Šta je novo?

Da li su kutije uredjaja potrebne za garanciju?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
159
Poena
180
Dakle pocele su da mi se nagomilavaju kutije raznih uredjaja i vise ne znam gde cu sa njima. Znaci pocevsi od onih velikih od televizora, monitora, kucista pa do onih manjih od kartica, telefona itd...
Da li su kutije i originalna pakovanja potrebne za ostvarivanje garancije? Da li cuvate te kutije ili bacate ili sta radite sa njima ako nemate mnogo prostora sobi ili stanu?
 
Koliko ja znam po zakonu nisu, konkretno radim u privatnoj radnji elektronike opreme itd i kutija nije obavezna ali uvek tražimo zbog lakšeg i dosta sigurnijeg transporta. Ali ima primera što ljudi dolaze da im mi popravljamo uređaje(mobilne tel.) jer im operateri ne primaju na garanciju ako nemaju org opremu koia ide uz telefon i kutiju. E sad to verovatno zavisi od slučaja do slučaja ko je koliko uporan itd

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne treba ambalaza, to je regulisano članom 56. stav 10. Zakona o zaštiti potrošača gde je propisano da nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.
 
Treba cuvati manje kutije ako neko ima slobodnog prostora.............vise radi potencijalne dalje prodaje nego garancije.
Ko cuva kutiju od TV-a? Ja ne, ali mi nije problem da kutiju od konzole, telefona, PC komponenti i tableta cuvam
 
Ne tako davno, "davači garancije" su složno i izričito zahtevali da se tehnika na reklamaciju mora isporučiti u originalnoj ambalaži. Svađao se ja u radnji za jedan DVD plejer.
U firmi smo se smorili od kutija za nekih 20-ak monitora, poslednje generacije CRT-a.

Onda se neko konačno dosetio da je to glupost, pa uneo u zakon da je to bzvz. i dodao član koji štiti kupce.

Ja čuvam kutije manjih uređaja, ako planiram da ih jednog dana prodam. Ostalo, u đubre.
 
Ko cuva kutiju od TV-a? Ja ne, ali mi nije problem da kutiju od konzole, telefona, PC komponenti i tableta cuvam

Ja čuvam kutiju od TV-a. 55" u podrumu. Gotovo sve komšije takođe, od 43" pa na dalje. Moji kod kuće, spakovane ispod ili u krevetu (kauču), iza kreveta ... gde ima mesta da ne smeta.

Tačno je i to da kutija nije neophodna da bi se ostvarilo pravo na garanciju. Pmaže u svakom slučaju.

Ne znam kako bih poslao TV od 55" na reklamaciju bez kutije. To je nemoguća misija po meni.

Upravo sam završio reklamaciju majkinog TV-a od 32" u Gigatronu (nakon 20 čekanja, zamenjen je panel u 2 godini garancjie). Ne treba da napominjem koliko je kutija sa sačuvanim stiroporima i onom zaštitnom "kesom" pomogla u transportu. TV je poslat bez ijedne jedine ogrebotine na reklamaciju, takvog su mi i vratil nazad (tražio sam, mada kažu u Gigatronu da sada to obavezno rade i sa novim uređajima, da pregledam TV pre preuzimanja).

Tako da Hideo Kojima je bio u pravu, ako ništa drugo onda: Kutije su veoma korisne. :D
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za ovakvom temom. Zakon o zastiti potrosaca izricito navodi u clanu 52 da
Nemogućnost potrošača da dostavi prodavcu ambalažu robe ne može biti uslov za rešavanje reklamacije niti razlog za odbijanje otklanjanja nesaobraznosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno