Šta je novo?

Problem sa aparatom MD86929

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ne znam da li ovde sme da se postavi tj otvori tema vezano za sam problem sa uredjajem, ukoliko nije dozvoljeno molim admine da premeste temu bez nekih sankcija.
Imam aparat Medion iz naslova, zaista je sjajan. Dugo se nije korostio, oko gosinu dana i sada imam problem da ga upalim pre svega. Kada ga prikacim na laptop zasija signalna lampica i potom se iskljuci. Tako i sa rezervnom baterijom. Stoji prikacen vec pola sata i dalje nista ne blinka, laptop ga prepozna u tih par sekundi i onda se samo iakljuci. Evo sad ga je prepoznao, ne sija lampica za punjenje ali se vidi kada se otvori MY COMPUTER i moze da se udje na SD karticu. Kada kliknem na Properties pise baterija 100%.
Sta se desava da li neko zna i u cemu je problem? :(
 
Uzmes unimer i izmeris napon na bateriji. Ako je drasticno ispod 3,7V onda ili shok terapija ili nova.
Uzmes stari ispravni punjac za mobilne od 5V, stavis direkt + na + i - na - i drzis par sekundi, ali samo par sekundi. Par sekundi pauza pa ponovis.
Onda stavis na normalan punjac i vidis da li ce krenuti da puni.
 
A jedno pitanje samo.... ne znam sta sam uradio sem(stavio poklopac na objektiv) i ceprkao nesto, kliktao, pokusavao i sada ga ponovo prepoznaje laptop ali blinka lampica, kao da se puni, ako me secanje dobro sluzi. Vec 5 min... ne verujem da taj poklopac ima bilo kakve veze sa punjenjem a ne znam ni da sam neato uradio drugo u odnosu na ranije pokusaje.
U svakom slucaju hvala puno... znaci ipak je do baterije?
 
Svaka baterija ima minimalni prag tj kada napon padne ispod odredjenog nivoa neces moci da je punis.
Posto si cesto stavljao i skidao na punjac, uspeo si da pokrenes punjenje, sto je bolja varijanta od shok terapije.
Isti problem sam imao sa Nikon baterijama, gde je jedna posle treceg stavljanja u punjac krenula da se puni dok sam drugu morao direktno spojiti na par sec i tek tada se "probudila".

...riding on 720p...
 
Nazad
Vrh Dno