»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Konfigurisanje Mikrotik ruterborda

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        217

Konfigurisanje Mikrotik ruterborda

Pozdrav svima, vec duze vreme imam konstantne probleme. Ti problemi su vezani za stalne apdejtove koji su skoro svakodnevni.

do sada sam funkcionisao sa 2 operatera -

1. glavni sa kojim zbog Uploada koristim na racunarima koji sluze samo za igranje. To je internet koji dobijam bezicno do svica (gigabitni cisco) i on dolazi do mene nano stationom. Brzina je 40/40 mbita/s

2. Internet kablovski koji sam uveo da sluzi samo za update i downloadovanje igara. Njegova brzina je 100\5 mbita\s.

sada funkcionisem tako sto kada bude neki apdejt na fn ili pubg stavim jednostavno u 2 po 2 racunara i tako skinem ali se desava da klinci ukljuce download na racunarima koji su na sporijem netu i odmah koci ovima sto igraju, imaju packing loss, itd.

sada sam uzeo mikrotik ruterbord RB951G-2HnD, posto prvi koji sam makao jer mi je brljavio, sada zelim da ovaj konfigurisem pa mi je potrebna pomoc.

dakle kako da rasporedim prvi net na racunarima, da li moze automatski da podeli protok ili ce i dalje da pravi problem. Kako da ih na najbolji nacin ogranicim?

I jos jedno, jer postoji mogucnost da oba interneta rade istovremeno pa da izaberem od racunara do racunara ko koji net koristi?

moja postavka sta sve trebam da umrezim je:

ulaz
        1. internet bezicni 40\40
        2. internet kablovski 100\5

Izlaz
        server + 12 racunara + 6 ps4 + ip kamere preko wifi (mikrotikov) + nekoliko telefona

Member Avatar korisnika offline71
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        234
        Da ravnomerno rasporedis protok možeš koristiti pcq queuss
        https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Queues_-_PCQ
        A za određivanje koji računar će koristiti koji net,napravi address list pa za svaki stavi određeni gateway
        https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...l/Address_list

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        217
        Citat Citiram korisnika: offline71 Pogledaj poruku
        A za određivanje koji računar će koristiti koji net,napravi address list pa za svaki stavi određeni gateway
        https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manua...l/Address_list

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
        Jel moraju da mi za ovo budu staticne ip adrese?

Member
        Na forumu od
        Apr 2003
        Poruka
        276
        Da, ako ti DHCP na Mikrotiku dodeljuje adrese da mu kazes da dodeljuje za odgovarajuci uredjaj stalno istu adresu je jedan klik, make static.

Member Avatar korisnika pdetlic
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        844
        Drugo, kad već imaš Mikrotik, ograniči protok za download - po portu. Portovima koje koriste igre daj najveći prioritet.
        samo oTpušteno...

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •