Šta je novo?

Samsung Qled ili LG nanocell?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,459
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Samsung S24 Ultra
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Planiram ovih dana da pazarim tv iz gore pomenutih kategorija. Prva želja mi je OLED i pored svih problema sa burninom, ali finansijski prelazi budžet pa moram ići na jeftinija rešenja. Quantum dot tehnologija je nešto što sam zamislio jer je neka sredina između klasičnog LED televizora i OLEDa. Model LG Nanocell koji sam našao je 70k dok Samsung QLED ima cenu od 90k i uz njega se dobija telefon za koga potencijalno imam kupca, tako da bi me i on izašao malo preko 70k. E sada IPS vs VA... Bitne su mi kako crne tako i boje i uglovi gledanja. Može li generalno neka preporuka ko je bolje primenio tu tehnologiju? Taкоđe sam razmišljao i o nekom Sony TVu ako može biti blizu pomenutih tehnologija....
 
Da da q60r.. a kakav je LG u tom polju sa "nanocell"? Možda naginjem ka njemu jer kući već ima i Samsung i LG smart i više mi odgovara web OS, ali krucijalan je kvalitet slike naravno. Do 80k bih išao max a to su ti jeftijiji modeli Qleda ili Nanocella...

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako imas i samung i lg i ne primecujes razliku u prikazu slike onda idi na sta se tebi vise svidja. Ni jedan ne daje neku wow sliku, spreda ce q60 biti bolji, sa strane ce malo lg, a smart koristi koji ti vise odgovara. Ako gledas samo kvalitet slike i to ti je najbitnije, posto je to predpostavljam neki ulazni nanocell tipa sm82, i gledas vecinom spreda pod pravim uglom onda uzmi q60r, imace kvalitetniju sliku, a na tizen se privikni iako nije to to znam :) Ako imas kompromisa u slici, a bitniji ti je smart da ti lezi onda obrnuto. q60r je fino i skuplji tako da bi bilo fino da razmislis o nekom boljem nanocellu, sm86 ili sm9 iako ce i oni spreda davati slabiju crnu.
 
Ja danas porucio Nanocell 55, IPS, zbog ugla gledanja koji mi maltene nikada nije prav, kao i odlicnog iskustva i sa LG i sa IPS.


Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Verujem da će oba biti osetno bolja od trenutnih... Samsung (43 4K) osetno bolja crna od starog LG (32 1080 3D) dok su boje lepše na LGu kao i webOS koji koči, bolje izgleda... Da da SM82 sam gledao. Možda prevagnem na Samsung na kraju zbog VA, IPS me podseća na muke sa LG monitorom i probijanjem svetla...

49-50 bih uzeo dijagonalu. A ima li Sony da ponudi nešto zanimljivo?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ips ili va nemaju veze sa probijanjem svetla, to je do kvaliteta pozadinskog osvetljenja i ni q60, ni sm82 ne bi trebali da imaju problema sa time, posto su srednja visa klasa.

Kao sto Marko rece, q60 ima bolju sliku, najvise jer ima blizu 6x veci kontrast(~6000 vs ~1000), ali ako gledas tv cesto malo sa strane, sve to pada u vodu, jer vec od 25 stepeni krece gubljenje osvetljenja, a od 30 stepeni ugla slabljenje boja.
Taj blagi ugao i nekako ne primetis mnogo, ali ako se dosta sa strane sedi, daje duplo losiju sliku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Htedoh LG ali je rasprodat po toj ceni, uzeću ako uspem danas Samsung QE49Q65RATXXH, juče je bilo 2 kom, nadam se da nisu otišla. Hvala na informacijama.



Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Pisem iz Mediamarkta, direktno ispred Samsung 43RU. Menjam sve moguce uglove, i slika i boje su bas OK za normalnog korisnika i bas sa strane, nema nikakve razlike, osim ako se bas ne ide u sitna crevca, koliko sam bio naplasen citajuci sve ovo za IPS i VA.

Isto gledam i Q60, nista normalne razlike i iz raznih uglova, tako da ako niste profi, uzmite sta je povoljnije i vama lepse, ne opterecujte se panelom, bar ne kod Samsunga.
3f2d925ea2702d24e87169d0045683c1.jpg
93bf254b0e2b51e073aa7b57118521cc.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Razgrabljen Samsung kao i LG... Sada pošto najverovatnije po cenama po kojima su dostupni ispadaju Samsung Q60R i LG SM82, šta mislite o LG 49SK7900PLA. Verujem da je ovo serija niža od SM?

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
to ti je klasa kao sm82

@ikac
u radnji na demo snimku tesko mozes da primetis razliku ali da, prosecnom korisniku je nebitno da li ips ili va. meni npr na tvojim slikama bode oci koliko je slika "neispravna" :)
 
Da aktiviram opet temu. Uzeo sam na kraju SM82, i velikim delom sam zadovoljan, ali ne i posebno oduševljen, sve mi odgovara na njemu osim crne, ipak sam možda napravio grešku što sam otišao opet na IPS. Cenovno full array televizori ne ulaze u izbor, eventualno neki VA u ceni ovog LG(65k) eventualno do 600e jer verovatno imam kupca za ovaj. Kod čoveka kod koga uzimam, ima Sony XG8396 u tom cenovnom rangu. Interesuje me, ako je neko koristio Sony u toj klasi, da li bi mi doneo neku dobit u odnosu na LG? Ima li svrhe uopšte menjati.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
i taj sony treba da proveris da li je VA ili IPS. Sve zavisi sta ocekujes od TV-a. I neki VA nece imati dobru crnu ali svakako bolju od IPS direktno i plus ces imati losije uglove gledanja koje ces tek primetiti kada krenes u sobi da ga koristis. Cenovno nema cuda u toj klasi. Ako hoces VA mislim da je ove godine samsung VA ru74xx u svim velicinama.
 
Iščitah malo forume, taj Soni ima i VA i IPS, od VA od Sonija što valja je navodno od XF/XG 90 pa na gore, a njega ispod 100k nema. Možda i ne prodam ovaj, eventualno ću preći na Qled početni ako iskrsne povoljno. Hvala na odgovoru.

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
jer se u radnji gde se vrte sljasteci demo snimci pod reflektorima niti vidi slaba crna na ips niti losiji uglovi na va tj vide se ali gubljene kontrasta je primetno tek pod vecim uglom. Tek kada tv doneses kuci i kad krenes da ga koristis shodno tvojim potrebama mozes videti prednosti i mane, naravno ukoliko ih primecujes.
 
Nazad
Vrh Dno