Šta je novo?

VOX problem sa cast-ovanjem

nightshadow

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
8,079
Poena
465
Uzeh neki VOX TV, 43'' FHD, android 7.1
Nerviram se već dva dana, ne mogu nikako da namestim da cast radi kako treba. Dakle, osnovna funkcija, uđem u yt na telefonu, pustim video, pritisnem na cast opciju, i video ode na TV. To mi je radilo na prethodnom TV-u koji je takođe bio kao smart, ali nije android.

Elem, problem je što ne postoji ikonica za cast u yt aplikaciji. Nema je ni u Google photos aplikaciji. Dakle telefon ne vidi TV uopšte. Jedini način na koji sam uspeo da povežem jeste da uđem u yt app na TV-u, pa da povežem preko onog koda ručno sa app na telefonu. Problem je što onda cast radi samo dok sam u yt aplikaciji na TV-u. Čim zatvorim app i gledam TV normalno, cast ne radi. A na Google photos se ne pojavljuje nikako opcija.

I da, oba uređaja su na istoj mreži naravno, probao sam reset televizora već, probao sam restart rutera, ne znam šta više da probam. Osim da razlupam televizor.

Ako neko ima neku ideju, pucajte.
68f824bd48ae9946c9356d447d2aeb97.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ideja je da ne kupiš Vox TV sa budženim Android za telefone već da kupiš TV sa pravim AndroidTV OS.
Pošto ovo prvo ne podržava Google Cast protokol (već Miracast i razne druge mirroring varijante) a ono drugo ima "built in Chromecast" pa imaš Cast ikonicu u svim aplikacijama koje podržavaju Cast protokol.

Dakle to je to, na tom Vox ćeš YouTube morati da koristiš tako preko "Watch on TV" / pair-ing preko koda a za ostale aplikacije na Cast zaboravi.
 
Ja ne znam zašto se cimas sa telefonima kad imaš aplikaciju za tv, skineš i pustas preko nje direktno na tv a ne preko casta.
 
Ja ne znam zašto se cimas sa telefonima kad imaš aplikaciju za tv, skineš i pustas preko nje direktno na tv a ne preko casta.
Je l' ovo stvarno pitaš?
Zato što ako koristim yt na televizoru treba prvo da otvorim aplikaciju, pa da nađem šta hoću (kuckam preko daljinskog) i onda da pustim. Sa telefona je 10x jednostavnije.

@shamanNS nisam imao pojma da postoje televizori sa 'budženim' androidom. Znači ne mogu da verujem. Ovo mi je bukvalno osnovna opcija koju najviše koristim.

Kako uopšte da znam da li neko android TV podržava chromecast? Pošto ne piše u specifikacijama.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaki tv koji ima Android Tv sisstem u sebi podrzava cast. Svi ostali pametni android televizori koriste obican Android i nemaju mogucnost podrske chromecasta. Koliko znam od nasih kineza Android Tv sistem ima samo Tesla i to na skupljim modelima. E sad cini mi se da sam negde ovlas video da i Vivax ima neki takav model tv-a. Kako da znas? Akonga kupujes u radnji isprobaj,ako ga narucujes online postavi pitanje prodavnici ili poseti sajt proizvodjaca. Najbolja opcija za Chromecast osim samog Chromecast utedjaja, ti je obican Tv i neki smart box koji ima Android Tv sistem kao na primer Mibox 3 ili S,navesce kolege jos neki.
 
Haha. Hvala na pojašnjenju. Srećom pa imam chromecast uređaj, uzeh sad za bf još jedan da se nađe.

Ali zar ne bi trebao cast sa yt aplikacije da radi i onda kada nisam u yt aplikaciji na TV-u? To mi je radilo na prethodnom smart Vox TV-u, koji čak i nije bio android..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno