Šta je novo?

IP Adresa pitanje - Ruter

bratesldlas1

Poštovan
Učlanjen(a)
24.07.2014
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav svima!

Stanujem u iznajmljenom stanu gde imam internet putem kabla koji jednostavno ubacim u laptop i imam internet konekciju. Medjutim meni je iz odredjenih razloga potrebno da mogu po zelji da promenim IP adresu, kod kuce sam to radio tako sto jednostavno ugasim i upalim ruter, ali ovde nemam ruter vec samo kabl koji stavljam u laptop.

Moje pitanje je da li postoji mogucnost da ja kupim wifi ruter, ovaj kabl koji stavljam u laptop stavim u ruter i tako dobijem mogucnost da mogu da menjam ip adresu po zelji tako sto cu gasiti i paliti taj ruter?

Naravno sve pod pretpostavkom da je ip adresa ovde dinamicka...

Hvala vam veoma na odgovrima ukoliko ih bude bilo, puno bi mi znacilo resenje za ovaj problem.
 
Ako stavis ruter dobices samo WiFi i neces morati da ubacujes kabli u laptop, a adresu neces moci da promenis sve kod modem ne restartujes na duzi vremenski period.
Posto imas samo kabli, verovatno je on prikacen na neki ruter, switch ili pak modem, ukucaj u browseru 192.168.1.1 ili vec koja ti je getaway IP.
Videces inda gde je taj kabli prikacen i sta dalje mozes.
 
Ako stavis ruter dobices samo WiFi i neces morati da ubacujes kabli u laptop, a adresu neces moci da promenis sve kod modem ne restartujes na duzi vremenski period.
Posto imas samo kabli, verovatno je on prikacen na neki ruter, switch ili pak modem, ukucaj u browseru 192.168.1.1 ili vec koja ti je getaway IP.
Videces inda gde je taj kabli prikacen i sta dalje mozes.

Eh, bas steta, nadao sam se da ce moci da radi tako..

Kucao sam, dobijem MikroTik - RouterOS v5.26 da se ulogujem, trazio sam po internetu koji je login ali nisam uspeo da nadjem odgovarajuci, probao sam i admin admin, admin prazno, admin blank, bez uspeha..
 
Pomiri se sa tim da nema promene adrese. Ako je neko stavio Mikrotik, gotovo sigurno nije ostavio default username i password.
 
Nazad
Vrh Dno