Šta je novo?

Ram za ryzen 3200g

Webb

Slavan
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruke
1,870
Poena
265
Drage kolege,

skpalam ocu neku slabiju kofinguraciju pa mi treba malo pomoci. Kako se nisam do sad susretao sa Ryzeneom ( ja sam iz plavog tima :D) imam par pitanja.

Plan je trenutno ovaj
111.png

Kuciste i napjanje ima tako da to ne treba da uzimamo.

Prvo pitanje, da li ima smisla da guram high speed ram na ryzen 3200g? Procitah da je bitno zbog integrisane grafike ali voleo bi da mi to neko potvrdi.

Drugo pitanje, da li je 8gb dovoljno u tom slucaju, posto ce grafika da uzme jedan deo?

Trece pitanje, da li ovaj konkretan ram moze na ovu plocu/ nema ga navedeno na stajtu prozvodjaca kao testiran i podrzan?

Naravno, ako neko ima neku sugestiju oko promene kopmponeti, otvoren sam za sve predloge dokle god se vritimo oko ovog budzeta :)

unapred hvala!
 
zavisi sta ces da radis na njemu,ali obavezno sto brzi,obavezno duachannel pa po cenu da ces ici sad na svega 2x4gb.problem sa memorijama je bio vezan za proslu generaciju,i bio je preuvelican tj cak i da nece da radi samo ucitavanje xmp profila radice rucno.potpuna nekompatibilnost je bila jako jako mala,tako da se ne bi sekirao oko toga,samo naruci online ili telefonom i moci ces da vratis prosto kao neodgovarajuce.

dal' su te komponente dobar izbor reci ce ti neko ko je vise upoznat u stanje trzista trenutno,ne vidim koji je ssd ali mislim da je biostar pa proveri jel' dramless.
 
Nazad
Vrh Dno