Šta je novo?

KODI i HDMI_CEC probleme na Sony TV

nikola2004mkd

Slavan
Učlanjen(a)
08.07.2004
Poruke
216
Poena
320
Ljudi jer nego zna ili moze da me uputiti na neki tutorial kako mogu da omogucim HDMI-CEC na mojoj konfiguraciju (Vontar X96MAX (S905X2) i Sony XG7096)
Kada sam na CoreELEC HDMI-CEC modul je instaliran ali TV ne prepoznaje uredjaj.
Kada instaliram Kodi preko Google Play uoposte HDMI-CEC nije instiran. Probao sam na najdjem neki addon ali bez uspeha. Jer moze neko da me nasochi kod addon?
Jer ima mogucnost da se manipulira sa mapu i da uradi neka reconfiguracija?

Ja sam reconfigurirao remote mapu ali imao sam neplanirani problem, jer kada pritisnem OK dugme na daljinac aktivira se u source selection na TV a nisam nasao neko podesavanje da ovo onemogucim.

Jer treba neki poseban kabl za ova opcija da funkcionise, jer imam samo onaj defaultni koji sam dobio sa box-om.
 
Jesi li omogucio HDMI Cec na televizoru,cini mi se da kod Sonija to ide kao Control for HDMI?
 
Naravno! Uredno prepozna blue-ray player ali jednostavno nece CoreELEC. Menjao sam i portove ali nista. Kada idem na KODI preko Androida uopste nema instalirano taj HDMI-CEC modul pa ne mogu da znam dali je problem softverske prirode ili je harver u pitanju. Jel ima neki nacin da instaliram taj HDMI-CEC modul kada je KODI preko Android-a? Prebaraovao sam addonove ali nista nisam nasao. Ako znas odakle da nadjem pisi!

Inace glavna stvar mi je da koristim jedan daljinac za sve. Ja sam rekonfigurirao daljinac sa TV, ali problem mi je da kada slika se dobiva preko HDMI klik na OK dugme, ono povikava izbor vlezni uredjaj. U prasi je nemoguce da ga koristis jer uvek se prebacujes sa izmedju analogna, digitalna televizija, HDMI 1, HDMI 2 i AV.
 
Ma vidio sam to, prije. Hvala. Ali resio sam problem koji je bio u kabl. Pozajmio sam novi kabl 2.0 i HDMI-CEC je radio bez problema. Stari kabl 1.4 koji je radio sa blue-ray, nije radio sa CoreELEC. Sada da idem po novi kabl.
 
Nazad
Vrh Dno