Šta je novo?

HP Omen 17, nema integrisane graficke

core2extreme

Cenjen
Učlanjen(a)
04.11.2012
Poruke
78
Poena
160
Pozdrav, kupio sam nov HP Omen 17-cb0014nm sa rtx 2060 grafickom. Uradio sam sistem,poskidao sve drajvere i instalirao ali integrisane graficke nigde nema
Zanima me da li je zakljucano nesto u biosu ili sta vec? Voleo bih da budu obe aktivirane da intel vuce samo za osnovne stvari i da stedi energiju. Da li neko zna kako to omoguciti

I7 9750h procesor
 
Skini Intel driver utility i pusti da odradi svoje

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
probao.. ne pomaze.. izgleda je zakljucan u biosu ali te opcije nema i zato ni u device manager ne pokazuje nista.. mislio sam da to aktiviram da bi produzio trajanje baterije za surf i neki film. jer za takve stvari ne mora da vuce rtx2060 pa crpi bas vise baterije.
Pokusavam da nadjem nacin po stranim forumima ali ne uspevam pa rekoh da pitam da neko nije naisao na slicnu situaciju
 
Imao sam takav problem na DEll-u. Morao sm da deinstlairam diskretnu grafiku. Instaliram prvo integirsanu sa Intel driver utility, pa onda diskretnu. Posle toga je sve prordilo. Mislim da je bio dell Vostro i5 grafika GeForce® MX 130.
 
Nista ne pomaze probao sam ali to je to. Kao i po stranim forumima to je normalno ne podrzava optimus to prebacivanje sa integrisane na diskretnu ali sta da se radi.
 
pobrisi sve drajvere (i intel i nvidia) sa display driver uninstaller-om,pa pusti win apdejt da skine sam,pa javi ovde sta se desava.
 
sve odradio cak i sistem opet, pa radio update biosa na zadnju verziju, windows update nalazi samo nvidia drajvere. Totalno nema integrisane u device manageru zato ga nista ne nalazi, samo je HP to kroz bios iskljucio i zato ga nista ovamo ne nalazi. A mnogo bi znacila jer bi i baterija duze trajala kad nije aktivna nvidia
 
Pozdrav, kupio sam nov HP Omen 17-cb0014nm sa rtx 2060 grafickom. Uradio sam sistem,poskidao sve drajvere i instalirao ali integrisane graficke nigde nema
Zanima me da li je zakljucano nesto u biosu ili sta vec? Voleo bih da budu obe aktivirane da intel vuce samo za osnovne stvari i da stedi energiju. Da li neko zna kako to omoguciti

I7 9750h procesor

Igrom slucaja gledao sam isti lap kao alternativu za desk koji imam u planu. Doduse verziju sa 1070 i 2070 (jer su bolje opcije od 2060, 1070 mobile je brza o 1070 a lap je bio ~200ak evra jeftiniji)

Mislim da HP posle odredjene serije ne nudi Optimus (ako se tako bese zove, odnosno "saltanje" izmedju dedicated/integrated) vec samo diskretnu grafu... Proguglaj jos jednom, mozda gresim ali mislim da si osudjen na diskretnu.
 
Poslednja izmena:
Vrlo je moguće da hardverski nije dozvoljena integruša. Jednostavno nema potrebnih vodova na ploči.
Sećam se slučaj kod jedne starije serije HP-a, pošto su nezavisne grafe redom otkazivale, likovi su pronašli način da aktiviraju integrisanu. Zahtevalo je naravno rasturanje kompletnog laptopa, lemljenje nekoliko dodatnih žica na matičnoj ploči i čupanje crknute nezavisne kartice.
 
Iste sam probleme imao i Sony VAIO laptopovima, samo rade ne tu dodatnu grafiku a od Intelove ni duh, bar da su pravili u BIOS u opcije za pokretanje Intel ili dodatne
 
Nazad
Vrh Dno