Šta je novo?

MacBook Pro 16"

vladapan

Zapažen
Učlanjen(a)
06.11.2019
Poruke
13
Poena
24
Sta kazete na novi Mac sto je Apple izbacio, kakvi su vasi utisci?:wave:
 
Pogledao sam. Ali mislio sam da cujem utiske drugih ljudi sta vam se dopada, a sta ne kod novog MacBook-a. Mala diskusija da se pokrene :)
 
Odlican je novi Mac, nisam ga probao, ali mi se mnogo stvari svidja...16" ekran, mnogo bolja tastatura, odlicni zvucnici, baterija, vrhunska izrada...e sad, ko ima 2400+e, ovo je super masina :)
 
Ja ga narucio za 1950e sad za black friday u usa

Sent from my SM-G975U1 using Tapatalk
 
Nisam ga ni ja probao, ali mi je pun pogodak vracanje starog mehanizma tastature.
 
- pouzdanija tastatura (iako ni prethodna nije bila tako nepouzdana kao što su je predstavljali)
- značajno bolje performanse grafičke kartice
- 512 GB SSD na base modelu
- odlični zvučnici, bolji mikrofon
- redizajn touchbara u skladu sa sugestijama korisnika, uključujući i fizički esc key
- malo manji bezeli, malo veći ekran
- maksimalan kapacitet baterije u odnosu na zahteve američke federalne standarde

Ja imam 15" model iz 2018 pa sam i sa njim prezadovoljan, a ovo svakako deluje kao odlična kupovina i gotovo svi reviewi su jednoglasni u oceni da je novi MBP odličan...
 
Ja sam zagrejan za ovaj novi mekbuk pro ali cu ipak da sacekam da dobije malo vise graficke snage. iako je 5500 ogroman napredak u odnosu na bagljavu vegu 20, trebalo bi mi nesto u rangu 5700xt. Jes da je ovo malo verovatno jer epl tesko da ce se odluciti da ide preko 100W a samim tim nista ni od gpu performansi u rangu 5700xt, ali ipak ostaje nada :D
 
iStyle base model 3k evra, hahahaha kakvi su to pilicari..

Gde najbolje uzeti kod nas, KP (ko)?
 
Reče čovek koji hoće da proda polovan ps4 pro za 350e... hit! Kako je lepo kad bi da pazariš novo ispod cene, a prodaš polovno za više nego što si platio u startu!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Proday da li si stvarno mislio da cu tako nesto da probam? :D
 
Ćao ljudi,

već duže vreme gledam da se skinem skroz sa desktopa zbog mobilnosti pre svega, i prirode posla kojom se bavim. Prešao bih na laptop, koji bih po potrebi kačio na 27ice koje imam i u kancelariji i kod kuće. Do skoro sam većao između XPS 15 i Macbook Pro 16". Razmišljao se da čekam da izađe i nova verzija XPS 15 sa 10om generacijom intel procesora, i da urade neverovatan apgrejd kao što su uradili i za 13icu. Ali sam na kraju ipak prevagnuo u Apple tabor, zato što mislim da je ova šesnaestica nešto najbolje što se pojavilo do sada što se laptopova tiče (barem za moje potrebe). Takođe, ono što me je takođe prevagnulo u Apple tabor je resale value, pa za to želim da postavim glavno pitanje. Da li je pametno uzimati neku ekstra mega konfiguraciju (skoro maxed out), ili uzeti nešto jeftinije što će možda manje izgubiti na vrednosti, kada na primer za 3 godine izađe neka znatno bolja verzija?
 
Upucao bi ljude koji postave tako pitanje, valda kupujes sebi laptop, auto, .......,a ne planiras vec dana 1 da ga prodas.
Kupi laptop od 20000 obrni okreni i da ti ukradu nece izgubiti preko 20000.
Kupi polovan Yugo od 200e i on ce da radi po gradu.
.....
 
Upucao bi ljude koji postave tako pitanje, valda kupujes sebi laptop, auto, .......,a ne planiras vec dana 1 da ga prodas.
Kupi laptop od 20000 obrni okreni i da ti ukradu nece izgubiti preko 20000.
Kupi polovan Yugo od 200e i on ce da radi po gradu.
.....

Ja mogu da se upucavam koliko hocu, ali je evidentno da Apple mnogo manje gube vrednost nego ostali laptopovi, pa sam informativno pitao. Necu da ga prodam za 1 dan, ali za 3 godine hocu, kada tehnika dovoljno uznapreduje, i kada bude bilo mesta i finansija za apgrejd.
 
MacBook Pro 16"

Da li je pametno uzimati neku ekstra mega konfiguraciju (skoro maxed out), ili uzeti nešto jeftinije što će možda manje izgubiti na vrednosti, kada na primer za 3 godine izađe neka znatno bolja verzija?

Gledaj prvo prema svojim potrebama, i “osnovni” model sa 512GB je ozbiljna i dovoljno moćna mašina za naredne tri godine. Ako ti baš treba i9, bolja grafika i 1TB storage, onda znaš šta ti je činiti, ako ti razlika u ceni nije problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gledaj prvo prema svojim potrebama, i “osnovni” model sa 512GB je ozbiljna i dovoljno moćna mašina za naredne tri godine. Ako ti baš treba i9, bolja grafika i 1TB storage, onda znaš šta ti je činiti, ako ti razlika u ceni nije problem...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala puno na odgovoru. Znam da je i najjeftiniji ozbiljna masina, ali je nedovoljna za moje trenutne potrebe. Ja sam ciljao i9, 64 giga rama i 4tb ssd. Za procesor manje vise, ali mi je ram zbog After Effectsa najbitniji, i na svom desktopu imam 64 i to je neki optimum, a za SSD je 4tb neki minimum da sam miran jos makar dve godine, jer sam trenutno sa radnim fajlovima na 2.5tb, a volim da mi je sve na jednom mestu.
 
Uzmi to i uzivaj...sto se tice cene, racunaj da ce i za 3 godine to biti ooodlican laptop...tako da ces sigurno moci da ga prodas za nekih 70% cene... :)

Koliko vidim, i ostali macbook-ovi se prodaju za tako neke pare... :)
 
Uzmi to i uzivaj...sto se tice cene, racunaj da ce i za 3 godine to biti ooodlican laptop...tako da ces sigurno moci da ga prodas za nekih 70% cene... :)

Koliko vidim, i ostali macbook-ovi se prodaju za tako neke pare... :)

Pa i ja tako nesto kapiram, hvala svakako
 
Sam si vec sebi dao odgovor, uzmi najjaci, on ti najvise odgovara, a za prodaju otom potom. :)
 
Nisi naisao na problem sa tastaturom kao veliki broj korisnika ?
 
na ebay moze da se nadje i9 model 16ice za 2400$, od pouzdanog prodavca, na apple sajtu cena je mnogo stotina veca, pratio sam situaciju i kod nas ali to >3000E zavisno od modela, naravno gledao sam neki osnovni model i9 sa ded gpu 4gb rama ...
 
Macbook pro 16, koliko znam, nema problema sa tastaturom, to su imali raniji modeli. :)
 
nema u pravu, si , odgovor se odnosi (mozda nisam citirao) na post gde se pominjao 2018 15" model na koji sam referisao , realno ne trebajumi spec 16ice pogotovu sto je 9th procesora gen u njima pa sam razmisljao i o 15" 2018 modelu, jedina stvar koja me nervira je nedostatak fizickog ESC tastera koji mnogo koristim i arrow keys :( koji su uzas ... videcu jos se dvoumim
inace po mnogim testovima i recenzijama puno njih preporucuje i 2013 MBP 2020 model (sa 10th gen intel) u poredjenju sa 16icom ... ali opet sve zavisi sta kome treba, meni koji sam presao 40 god i vid poceo da slabi 13ica mi postaje bas mala (imam MBP 2015 model ali sa dual core cpu)

i onaj touchbar mi je potpuno useless
 
Poslednja izmena:
Ako razlika u ceni izmedju 15 2018 i 16 modela nije velika, svakako bih isao na 16...bolja baterija, bolja tastatura, veci ekran, a slicna velicina laptopa, i bolje specifikacije.. :)
 
Red velicina 400-500$, mislim da se isplati toliko vise novca, sve zavisi za sta ti treba, recimo realno i9 meni ne treba, razlika izmedju ekrana 15-16 mizerna, jedini VELIKI + jeste fizicki ESC i magic keyboard ... ostalo je zanemarljivo, recimo ova 15ica ima i7 i 32gb rama i dobru grafiku tako da recimo zadovoljava sve potrebe a razlika u ceni taman dodje za DHL i carinu i spediciju
Screenshot 2020-05-18 at 14.04.49.png
Screenshot 2020-05-18 at 14.05.47.png
 
Poslednja izmena:
Nisi naisao na problem sa tastaturom kao veliki broj korisnika ?
Ti problemi sa tastaturom se mistifikuju, a nisam siguran da velika većina korisnika koja piše o njima uopšte razume o čemu je reč.
Apple je 2016-te godine klasičnu "scissor" tastaturu na Macbook računarima zamenio "butterfly" tastaturom.
Butterfly tastatura sama po sebi nema tendenciju da se kvari, već ovaj tip tastera ima jako mali "key travel" (kretanje tastera) u odnosu na klasične tastature.
Zbog toga se dešavalo da izvesne količine prašine ili prljavštine, koje mogu dospeti ispod tastera i inače same po sebi ne bi izazvale problem, mogu dovesti do toga da butterfly tasteri ne reaguju na pritisak.
Apple je pokušavao da reši ili ograniči ovaj problem i pre povratka na scissor mehanizam stavljanjem membrane ispod tastera.
Tako npr. Macbook iz 2018-te koji imam ima takvu membranu i za skoro 2 godine nisam imao problema sa tastaturom.
To naravno ne znači da se ne mogu javiti u budućnosti, ali mislim da problem uopšte nije tih dimenzija kao što ga predstavljaju...
 
ok hvala na odogovoru, znaci realno, kada kupim novi MBP 15 2018 ne bi trebalo ocekivati nekih problema. Veliki broj youtubera u svojim recenzijama stalno su kukali na probleme sa nereagovanjem par tastera a sa obzirom da je relativno noviji racunar u pitanju (moj 2015 nikad nije imao problema a ovaj 2018 u koji je ugradjena butterfly imao problema - ocigledno je problem konstruktivne prirode i prostora kroz koji ta prasina dodje i zaglavi se)
mislim da je ta investicija jos najbolja 15 2018, 16icu je mnogo pozurena bez 10th gen intel proc ne mogu da kazem da nije korisna ali opet nekako bez tog novog update moguceg na June 22 apple konferenciji nije nesto mnogo donela sem za nijansu veceg ekrana i tastature, dobro tu mu dodje 6k ext monitori i kojesta jos novog ali opet ...
polako cu da udomim moj 13 2015 i da pazarim 15 2018 ali nov :)
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno