Šta je novo?

Polovno ili novo Gold napajanje?

Zaglibili smo mnogo. Da se vratimo na početak

Polovno ili novo Gold napajanje?
Treba mi neko gold/platinum napajanje za 24/7, potrosnja masine oko 200w-300w

- Zašto treba gold/platinum napajanje za 24/7 za 200-300w , posebno toliko velike snage ?
 
Valjda da se uštedi ~30$ na 5 godina, i to samo u slučaju da komp konstantno vuče 200-300W. Jedina prednost gold napajanja je tišina, gde treba gledati ona koja imaju hibridnu regulaciju ventilatora, tj. da se ne pali pri malom optrećenju, kao i da imaju kvalitetni tihi ventilator, što nije slučaj sa Raidmax-om.

Na potrošnju 1000W ušteda je ovakva:
v1200_graph-1024x821.png
 
Poslednja izmena:
+1

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jurim za sebe jedno napajanje, pa naleteh na ovu pricu. Da li je istina ili ne, nemam pojma, ali za Focus (Plus) Gold kazu da je jedino novije koje treba izbegavati kada je Seasonic u pitanju.

why you SHOULDN'T buy a Seasonic Focus (Plus) (Gold/Platinum)

A ja bez problema, imam v1, ali nemam nijednu od navedenih karti.
Ovo je samo ludorija sa odredjenim grafickama. Zasrali jesu, ali ne toliko da kazes da se izbegava.
Najvece probleme mogu da imaju 1080ti korisnici, kojih ce biti sve vise u narednih 2 godine, polovnjaci ce da sevaju za sitne pare.

@laca
To je sasvim moguce.
Desava se i najboljima da pogrese, a Seasonic je medju 3 po meni.
Oni, SuperFlower i Cors su po meni T3.
 
To sve zavisi od konkretnih modela. Svi imaju dobre i manje dobre, čak i Seasonic. Čak i low-tier OEM Great Wall pravi top-tier Corsair SF seriju napajanja...
 
To sve zavisi od konkretnih modela. Svi imaju dobre i manje dobre, čak i Seasonic. Čak i low-tier OEM Great Wall pravi top-tier Corsair SF seriju napajanja...

Slažem se, samo.. Enermax i seasonic prave sami svoje.
 
Mislim da Enermax već duže vreme uopšte ne pravi svoja napajanja, makar dobar deo ne ako ne sva, i nema onaj rejting koji je nekada imao.
 
Poslednja izmena:
Pa? Proguglaj o iole novijim modelima, videćeš da dominira CWT.
 
Enermax ne pravi svoja napajanje vise, samo dizajn rade u zadnje vreme.
 
Mislim da Enermax već duže vreme uopšte ne pravi svoja napajanja, makar dobar deo ne ako ne sva, i nema onaj rejting koji je nekada imao.

Tako je. Odavno. Nesto malo radizajnira modele od CWT-a koji su ok, ali daleko od nekadasnjeg Enermaxa.
Mnogo toga se izmanjalo na OEM-u.

To sve zavisi od konkretnih modela. Svi imaju dobre i manje dobre, čak i Seasonic. Čak i low-tier OEM Great Wall pravi top-tier Corsair SF seriju napajanja...

GW odavno nije low. Corsair je tu poprilicno ulozio. SF, CS i TX serije.
nemoze low da pravi ovo
https://www.guru3d.com/articles_pages/corsair_sf750_platinum_power_supply_review,5.html
 
Kupih Seasonic Focus Plus Platinum 750 :)

Izuzetno mi je bitna efikasnost, na par godina rada osetice se to po racunu, a svakako su i kvalitetnije izradjena.

Hvala svima na savetima.
 
Da te dobro služi. Isto takvo radi kod mene.

Mada... To je malo vise od 9k koje si bio planirao da daš :)

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mađari, oko 80e za 650W. 100e je 850W. Garancija 5 godina.
 
Skrećem pažnju na Riotoro Enigma G2 modele od 650 do 850W.
Radi se o prepakovanom Seasonic Focus Plus (Gold) s povoljnom cijenom i 10g garancijom (od proizvođača).
[/url]

Riotoro garancija :) , a ne proizvodjac.
a isto tako i ovo:
What if I bought the power supply from another country?
Local distributors reserve the right to reject grey market or cross border products, which were imported privately by the customer, or were sold to the customer in other regions or from other countries, or through an unauthorized channel. To invoke your Seasonic warranty and start the RMA process in this instance, you must return your power supply to the original point of purchase or to a Sea Sonic office near you. You may be required to pay all shipping and handling charges, as well as any tariffs, duties, taxes or other fees associated with the shipping of the parcel

Ovaj komentar samo zbog tacnih podataka o garancijama.
 
U Hrvatskoj se prodaje u "normalnim" dučanima s "normalnom" 10g garancijom. Ali da, pojavili su se tek relativno nedavno. Bolje rečeno, pojavio se uvoznik.
 
Hrvatska je odavno u sretnoj porodici europskih naroda...
 
Ma da to ... nego, konkretno ovo napajanje je tek nedavno stiglo u Hrvatistan. Mislim da je i Riotoro nedavno uletio na Evropsko tržište. Tako da, ja bih ga očekivao.
 
Nazad
Vrh Dno