»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
      Prikazani rezultati od 46 do 49 od ukupno 49

Tema: MacBook Pro 16"

Member Avatar korisnika sam633
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        4.870
        Citat Citiram korisnika: imbaqq Pogledaj poruku
        Razocarenje je sto ipak nisu ubacili 10tu seriju intela
        Zapravo, u ovom trenutku, to je pozitivno. Mada i ja ovde malo grešim, jer postoji 10th generacija u dve varijante. (Ice Lake (koji ima najviše 4 jezgra) i Comet Lake (8 jezgara))

Za sada, Ice Lake CPU i razvojna okruženja se "ne mirišu" i neki ljudi su već vratili neke MacBook-ove (MacBook Air) zbog toga.

Youtube-ašenje, fejsbljučenje, office-ovanje, tu nema problema, koliko vidim.

Intel je primio ovo k znaju, pa će možda biti neke ispravke. Više o tome:

https://forum.benchmark.rs/showthrea...=1#post6119712
        Igoritza:"Necu se ja vala ovde vise nikad registrovati."

Member Avatar korisnika Ragnarok
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        4.589
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700
        • RAM: 16 GB
        • HDD: Micron NVMe 256 GB + 1TB HDD
        • LAP: MacBook Pro 2018 13" TB 512GB SSD 16GB RAM
        • TV: TCL 43S515
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: iPhone XS, Lenovo Yoga 730 13", Playstation 4 Pro
      4. Citat Citiram korisnika: imbaqq Pogledaj poruku
        Performanse izgledaju super, cak i neverovatne s obzirom na TDP. Samo ne znam sto je Apple toliko tvrdoglav da bar GPU-u ne podigne TDP za 10-15W kad je laptop ukljucen u struju. Jer ovaj cip jednostavno vristi za snaznijim izvorom struje. Bilo kako bilo, jedini downside je cena ali to je i ocekivano od jabuke. Razocarenje je sto ipak nisu ubacili 10tu seriju intela, bez obzira na mizerne razlike u performansama. Ovo bi uskoro mogao da postane jedan vrlo vrlo kompletan laptop koji bi mogao da pokrije skoro sve radne oblasti. Sad ce biti jos interesantnije videti sta ce se desiti sa performansama kad se predje na ARM i kako ce ARM da gura punokrvni GPU kao sto je Radeon. Interesantni dani su ispred nas
        Ne mora da znaci da ce svi racunari odmah preci na ARM CPU + GPU. Ne verujem da ce Mac Pro biti na ARM-u odmah, niti da ce iMac Pro i verovatno ovaj od 16" odmah preci na ARM. Mislim da ce biti ARM CPU (u nekim SKU-ovima) + AMD GPU dok ce ovi mobilniji sa 5-28W verovatno ubrzo prelaziti na ARM CPU + GPU. Posebno zato sto koliko znam dosta zahtevnog softvera uopste nije ni dizajnirano da radi na ARM-u, dok je GPU akceleracija bazirana na CUDA i drugim resenjima koje mislim da ni ne postoje za ARM trenutno.

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        769
      6. Moja mašina
        • CPU: i7-4771 @3.9GHz
        • MoBo: Gigabyte GA-H87M-D3H
        • RAM: 2x8GB DDR3 Kingston HyperX 1333MHz CL9
        • VGA: Gigabyte GTX 970 G1
        • MON: LG L246WHX-BN
        • HDD: Samsung 830 128GB + Seagate 1TB @7.2k
        • OPT: LG GH24NSB0
        • Case: prostrto po stolu
        • SND: Logitech Z-2300
        • LAP: Asus Vivo Book X542UN
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech G600 + G602 + IME 3.0
      7. Citat Citiram korisnika: Ragnarok Pogledaj poruku
        Ne mora da znaci da ce svi racunari odmah preci na ARM CPU + GPU. Ne verujem da ce Mac Pro biti na ARM-u odmah, niti da ce iMac Pro i verovatno ovaj od 16" odmah preci na ARM. Mislim da ce biti ARM CPU (u nekim SKU-ovima) + AMD GPU dok ce ovi mobilniji sa 5-28W verovatno ubrzo prelaziti na ARM CPU + GPU. Posebno zato sto koliko znam dosta zahtevnog softvera uopste nije ni dizajnirano da radi na ARM-u, dok je GPU akceleracija bazirana na CUDA i drugim resenjima koje mislim da ni ne postoje za ARM trenutno.
        Kako rece Tim, ocekuje da za dve godine sve bude na ARMu. No bez obzira, nisam ni mislio da ce preko noci da prebace sve, nego kazem sigurno je da ce biti poredjenja sta bolje gura grafiku (iliti igrice) i bice jako zanimljivo videti koliko ARM zapravo moze. Sta ce da prebace i kad ce da prebace, to je na njima. Moja licna ocekivanja su da ARM masine nece biti brze u zadacima koji nisu otvaranje web stranica, export fotografija, video sadrzaja i sl. Morace jabuka da proda mnogo mnogo miliona racunara da bi ozbiljni igraci kao Autodesk prepisali softver na ARM. McNeel verujem da ce ostati na x86 dok ARM ne postane jedina opcija. Bilo kako bilo, cekaju se ti prvi racunari (mac mini ako se ne varam) pa da vidimo gde to stoji u poredjenju sa trenutnom generacijom po pitanju performansi.

Member Avatar korisnika Ragnarok
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        4.589
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 8700
        • RAM: 16 GB
        • HDD: Micron NVMe 256 GB + 1TB HDD
        • LAP: MacBook Pro 2018 13" TB 512GB SSD 16GB RAM
        • TV: TCL 43S515
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: iPhone XS, Lenovo Yoga 730 13", Playstation 4 Pro
      10. Ne moras da cekas na Mac Mini. iPad Pro iz ove godine koristi isti taj procesor, tako da je poznato kako aplikacije rade, barem na iPad OS-u. Bice mnogo ozbiljnije kad izbace prvi laptop/desktop sa A14 derivatom koji koliko sam procitao ce biti na 5nm. Intelova rak-rana od 2014. je sto su izgubili trku u fabovima. Posto Apple zakupljuje enormne wafer kapacitete od TSMC-a, moci ce da imaju odlicne margine uz verovatno odlicne performanse. Ali aplikacije u compatbilitiy modu sigurno nece raditi kao na default x86.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •