Šta je novo?

Preporuka za napajanje

SymphonyX

Poštovan
Učlanjen(a)
27.12.2014
Poruke
9
Poena
51
Napajanje mi je na izdisaju i vreme je da se kupi novo.
Imam sledeće komponente
Asus Rog Strix X470 F-gaming
Amd Ryzen 7 2700X
G.skill Trident z 16gb 3200 mhz
Msi r9 390 gaming 8gb
Samsung 860 evo 250 gb ssd
2 storage hdd-a 2+1 tb

E sad, uvek imam u vidu i potencijalne upgrade-ove u budućnosti i nemam predstavu šta da uzmem. Tražim stabilno, snažno napajanje jer dosta koristim kompjuter svakog dana, što za posao, što za gaming. Da li da pojurim neki Antec, Evga, CM? Svaka preporuka je dobrodošla
 
Možeš Antec HCG gold. 10 jahre domaće garancije. SS focus plus gold je unutra. Ja imam model od 650W i jako je tiho i naponi ne mrdaju i pri najjačim stres testovima.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Cooler Master MWE Gold je dobar.

Lično, mislim da je 650W dovoljno, karta troši dosta ali ljudi teraju overklokovane i7 i mrcine poput 1080Ti/2080/2080Ti na toliko ili manje bez problema...
 
Za trenutnu konfiguraciju, da 650 je dovoljno ali u suštini, volim da imam lufta zbog eventualnog upgrade-a kasnije. A ako sam nešto naučio, to je da ne štedim na napajanju.
Ukratko, suzio sam izbor na Antec hgc 850 extreme i Seasonic focus plus 850 platinum. U suštini, nema greške ni sa jednim od ova 2, ali dostupnost ovog seasonic modela je problem. Nema ga nigde osim na KP gde daju garanciju od 5 godina umesto 10 koliko daje proizvođač.
 
Trenutno da, ali ovo napajanje planiram da mi traje narednih x godina. Ako se odlučim u skorijoj budućnosti da napravim sistem sa 2 grafike, biće potrebno jako napajanje. Na to mislim kad kažem luft i upgrade. Mada 850 jeste debeli overkill u svakom slučaju. 750 je vrv bolja varijanta.
 
Nazad
Vrh Dno