Šta je novo?

Horizon: Zero Dawn

God of War sam presao na ps now, Horizon Zero Dawn sam docekao za pc, i sada jos samo da se smiluju da prerade Bloodborne na pc i ja zadovoljan. Mislim ima tu jos podosta materijala na ps4 koji bi se trebao odigrati ali ovo je nesto sto samo drugi deo moze ili ti nastavak da nadmasi.

Horizon igram svaki dan po malo i uzivam u igri maximalno. Doduse tek sam na pocetku, 20 lvl ali igra je vrhunska.
 
Ne znam sto mi svaki put kad pokrenem igru optimizuje detalje, aj prvi put nego svaki, to na Ryzenu 3600 i rx 580 a na Fx 8350 i 1050ti jednom odradio i to je to... Win 10 na oba kompa...
 
Nema verovatno dovoljno admin privilegija da "čuva" podešavanja.

Pokreni igru kao admin. Neka odradi šta ima, sačuvaj igru (moraš makar jednom da sejvuješ), izgasi, upali ponovo kao admin i vidi ima li pomoći.
 
inace meni je narodna automatski postavila da se pali sa admin privilegijama..
 
Ja se duboko izvinjavam Ivanu i Yoyinbu što sam im povredio osećaje....neću više :p
 
Taman posla, nista drugo i ne ocekujem od dezurnog forumskog trola... :p
 
Odlicna igra,nema sta!Ja sam licno prezadovoljan,ali jedino sto mi nije bas jasno kako kvest sistem funkcionise!Dali kvestove treba resavati po njihov tezini tj.levelu ili je totalno nebitno?
 
za sve kvestove pise koji level zahtevaju i ako si preslab obojeni su crvenom bojom.
 
^
Zahvaljujem!Ono sto je cudno je to sto je kvest lvl 12,ja sam level 18,a na tom istom kvestu monster lvl 25!Nigde logike!
 
Koji quest je u pitanju?
 
verovatno se i zivuljke leveluju i skaliraju zajedno sa tobom.
 
Nema verovatno dovoljno admin privilegija da "čuva" podešavanja.

Pokreni igru kao admin. Neka odradi šta ima, sačuvaj igru (moraš makar jednom da sejvuješ), izgasi, upali ponovo kao admin i vidi ima li pomoći.
Da javim da je pokretanjem kao admin resilo problem, fak jea, hvala Dzoni :)
 
Koji quest je u pitanju?
Da budem iskren ne znam kako se zove!Treba da se "ociste" dve koruptovane zone!
verovatno se i zivuljke leveluju i skaliraju zajedno sa tobom
Moguce da je i to upitanju ili cak tezina,a igram na very hard!!Nije to nista upadljivo i da smeta prilikom igranja,ali volim da igram na onaj nacin kako su to zamislili developeri!
 
Finito

Finito.jpg
 
Da budem iskren ne znam kako se zove!Treba da se "ociste" dve koruptovane zone!

Moguce da je i to upitanju ili cak tezina,a igram na very hard!!Nije to nista upadljivo i da smeta prilikom igranja,ali volim da igram na onaj nacin kako su to zamislili developeri!

Jes da je sa par dana zakasnjenja i kontam da si presao vec, al u tom questu treba da ocistis 2 zone, a na tom delu mape ima ih 4, tako da mozes da odaberes dve lakse :)

Inace koliko vidim igra nema level scalinga (mozda moze da se promeni u opcijama, nisam gledao), tezina samo menja koliki dmg primas i pravis; na ultra hard doduse i itemi postaju skuplji. Igram na very hard i najosnovniji watcher je imao 90 healtha i na 1-om nivou i 50-tom. Kako vidim ni placement masina se ne menja, mozes lako da zalutas u deo mape gde su zeznuti neprijatelji. Jedino sto menja LVL i statistike masina je dal su corrupted verzija ili ne.
 
Izašao patch 1.02.

Crash Fixes

Fixed an issue where some players would crash during their first game boot when the ‘game optimization’ screen is active and they ran out of disc space.
Fixed an issue where some players would crash if they updated their video drivers after the game was already optimized previously.
Fixed an issue where some players would crash during gameplay because of memory incorrectly being overwritten.
Fixed an issue where some players would crash during gameplay due to a texture unstreaming bug.

Game Improvements

Improved performance when auto-saving (e.g. when completing a quest step).
Fixed an issue where some players experienced that V-sync wouldn’t properly turn off in borderless mode
Fixed an issue where some players experienced out of sync facial animations due to them being locked at 30FPS.
Reduced memory used when streaming shaders.

Other changes

Improved crash report flow and messaging. Each crash now includes an identifier you can use to communicate with our Customer Support.
Added more features to improve diagnostic data collection when submitting a crash report.

Stvari na kojima trenutno rade:

Some players are experiencing an out of memory error during the game optimization process.
Some players are experiencing GPU-related hangs during gameplay. The improved diagnostic data collection added in Patch 1.01 and Patch 1.02 is aimed at making it easier to track these down.
Some players are experiencing graphical settings issues, such as Anisotropic Filtering or HDR not working correctly.
Some players are experiencing performance issues on specific GPUs or hardware combinations.
Some players with a non-Latin-1 codepage may have had their save games missing after Patch 1.01, we have a script that can help relocate the missing save games. Please reach out to our team here using “Report Other Issue” for support.
We're aware of and continue to investigate issues on both the player-compiled lists by u/EvilMonkeySlayer and u/Rampage572 – thank you!

Kažu ljudi ima efekta, manje krešuje i "laguje" igra, ali nije skroz sređeno. AF nije još sređen.
 
1.03 Patch Notes

Crash Fixes

Fixed a GPU resource leak which could build up over time and cause instability.
Fixed a GPU hang that caused a crash that could occur when Asynchronous Compute was used.
Fixed a crash when AI would try to aim at an invalid position.
Fixed a crash that could occur when sound obstruction was calculated in highly detailed areas.
Fixed a crash that would occur when moving the game to a monitor with different DPI settings while in the menu.
Fixed an issue where some players would crash on startup due to incorrect memory allocation.
Fixed a GPU hang that would occur when the window was resized to a very small size.

Progression Issues

Fixed a progression issue where some players would remain a child and not transition to adult Aloy.
Functionality Issues
Fixed an issue where snow deformation was not working correctly in the Frozen Wilds area.
Fixed an issue where the Concentration skill could stop working.

Other improvements

4K Scaling – Fixed an issue where the game wouldn’t render at 4K properly on boot.
Frame Rate Limiter – Improved Frame Rate Limiter functionality to be more accurate.
Localization – Localized specific error messages.
Windows Version Check - The game checks if Windows 10 Build 1809 or above is used (lower versions cause instability in DirectX 12).
Minimum Spec Warning – Improved minimum spec warning message and options.
Saving Issue Warning – Clarified text that is displayed when you do not have access to your My document folder or enough disk space.
Player Profile Validation – The player profile is now validated and corrupt profiles (caused by manual editing or tweak tools) rejected.
 
Zavrsih danas igru.

Stvarno nerealno dobra igra, bukvalno nemam ni jednu jedinu zamerku.
Grafika lepa, i ako ne da padnes sa nogu, ali je sve vizuelno toliko dobro, da to nije realno.
Gluma skoro uvek super, bilo je par ispada, ali generalno sam zadovoljan.
Zvuk dobar.
Prica fenomenalna, borba fenomenalna, ceo gameplay tecan i brz...bas nemam zamerki.
 
Poslednja izmena:
Ima li nekog nacina da se uklone lesevi?
 
Zavrsih danas igru.

Stvarno nerealno dobra igra, bukvalno nemam ni jednu jedinu zamerku.
Grafika lepa, i ako ne da padnes sa nogu, ali je sve vizuelno toliko dobro, da to nije realno.
Gluma skoro uvek super, bilo je par ispada, ali generalno sam zadovoljan.
Zvuk dobar.
Prica fenomenalna, borba fenomenalna, ceo gameplay tecan i brz...bas nemam zamerki.

Ja trenutno igram, takodje odusevljen. Zaista fenomenalna igra, cist masterpiece. Kao i God of War.

I posle Sony u odnosu na Xbox ima "samo te" njihove ekskluzive, kako neki kazu :d
 
^^AI je vrlo glup.

Ne mogu leševi da se pomeraju ako to pitaš, što nije bitno zbog gornje rečenice.
 
Ako nekoga zanima, ima na Instant gaming-u jos par 'kopija' po ceni od 25eur, upravo pazarih sebi jednu.
 
Nazad
Vrh Dno