam proveravao, bas cu probati da se setim da obratim paznju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sa mojom konfom iz naslova kada sam stavio sve na low, nisam uspeo da predjem preko 50fps-a...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
posle prvog pokretanja igra mi pukla, valjda zbog memorije, vidim u AB da je preduvala usage preko 15GB, posle toga igrao jedno pola sata bez problema, texture i jos sto sta na ultra, shadows i clouds na medium, 2K reza, vrti se oko 72-74FPS konstantno....

hzd.JPG
 
to je normalno, prilikom prvog pokretanja kazu zauzme i preko 20gb rama. posle sve bude ok.
 
Bacite neke screenshotove ako ih imate:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg
 
6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg
 
Iako sam igru doterao do 60og nivoa na PS4, jutros sam na PC-ju osvanuo u 5:30[emoji1]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
20200813195801_1.jpg
 
Probao ovo al mi ne ide,non stop imam osećaj ko da ide malko postrance
 
Jao i mene je iritirala ta animacija trcanja. Bolje da su stavili klasacno zensko sa X nogama i da zabacuje ono noge kad trci :d
Ne mogu da vjerujem da u danasnje doba i pored motion capture tehnologije oni kao da su uzeli nekog geeka koji sjedi cijeli zivot za PC i snimili ga kako trci.
 
I ja sam je odmah obrisao, kakav dx 12 kakvi bakrači [emoji1787]
 
igra je totalno drugacija na PC-ju i bas mi lezi dok sam se na ps4 istinski patio.
evo nekih dosadasnjih statistika i ulova:

HorizonZeroDawn_2020_08_14_21_23_06_257.jpg
 
Šta, pustio si igru, uočio da ide malo postrance i zaključio da nije za tebe?

Najbolji review ikada. :D

Vrat me boli kolko me vuče levo ili desno snjenim trčanjem :p

Skinuo,probao,obrisao....Odisej je igretina naspram ovog nastrance prehajpovanog goxxeta
 
Ma da bre, ko bi to izdržao... Briši I ne osvrći se :D
 
Igra nije nista specijalno ali sam je presao za razliku od ovih novih ac igara koje su pretvorili u nevidjen grind fest.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
@bahamud

Znao si i bolje da trolujes...
No za slucaj da si ozbiljan sa tom konstatacijom, napusti objekat i slobodno batali igre, nebitno o kojoj platformi je rec...
 
Nazad
Vrh Dno