Šta je novo?

Pomoc oko konfiguracije

bogdanst

Poštovan
Učlanjen(a)
18.12.2017
Poruke
19
Poena
55
Pozdrav drugari, resio sam da uzmem novi komp posto ovaj imam vec nekih 7 godina i krenuo je polako da se raspada pa bih vas molio ako mozete da mi date neku preporuku. U principu kompjuter ce sluziti uglavnom za surfovanje i povremeno za neke igre (uglavnom neke manje zahtevne kao npr football manager), cena do nekih 400, 500€. Hvala unapred
 
Evo nešto ovakvo, možeš da se naigras, a i služiće te duže vreme.
+još dodaj cenu kućišta nekog koje se tebi svidja, oko 3000 din odprilike.





Možeš da prođeš par hiljaada jeftinije sa slabijom grafikom koja takođe može da pokreće FM, ali za tih par hiljada više dobijaš daleko jaču grafiku, pa nikad se ne zna ako se odlučiš za nešto novije od igara...

Takodje može i par hiljada da se uštedi na SSD i da se uzme nekiji slabiji brend, ali ovaj samsung je jedan od najpouzdanijih.
Stari hard možeš upotrebiti za storage...


Sačekaj još nekog da se javi, možda neko ima bolju kombinaciju. [emoji4]


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
krucijelno pitanje je dal moze od madjara ili mora sve u domacim maloprodajama?i koliko ti se svidja small form factor?jer za te pare i taj scenarij moze da se sastavi APU konfa sa jako pristojnom plocom i onda je pitanje kucista tj koliko portabilno bi voleo da bude i koliko prostora ti treba tj dal ti uopste treba mehanicki disk...
 
Evo nešto ovakvo, možeš da se naigras, a i služiće te duže vreme.
+još dodaj cenu kućišta nekog koje se tebi svidja, oko 3000 din odprilike.





Možeš da prođeš par hiljaada jeftinije sa slabijom grafikom koja takođe može da pokreće FM, ali za tih par hiljada više dobijaš daleko jaču grafiku, pa nikad se ne zna ako se odlučiš za nešto novije od igara...

Takodje može i par hiljada da se uštedi na SSD i da se uzme nekiji slabiji brend, ali ovaj samsung je jedan od najpouzdanijih.
Stari hard možeš upotrebiti za storage...


Sačekaj još nekog da se javi, možda neko ima bolju kombinaciju. [emoji4]


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Hvala puno na predlogu, definitivno ce biti opcija :)
 
krucijelno pitanje je dal moze od madjara ili mora sve u domacim maloprodajama?i koliko ti se svidja small form factor?jer za te pare i taj scenarij moze da se sastavi APU konfa sa jako pristojnom plocom i onda je pitanje kucista tj koliko portabilno bi voleo da bude i koliko prostora ti treba tj dal ti uopste treba mehanicki disk...

Nisam do sada uzimao od Madjara, kapiram da je jeftinije i da bih preko KP-a uzimao delove onda? Ako je to fora onda je potpuno svejedno. Nisam tolko upucen u to koje su prednosti/mane small form factora, u principu ako cu dobiti istu stvar samo manju (nema razlike u performansi), onda mi je potpuno svejedno. Sto se tice portabilnosti, ona ne igra nikakav faktor, a sto se tice hard diska, na ovom kompu imam 1TB i mozda imam popunjeno nekih 400-500gb. :)
 
Da dodam nešto u vezi rama. Mnogi su počeli da skraćuju garanciju na Kinstona sa 10 godina na 5. Iz tog razloga sam kupio juče u radnji na "G" Kingston DDR4 3200 za 5.999,00 dinara. Mada i to je bila greška. Trebao sam preko Mađara da kupim 16 GB za oko 80€ . Zaboravio sam tačunu oznaku.
 
Poslednja izmena:
Zasto kod Ugara kada u E imas 16GB Fury (3200MHz, CL16, garancija 120 meseci) za 10390 din?
 
Nisam mislio na Kingston
 
Pa onda ti je konfuzan post, 2X si pomenuo Kingston i kako si na kraju kupio tu memoriju (ocigledno 8GB) ali da si se pokajao i da si trebao 16GB za 80e kod Ugara :)

Zaboravio sam tačunu oznaku.

Razumeo sam da mislis na tacnu oznaku King. memorije.
 
Poslednja izmena:
Jeste malo konfuzno :) Taj ram se provukao u par tema. Zato i nisam siguran za proizvođača i naziv.
 
Verovatno mislis na G.Skill Sniper X? Ili na neku od slicnih Geil ili Crucial memorija..
 
Nisam do sada uzimao od Madjara, kapiram da je jeftinije i da bih preko KP-a uzimao delove onda? Ako je to fora onda je potpuno svejedno. Nisam tolko upucen u to koje su prednosti/mane small form factora, u principu ako cu dobiti istu stvar samo manju (nema razlike u performansi), onda mi je potpuno svejedno. Sto se tice portabilnosti, ona ne igra nikakav faktor, a sto se tice hard diska, na ovom kompu imam 1TB i mozda imam popunjeno nekih 400-500gb. :)

uzmes od proverenog (gledas starost naloga i ocene na kp-u) i nema greske.nije samo u cenama,npr u domacim maloprodajama neces naci bilo sta maaaalo egzoticnije poput miniITX maticnih i kucista.prednost small form factora su jelte dimenzije,to sto tebi treba moze cak i NUC da odradi ali zaista je stvar dal' ti to treba i dal je football manager najtezi task koji bi dao racunaru...to sto si napisao APU cak u SFF izvedbi (miniITX i miniITX kuciste) moze savrseno da odradi,a ostavlja ti mogucnost da kasnije promenis kuciste,ubacis neki r5 2600 i graficku i izigras se koliko ti dusa iste...

ali,ako zaista nemas nikakvu potrebu za SFF (npr siguran si da kasnije ta konfa ne bi isla za neki HTPC na primer i apsolutno nikad ne bi pomerao sa mesta) onda kao sto ti kazu nema potrebe da placas premium i ogranicavas sebe sa tim,sad uzmes klasican desktop koji moze da se izvuce sa tim budzetom i uzivas.moj predlog je bio u smislu da ja imam tih 500e i te potrebe ja bih sigurno isao na SFF apu resenje,jer isti mogu da iskoristim i kao HTPC,ponesem sa sobom negde,bolje uklopim u prostor itd.
 
Poslednja izmena:
Kakvo je mišljenje o ovoj varijanti, za i protiv i zašto?

Pro: kompaktno u majčinu, veliko je maltene kao klasično ATX napajanje. Sam biraš šta ćeš da staviš u njega pošto je barebones.
Contra: dobijaš samo kućište, napajanje i ploču, sve ostalo kupuješ sam pa na kraju ispadne kao nešto što možeš sam da sastaviš i apgrejduješ pride, za istu cenu. Nema overkloka procesora, možeš da klokneš samo RAM, ali pošto je SO-DIMM ne možeš da dobiješ neke veće brzine koje bi prijale APU. Napajanje koje ide uz njega je 120W, ako se dobro sećam, što je taman dovoljno, ali preporučujem undervolt procesora.

Sve u svemu, simpatično, ali ako ti treba zaista kompaktna mašina i ako planiraš da ostaneš na APU...
 
Nazad
Vrh Dno