Šta je novo?

koji portabilni volan/setap za pocetnika?

Orchard

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2018
Poruke
3,048
Poena
170
polako prerastam kontroler za voznje i krecem da razmisljam o volanu.kako nikad nisam imao i potpuno pojma nemam cak ni sta da guglam i gde da gledam,racunam da je ovo dobro mesto za pocetak.

ono sto znam: moralo bi da bude portabilno resenje,jer nemam mesta da pravim kompletan fiksirani setap.fotelja mi ne treba,postojeca sasvim okej dabluje i udobno mi je.imam veliki teski sto pa razmisljam da bi volan mogao sasvim dobro da se fiksira za isti,nije problem da se busi.manuelni menjac je krucijelan,pozeljno svih 5+r.kapiram da papucice nisu problem,spreman sam da busim pod ako treba. :)

igre koje me primarno zanimaju su Forza Horizon 3 i 4,tj 4 najvise,trke i kompetitivno me ne zanima,ja sam jedan od onih cudaka koga opusta da vozi jedan level iznad sto bih vozio iz prave i uzivam u samoj voznji i predelima (skotska mi je bas trip).

cena najniza moguca a da ovo ponudi dovoljno uverljivo iskustvo.u smislu ako moram da dam toliko i toliko para da se ne bakcem sa igrackama,ali ono nisam spreman da za ovo izdvajam neki ekstrem.moze cak i polovno,nije mi bitno,bitno je da radi.

hvala svima na pomoci,jer zaista do sad mi nikad ovo nije ni palo na pamet.nikad nisam ni seo na dobar setap,vidjao bi ih samo na videima,cak bih da ima i platio da iskusim cisto da vidim jel' ovo uopsto za mene,mada ne vidim sto ne bi kad me i sa kontrolerom opusta,kamoli volan,menjac i papucice. :)
 
Otprilike smo na istom sto se tice iskustva sa volanima. Napisacu ti cisto osnovne informacije, tj. ono sto sam ja saznao u poslednje vreme, jer sam se isto zainteresovao za volan. Sacekaj i komentar nekog ko ima informacije iz prve ruke, tj. ko je probao te ozbiljnije volane.

Ako ces sa menjacem, gledaj "Logitech", jer ti je "Thrustmaster" previse skupa kombinacija za to. Stoji da je trastmasterov menjac mnogo bolji(metalni), ali je isto tako 3 puta skuplji od lodzitehovog(plasticni i deluje malo kao igracka)- trast 27000, lodzi 8000.

Sto se lodziteha sa menjacem tice, polovno mozes da juris g25, g27 i g29. Prva dva su ti dosta starija modela(uz njih ide menjac, ne mora da se dokupi), pitanje u kakvom su stanju i garancije nemas sigurno. G29 je novi model, ide bez menjaca, trenutno ti je na akciji za crni petak u svim vecim maloprodajama 28000(traje jos dan-dva, redovna cena je 38000), a menjac je oko 8000(nije na akciji). Menjac verovatno mozes da nadjes za nesto manje na kp. Eventualno vidi da li neko prodaje polovno(bilo je pre koju nedelju na kp polovno za 220evra, volan+menjac i vise od godinu dana garancije u "games-u" ili "winwin-u")


Ako ces trastmaster:

Trastmasterov volan koji je tu u cenovnom rangu sa G29 ti je TS 150 PRO(ne gledaj obicnu, samo PRO verziju gledaj, jer uz nju dolaze pedale sa kvacilom koje su isto oko 20000 ako samo njih kupujes, obicna verzija dolazi samo sa dve pedale). Jeftiniji je od g29(ne racunam trenutnu cenu na akciji), kosta oko 33000, ali ako ces da uzimas i menjac onda je to mnogo skuplja investicija. Trast ima malo noviju vrstu mehanizma, pa ima bolji FFB(vibraciju), dok lodzi koristi stariji mehanizam, ali se pokazao kao pouzdaniji(sto se kvarova tice).

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. To je to sto ja znam. Sacekaj i odgovor nekog ko je koristio volane, tj. ko moze da ti da malo konkretnije odgovore u vezi prednosti i mana samih volana.
 
Poslednja izmena:
Nazalost ne. Ali sam ipak presekao i narucio g29 dok je na ovoj akciji. Pogledaj u gigatronu, computerland-u i tako tim radnjama da nemaju mozda negde mogucnost da se proba, tj. u nekom od ovih vecih trznih centara. Znam da je valjda prosle godine gigatron u uscu imao izlozen psvr koji je mogao da se proba, mozda imaju i ovo.

Ako ne nadjes, imas bar jutjub
 
Nazad
Vrh Dno