Šta je novo?

Ploca, RAM, napajanje itd. za Ryzen 3600

kVu

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2003
Poruke
1,477
Poena
660
Pozdrav svima, doslo je vreme da nakon deset godina apgrejdujem svoju radnu masinu. Odlucio sam da uzmem 3600 za pocetak obzirom da ce mi i to biti veliki upgrade u odnosu na ovo sto trenutno imam (i5 750 na 3.9ghz). Kasnije planiram da ga menjam za neki 3950x ili nesto slicno u sledecoj generaciji ryzena.

Glavni fokus je daw audio mixing pa ce kompjuter biti sa otvorenim kucistem i sa sto manje ventilatora. Idem na to da jedini cujan ventilator bude za procesor, a napajanje i graficka sa fanless opcijom u idle modu.

1. Koja ploca bi bila adekvatna za sad i za kasniji upgrade? Ne treba mi nikakav audio obzirom da imam svoju zvucnu karticu. Nju cu svakako ugasiti u biosu. Dakle dobra stabilna ploca sa pozeljno sto vise usb portova. Izbegao bih x570 zbog ventilatora.

2. Koju memoriju uzeti. Sigurno je da ce biti 2x16, pa mozda kasnije dodam jos 2x16. Brzina mi za ovo sto radim nije bitna

3. Kuler? Da li uzeti Noctua D15 ili nesto drugo? Bitno mi je da je sto tisi i sto dugotrajniji

4. Graficku cu verovatno uzeti 5500 kad izadje i to ce mi mislim biti okej za povremeni gejming. I nju cu kasnije upgade-ovati za nesto jace

5. Preporucite mi i napajanje sa fanless opcijom i koliko vati bi bilo optimalno za to? 750w?

6. I na kraju neko ok kuciste, izgled mi je najmanje bitan. Velicina takodje nebitna. Pozeljno je da ima 2-3 usb porta napred

Hardove i SSD-ove imam


Budzet nije ogranicen, ali naravno voleo bih da uzmem najbolji value for money


Hvala na odgovorima :)
 
Ima ljudi koje kuciste ne interesuje (pocinjem od sebe), tako da ga razumem. Ovo i nije toliko lose s obzirom da ima mrezicu napred i moze dobra promaja da se napravi. Imam slicno i cable management je ok uradjen ali mana je front audio konektor koji je (bar kod mene na Cyclops V) los tj ponekad zakrci kad pomerim bananicu... Meni te stvari ne smetaju i ako bih birao izmedju skupljeg kucista ili napajanja, ovo drugo bi imalo prioritet kao i bilo koja druga komponenta, znaci kuciste na poslednjem mestu :)
 
@ericm koja je poenta onda bacanja para i uzimanja hibridnog napajanja i graficke kartice ako ću da ubacim još dva venta? cujem svaki vent i njihov huk mi smeta kad recimo miksam noću na tiho. ako sam nešto radio sa starom mašinom to je zamena starih ventova sa drugim low rpm i uvek smeta radili oni na 1500 ili 800rpm.

videću kad sklopim. najmanji problem je uzeti bolje kućište (mada i dalje ne kapiram zašto). najradije ne bih ni imao kućište nego ono otvoreno horizontalno metalno postolje što sam viđao kod stranih recezenata:)
 
Poslednja izmena:
mislis bench table? :)

ma ok, kapiram te, i meni smeta bilo kakav neprijatan zvuk ma koliko tih bio. ne znam kakve si ventove imao do sada i kakva ti je tacno situacija sa trenutnim setupom. samo sam hteo da kazem da sve to moze da se izvede da bude totalno silent ali ako ti je dosadasnje resenje bilo ok onda nastavi tako, nije ni to greska.
 
jees, bench table:) tih mi je setup trenutno i imao sam davno noiseless okruzenje gde sam kuciste uspeo da izbacim u drugu prostoriju. znam da zvuci malo pretenciozno ali noiseless prostorija utice i podsvesno na slusanje zvuka. osetis bolje i tacnije tranzijente, cujes reverb repove, manje te zamara itd itd. Bar u mom slucaju utice i na glavu i na koncentraciju obzirom da 90% vremena slusam tiho :) znam da se sve to moze izvesti sa dobrim zatvorenim kucistem ali iskreno bas me mrzi da se mlatim sa tim i odrzavam takav sistem
 
Nazad
Vrh Dno