Šta je novo?

Polovno ili novo Gold napajanje?

Odlicna preporuka za CoolerMaster 650 gold, ko mi je vec rekao od vas. Uklapa se u cenu, snagu, efikasnost. I jos 5 god garancije.
 
Lazna cena na KP ipak, traze 100e.

Sta mislite za SAMA ARMOR 650gold?
Citao sam na internetu da je lose.
 
Antec EA-650G Pro.
 
Antec EA-650G Pro.

Ovo je dobro za pare, Seasonic unutra.

A sto se tice ovih Raidmax, Njoy, Sama, Kamasutra sranja, poredite Seasonic Platinum polovan sa tim sranjima, isto kao Mercedes iz 2017.godine naspram novog Juga.

Gold iz Seasonic-a, Corsa, SF-a ima sanse da rikne, isto kao i Mercedesov motor, samo treba zastita da se kupi, i to je to.
 
Batali te price ako ce racunar da radi 24/7 onda moras da izdvojis za napajanje, seasonic je najjaci brend pa onda ostali kao sto su coolermaster, thermaltake, chieftec (svi oni imaju zanimljive varijante ) svejedno je koje ces da odaberes i tu ne treba da gledas cenu vec specifikaciju za ono za sta ti treba . I ne zaboravi pored napajanja da kupis i dobar UPS uredjaj inace je sve to besmisleno . Uglavnom coolermaster je tu kao gold 650w u toj nekoj nizoj ceni trenutno i ok je i 5 god garancije , lepa ponuda za novo.
 
Poslednja izmena:
Nije svejedno koje ces da izaberes, nije svejedno koji je brend i specifikacije na papiru su totalno nebitne jer prakticno bilo koje napajanje ispunjava uslove na papiru.

Ne znas o cemu pricas.
 
to ti je onih 12v , volti , obicno ima oko 12.1 , 12.2 dok je na desktopu 2d grafika itd. a na punom opterecenju ide 11.8 , 11.9 to su ti dobre voltaze, ali kad dodje na 11.5 ili 12.5 onda ne valja - znaci nemoze 1000 w napajanje na racunar sa jednom grafikom i usb-om , jel tako? ili mozda gresim.Uglavnom napajanje drzi odredjenu snagu i kolicinu struje. Nije dinamicno da moze da menja nesto preterano ali moze nesto sitno otprilike 600w gura izmedju 550 i 650w potrosaca pa ga ti iskombinuj kako mislis da treba. Uzmi probaj upali prime95 da radi i gpu-z onu animaciju (u isto vreme pa screenshotuj hw monitor) da vidimo kako tera tvoje? :D

Nisi mi baš bio jasan.. šta treba da probam?
 
Nemanja, molim te, nemoj vise, jos ce te neko ozbiljno shvatiti...

...riding on 720p...
 
Nije svejedno koje ces da izaberes, nije svejedno koji je brend i specifikacije na papiru su totalno nebitne jer prakticno bilo koje napajanje ispunjava uslove na papiru.

Ne znas o cemu pricas.

Znaci svi proizvodjaci stave taj stiker tako odokativno bez ikakve provere, ikakvog ziga, uverenja o ispravnosti i saobraznosti proizvoda i to tako ode direkt na policu radnju ? Mislim neznam ti si strucnjak za napajanja i kazes da ima razlike izmedju dva A brenda slicne cene tipa 12000 i 12500din i da je ono sto napisu nebitno kolko sam shvatio. Koja je onda razlika cisto da znamo i sta da gledamo kad obavljamo buducu kupovinu ? malo nam detaljnije objasni ako moze. Inace odgovor na temu je NIKAD polovno, uvek NOVO (zbog garancije, racuna, saobraznosti ,i novo je novo nekorisceno.)
 
Uzmes najjeftiniji kineski krs i pogledas sta pise u specifikaciji.
To napajanje ce dati na momenat maksimum koji je ispisan i verovatno eksplodirati nakon toga.
Kvalitetnija nece.
Ne treba biti strucnjak, odes kod Johnny-ja i pogledas tabele i review napajanja i dovoljno ti je da se odlucis.

...riding on 720p...
 
Uzmes najjeftiniji kineski krs i pogledas sta pise u specifikaciji.
To napajanje ce dati na momenat maksimum koji je ispisan i verovatno eksplodirati nakon toga.
Kvalitetnija nece.
Ne treba biti strucnjak, odes kod Johnny-ja i pogledas tabele i review napajanja i dovoljno ti je da se odlucis.

...riding on 720p...

Hvala sefe , posten odgovor ;)
 
Znaci svi proizvodjaci stave taj stiker tako odokativno bez ikakve provere, ikakvog ziga, uverenja o ispravnosti i saobraznosti proizvoda i to tako ode direkt na policu radnju ? Mislim neznam ti si strucnjak za napajanja i kazes da ima razlike izmedju dva A brenda slicne cene tipa 12000 i 12500din i da je ono sto napisu nebitno kolko sam shvatio. Koja je onda razlika cisto da znamo i sta da gledamo kad obavljamo buducu kupovinu ? malo nam detaljnije objasni ako moze. Inace odgovor na temu je NIKAD polovno, uvek NOVO (zbog garancije, racuna, saobraznosti ,i novo je novo nekorisceno.)
Na stikeru ne pise koja je platforma unutra. Ne pise koji su kondenzatori. Ne pise nista osim koliko moze da podnese opterecenja i koliko je efikasno.

Obzirom da ono najvaznije ne pise, zdrava je logika da se na osnovu stikera ne moze zakljuciti o kvalitetu.
 
Na stikeru ne pise koja je platforma unutra. Ne pise koji su kondenzatori. Ne pise nista osim koliko moze da podnese opterecenja i koliko je efikasno.

Obzirom da ono najvaznije ne pise, zdrava je logika da se na osnovu stikera ne moze zakljuciti o kvalitetu.

Sto bi te to zanimalo kad ces da ga promenis za 3-5 godina ? Promenices racunar i napajaces ga napajanjem starim 4 godine recimo? Cisto sumnjam , dovoljan je taj podatak sa stikera i koliko wati pruza i koliko je efikasno, koliko ampera itd , sve su oni lepo napisali. Naravno da ima razlike izmedju A i B brenda (nebo i zemlja) ali izmedju dva A brenda mislim da je to zanemarljivo ukoliko im je i cena slicna, kontam da su i unutra od istog proizvodjaca spravljeni ali ukoliko je razlika izmedju cene velika zna se onda i zasto , zbog te unutrasnjosti koju si spomenuo. Mozda gresim da za 500 din doplate nemozes dobiti premium unutrasnjost naspram ovog losijeg 500 din jeftinijeg na iznos od 10 000din - 12 000 din mada malo mi je to nelogicno, vise mislim da za tu razliku interne strukture ide daleko veca doplata od 500 ili 1000 din mozda gresim ali to mi deluje logicki .
 
Kao sto sam vec rekao, pricas napamet bez ikakve osnove, batali davanje saveta.

Napajanja se ne klasifikuju po brendu, kao ni bilo sta drugo kad je u pitanju tehnika. Od proizvodjaca napajanja postoje Seasonic, CWT, FSP, Super Flower, Delta i to je to od poznatih i rasprostranjenih, ostali (Coolermaster, EVGA, Chieftec, Corsair, Be Quiet, Antec, LC Power itd.) nisu proizvodjaci.

Jedino Seasonic se moze reci da nema lose napajanje od trenutnih (jer je jedan od retkih proizvodjaca koji ne lepi stiker nego prodaje svoja, a drze kvalitet), sve ostalo je macka u dzaku ako se ne pogleda sta je unutra.

Svi drugi brendovi imaju napajanja koja po kvalitetu idu od teskog djubreta do odlicnih, cena i stiker nisu merilo. Ima napajanja sa bronze efikasnoscu koja su bolja od napajanja sa gold efikasnoscu, klasican primer EVGA gde je B3 bolje od GQ napajanja (ako me secanje dobro sluzi)..
 
Poslednja izmena:
Covek je trazio napajanje od 9000 a ne seasonic od 20000 niti macku u dzaku jeftinije sa kp-a , mnogo volis da pametujes druze al sve je to standardizovano i nema potrebe gubiti preterano vremena na sve to, nije vam ni rekao kolko potrosaca kaci i kako bi sistem radio da bi ista mogli da sugerisete.
 
Nemanja,

Nije sve standardizovano. Komponente se osetno razlikuju, sam dizajn i izrada, a samim tim i finalne karakteristike i dugotrajnost. I napajanja koja koštaju isto, bila ona od 5 ili 10 ili 20 hiljada mogu i razlikuju se dosta.

Kao što Duke reče, odeš na JonnyGuru I vidiš koje napajanje da uzmeš....

Gomila brandova prodaje samo ime, a kvalitet nije uvek isti. Zato što rade za pare a ne za slavu uglavnom.

Mali primer - dok sam radio na Ekonomskom fakultetu imao sam DTK napajanje, koje je tada važilo za kvalitetno a jeftino. Par puta se desilo da se cela sala od 20+ računara resetuje a samo moj računar nastavi da radi. I sva napajanja u sali su cenovni bila u rangu (pa čak i skuplja u nekim novijim računarima) sa mojim ali taj kratki ripple u napajanju strujom (kada zatrepere sijalice) nisu mogla da izdrže.

Tako da ista cena nikad ne garantuje da dobijaš istu stvar. Ne samo za napajanja vec za sve u životu. Nisi mali, valjda ti je to jasno do sada.

Ili i dalje veruješ u Deda Mraza?

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
I sta se desilo sa drugim racunarima? jel znas sta? Nista. :D Te stvari se desavaju a ti tvoji profani sta vec , sve moj do moga nisu hteli da odrese kesu za UPS uredjaj koji je sastavni deo SVAKOG preduzeca i racunara pa cak i tog tvog fakultetica. Njihova greska i da se nesto desilo nemaju pravo reklamacije jer nisu ispostovali pravila i uslove koriscenja samog proizvoda.
 
Poslednja izmena:
Računari su se resetovali. A moj nije. Što znači da postoji razlika u kvalitetu napajanja i kada je ista, pa i viša cena u pitanju. A o tome pričamo, o napajanjima a ne o UPS uređajima.

Pročitaj lepo sledeći put...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Nisam znao da je za pravilno koriscenje napajanja potreban ups...

...riding on 720p...
 
Mislim ovde se prica o tome da se uzme kvalitetno napajanje sa oglasa da bi se guralo nesto 24h, ljudi zapalicete se tom metodom. Novo iz radnje pa kakvo je da je. Niko nije spomenuo UPS uredjaj za te stvari sto je osnovna i najbitnija stvar za racunare koji rade u tom rezimu. Svaka cast za predloge ali bitno je zaboravljeno.
 
Nisam znao da je za pravilno koriscenje napajanja potreban ups...

...riding on 720p...

Ispravlja te skokove i padove , UPS je glavna i najbolja zastita plus daje vremena da se sacuvaju podatci i lepo ugasi racunar. Odlicna stvar ali nije jeftina oko 20 000 din. Ali za preduzeca najbitnije definitivno . Sta da ti kazem kad sam radio u jednom mozda najjacem trenutno u zemlji i crkne struja a neki mali ups manji od patike nije drzao 10 sekundi . Samo vidis kaze sef "proverite stanje" ocu boli me uvo nije moj problem :D
 
Računari su se resetovali. A moj nije. Što znači da postoji razlika u kvalitetu napajanja i kada je ista, pa i viša cena u pitanju. A o tome pričamo, o napajanjima a ne o UPS uređajima.

Pročitaj lepo sledeći put...

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

pa dobro jel sve radi normalno kod tebe i kod njih ? mislim jel se nesto bitno desilo da se povarilo ili ? nemozes od napajanja ocekivati da izigrava ups kapiras ;)
 
Poslednja izmena:
iu
 
Radilo je... To se dešavalo pre 15ak godina :)

Ali ti ili trolujes ili stvarno masis poentu. Ti si tvrdio da su napajanja u istom cenovnom rangu ista. Ovo je samo bio jedan od primera koji dokazuju da to nije tako. A ima ih još puno na JonnyGuru sajtu... Sa sve graficima i objasnjenjima.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Poenta je da mene neko ovde minira zato sto kazem "sa oglasa je macka u dzaku" ili od 12 do 13000 su slicna pa koje god odabere? taj seasonic sto je ivan naveo je napajanje koje je 20 000 din daleko od cenovnog ranga koji je covek trazio, kolko vidim ovde vi mene z.... ljudi to su realne stvari . Ja valjda znam sta stize u radnje i to saznam prvi. Ljutite se kolko hocete ali ovaj jonny sajt mi je daleko od zvanicnog vise mi je kao reklama neka nesto, nabio neke uredjaje ,neznam ne deluje mi preterano validan.
 
Lazna cena na KP ipak, traze 100e.

Sta mislite za SAMA ARMOR 650gold?
Citao sam na internetu da je lose.


Preskoci SAMA napajanja, bas ih kude.
Neverovatno mi je da za CoolerMaster MWE Gold 650W traze i 20 evra vise nego sto je na oglasu..
Pa za 100 evrica imas Antec 650W EA650G Pro ovde kod nas u radnji.
Vidi za Corsair Modular TX650M Gold 650W da li je i njemu "lazna" cena (90 e). Skuplje je od 9.000 ali dosta ga hvale.
A ako mozes da izdvojis jos malo..,) onda SEASONIC Focus Plus 650 Gold 650W za 105 e.
 
Poslednja izmena:
Seasonic Focus+ 550W Gold ti se uklapa u budzet, vrhunski model. Za tvojih 300W full load-a gurace masinu bar 10 godina.

Ps. Sto se tice Sama napajanja, iznenadjujuce dobro su se pokazala u miningu. Konkretno Sama Forza 750W Gold i Sama Forza 1200W Platinum. A mining je definitivno ultimativni test izdrzljivosti za psu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno