Šta je novo?

SONY TV problem sa SW za svoj store

Radoszver

Čuven
Učlanjen(a)
01.03.2004
Poruke
803
Poena
630
Dakle, danas skontah da je jos u junu SONY obustavio saradnju sa kompanijom koja im je razvijala SW kao podrsku za svoju prodavnicu za preuzimanje applikacija.?!
Nisam ovo nesto preterano koristio, ali je bezobrazluk da su oni to tek tako ukinuli i rekli izvinjavamo se...i fakticki od necega sto sam kupio i sto je prodavano kao smart TV, sada je ostao samo klasican TV sa YT. Zanima me ima li osnova za reklamaciju zastiti potrosaca i za neku zalbu..Inace na ovaj TV Imam 5 godina garancije.

Evo sta su iz sonija na nekom od svojih portal samo napisali:
"
Dear Valued Sony Customer,
Due to the expiration of the contract between the Service Provider and Sony, VEWD TV Store will be removed BRAVIA TVs and the service will not be accessible after 25th Jun 2019. 
We thank you for your understanding and apologise for any inconvenience caused."


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Imam isti problem. Imao sam plex aplikaciju i samo jednog dana vidim da je nema više. Pravi bezobrazluk.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pokušaću da se zalim na ovo pa cemo videti sta ce da bude.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Šta se dešava u svetu po ovom pitanju? Da li je nekom negde prihvaćena žalba?
 
Tesko da ce u svetu zalba biti primenjiva i ovde, samim tim i ne znamo da li je neko dobio zalbu, ali ja cu pokusati ovde.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
TV je i dalje pod garancijom?!?

Ovakva praksa postaje uobičajena, a zaista bi trebala da je zabranjena. Pojava je za razmatranje od strane onih regulacionih tela za zaštitu potrošača po normalnim zemljama, pa možemo samo da se nadamo da će početi da reaguju.
Ali do tada, mislim da je mrka kapa u tvom slučaju, pa još kod nas. Verovatno bi nešto postigao da kreneš da ih ćeraš preko viših instanci, ali to teško da je isplativo. :(
 
Takvih Sony SMART TV modela ima i dalje u prodaji kod nas, jer su se proizvodili do 2018. Medjutim oni kao Smart funkcije u specifikaciji za ove modele navode samo Netflix, Youtube i Browser, zato sto te aplikacije rade nezavisno od VEWD TV Store, pa onda verovatno i nema pravo zalbe na ukidanje "prodavnice".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno