Šta je novo?

Polovno ili novo Gold napajanje?

Challenger762

Poštovan
Učlanjen(a)
11.01.2014
Poruke
234
Poena
70
Treba mi neko gold/platinum napajanje za 24/7, potrosnja masine oko 200w-300w

Razmatram izmedju:

Seasonic 750w platinum (polovno-iz mining masine)
Raidmax Cobra 700w 90plus GOLD --Novo sa 2god garancije

U ponudi su i EVGA 1300w platinum takodje iz mining riga ali mi je to prejako, efikasnost opada sa malim ili prevelikim opterecenjem kao sto znate.
Bilo je u igri i Chieftec BBS 700s GOLD novo iz madjarske ali su prodavci *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i pa sam odustao.

Cene su slicne za sve ponude tako da to nije problem.
 
Samo novo, ako je za 24/7 ...batali te rudarske krshine
 
Napajanje uvek novo, čak ni najkvalitetnija napajanja nisu večna, pogotovo ako ti struja nije najbolja. Ne moraš ići na 700W napajanje, oko 500W je sasvim dovoljno za finu kućnu mašinu.
 
Izmedju ta dva, ja bih uvek uzeo taj platinum, nebitno sto je rudarilo.
Seasonic i taj ''gold'' Raidmax ne mogu da se porede.
Imas mislim 10 ili 12 godina na platinum, tako da u slucaju kvara(kada istekne ona garancija data od madjara ili nasis, posaljes Seasonicu i dobijes novo).
Neka i crkne za 3 godine, u sta cisto sumnjam, jer Seasonic platinum je bruka, kao i njihov gold, ima da te kosta slanje 30-50e, oni salju o svom trosku natrag. Tako da ces u najgorem slucaju dobiti novo napajanje za 50e max.
 
Izmedju ta dva, ja bih uvek uzeo taj platinum, nebitno sto je rudarilo.
Seasonic i taj ''gold'' Raidmax ne mogu da se porede.
Imas mislim 10 ili 12 godina na platinum, tako da u slucaju kvara(kada istekne ona garancija data od madjara ili nasis, posaljes Seasonicu i dobijes novo).
Neka i crkne za 3 godine, u sta cisto sumnjam, jer Seasonic platinum je bruka, kao i njihov gold, ima da te kosta slanje 30-50e, oni salju o svom trosku natrag. Tako da ces u najgorem slucaju dobiti novo napajanje za 50e max.

https://seasonic.com/support#
Using the power supply for mining or powering any other electronic systems that are not personal computers will negate the warranty of the power supply.
 
Reci ti meni, otkud oni znaju da li je korisceno za mining ili nije?
Ne veruj sve sto pise.
Nema nacina da provere to.
 
https://seasonic.com/support#
Using the power supply for mining or powering any other electronic systems that are not personal computers will negate the warranty of the power supply.

Sva napajanja koja su bila na minigu su bila preopterecena, rasprava kako proizvodjac prepoznaje da li je korisceno za mining je bespredmetna. Ko hoce da kupuje napajanje za koje je sigurno da ce imati problema u radu, a i sa ostvarivanjem garancije, sam bira.
Seasonic je naglasio da nece priznati garanciju, sto indicira da on zna da ta napajanja u tim uslovima imaju skracen radni vek. Ostvarivanje garancije na takav proizvod kod proizvodjaca ( je sve sem jednostavne i jeftine stvari...
 
U svakom slučaju izbegni Raidmax. Ako ne mora Gold preporučujem CM MWE Bronze 550W sa (5 godina garancije) 48€ Mađari.
 
Sva napajanja koja su bila na minigu su bila preopterecena, rasprava kako proizvodjac prepoznaje da li je korisceno za mining je bespredmetna. Ko hoce da kupuje napajanje za koje je sigurno da ce imati problema u radu, a i sa ostvarivanjem garancije, sam bira.
Seasonic je naglasio da nece priznati garanciju, sto indicira da on zna da ta napajanja u tim uslovima imaju skracen radni vek. Ostvarivanje garancije na takav proizvod kod proizvodjaca ( je sve sem jednostavne i jeftine stvari...

Većina ima veliki br sati pod opterećenjem, ali retko koje je bilo preopterećeno .. i nema šanse da neko utvrdi, da li je bilo u rig-u, niti će se neko time baviti.
E sad' da li je ostalo životivota u njemu, najviše zavisi od uslova u kojima je radilo ( temp., prašina, vlažni podrum.. ).
 
Ne igraj se tim kombinacijama nego uzmi novo napajanje od 550-650W i završi posao...
 
To sa vraćanjem napajanja iz Srbije na zamenu u inostranstvo je ozbiljno maltretiranje.

Zbog mnogih carinskih peripetija nije vredno razmatranja kao opcije.
 
Ja nisam spomenuo CM kao ulitamtivnu marku. Samo sam uzeo u obzir garanciju, cenu i Bronze certifikat. Efikasnost veću od 80%. Dobar je i onaj Chieftec GPS-600A8 ali mu je garancija manja , a cena veća.
 
Ajde da ponovimo po 286417x - kvalitetno napajanje je najvaznija komponenta modernog kompa, narocito u Srbiji gde je struja vrlo "prljava", a prednaponsku zastitu smatram kao neophodnim delom da se razumemo. Napajanje je stvar na kojoj se nikada, ali nikada ne stedi. Dakle novo i nema da boli glava na duze vreme...
 
Poslednja izmena:
mislis prenaponska zastita?
 
Ajde da ponovimo po 286417x - kvalitetno napajanje je najvaznija komponenta modernog kompa, narocito u Srbiji gde je struja vrlo "prljava", a prednaponsku zastitu smatram kao neophodnim delom da se razumemo. Napajanje je stvar na kojoj se nikada, ali nikada ne stedi. Dakle novo i nema da boli glava na duze vreme...

U potpunosti se slažem.

Pročitaj ovu temu. Pišijada :D

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?458096-Pomoć-oko-konfiuracije/page2
 
Novo mogu da uzmem samo ovo Raidmax a mora biti gold i bar 600w.

Dakle vracamo se na pocetni izbor. Ja nisam uspeo nista bolje da nadjem do 9k po prodavnicama.
 
Nećeš ni naći u našdim jadovima od domaćih radnji...ako hoćeš ljudsko 600+ vati Gold, ne gine ti KP.
 
Recimo CoolerMaster MWE Gold 650W ili za malo vise para Corsair TX650M Gold 650W.
 
Recimo CoolerMaster MWE Gold 650W ili za malo vise para Corsair TX650M Gold 650W.

Samo nemoj B brendove , (mada mozes i njih sto da ne samo gledaj koliko konektora imaju jer ako uzimas spliter konvertor da dodas na nesto sto nemoze da izvuce, onda nece moci da izvuce) Gledaj velicinu ventilatora ako je manji cuce se , ako je veci nece itd. sve ostalo ti je kako se gadja sa konfiguracijom . Gledas takodje da ima dobar odnos ampera (A) naprema snazi (w) koju vuce iz suko uticnice iliti efektivnost napajanja. Ako ti struja nije problem sto se tice cene mozes ti i 1000w da nakacis i da gura sve to. Imao sam svasta direktno u suko uticnici ubodeno i nikom nista nikad , sem jednom kad je sama struja u suko uticnici davala varijabilnu voltazu zbog nekog osiguraca uglavnom prosvirao je stakleni osigurac u samom napajanju koji se zameni za isti i teraj dalje burazere (to je bilo na nekom no name kinezu) ;) chieftec, thermaltake, seasonic , corsair , coolermaster, sve ti je to identicno ali dobri brendovi koji god odaberes neces pogresiti ako neces buku uzmi ono sa 140mm ventilatorom jedino je to bitna razlika i najbitnije da napajanje ima sve konektore za sta tebi treba (mozda cak iza ono sto bi dodao u buducnosti) . Uglavnom cak i polovno da uzmes njega mozes da cistis dok novo iz radnje mora 2 godine da usisava sve zivo pa sta ti bog da .
 
Vrlo je tesko ukombinovati 600+W, gold, brend, odlicno i...9.000 din.:p
 
Vrlo je tesko ukombinovati 600+W, gold, brend, odlicno i...9.000 din.:p

zato sto uglavnom ne ide gold na 600w , ide na 700 750 1000 1100 w jer povuku dosta i tu je bitna efektiva. Na 600 w ta efektiva je nebitna jer je sve tu negde. Imas Njoy 750w malo ispod 8000 ... umesto golda mozes uzeti 100w jace napajanje i dodje ti na isto . Tih 100w razlike na 10 sati rada ti je kao sat vremena klima da radi na *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
 
Imas raidmax cobra 700w gold , cini mi se da je dobro s obzirom da ima 4x8pin za graficke , i tu je negde sa cenom. u WW radnji. Proveriti samo nivo buke i kako drzi voltaze pri punom loadu kao i suko uticnicu pre svega toga da daje dobrih cistih 220 230v bez lelujanja. Stim sto pise 80 plus gold i 90 plus gold .. malo su mi nejasni tako da mora uzivo sve da se isproverava.
 
A posebno voltaze.. šta god to bilo.

to ti je onih 12v , volti , obicno ima oko 12.1 , 12.2 dok je na desktopu 2d grafika itd. a na punom opterecenju ide 11.8 , 11.9 to su ti dobre voltaze, ali kad dodje na 11.5 ili 12.5 onda ne valja - znaci nemoze 1000 w napajanje na racunar sa jednom grafikom i usb-om , jel tako? ili mozda gresim.Uglavnom napajanje drzi odredjenu snagu i kolicinu struje. Nije dinamicno da moze da menja nesto preterano ali moze nesto sitno otprilike 600w gura izmedju 550 i 650w potrosaca pa ga ti iskombinuj kako mislis da treba. Uzmi probaj upali prime95 da radi i gpu-z onu animaciju (u isto vreme pa screenshotuj hw monitor) da vidimo kako tera tvoje? :D
 
9F38orM.gif
 
Red je da se uvede pojam vataza polako :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Zona sumraka. Nemanja, batali davanje saveta.

@Challenger762

Nemanjine postove zanemari, fino se nalupao sto se tice svega, ostali su te lepo savetovali.

Ukratko, posto je kasno. Efikasnost batali, nije najbitnija stavka. Njoy i Raidmax ni pod razno pored Seasonica ili Anteca.

Moj savet je novo Antec EA-650G Pro, oko 90e je na KP, Seasonic Focus (ili Focus Plus, ne secam se) je unutra, fantasticno napajanje.
 
Poslednja izmena:
Takodje hercaza, omaza, amperaza, konjaza itd.. :)


...riding on 720p...
 
Zona sumraka. Nemanja, batali davanje saveta.

@Challenger762

Nemanjine postove zanemari, fino se nalupao sto se tice svega, ostali su te lepo savetovali.

Ukratko, posto je kasno. Efikasnost batali, nije najbitnija stavka. Njoy i Raidmax ni pod razno pored Seasonica ili Anteca.

Moj savet je novo Antec EA-650G Pro, oko 90e je na KP, Seasonic Focus (ili Focus Plus, ne secam se) je unutra, fantasticno napajanje.

Sto mislis da na oglasu nemoze unutra da bude recimo frontier od 500w? :D nemoj ... novo je novo, radnja racun pa kako god. Cak i tad mislim da bi morao dobro da ga pregleda a znam i zasto.
 
Nazad
Vrh Dno