Šta je novo?

SSD- Brzina pokretana

iljicmatteo

Poznat
Učlanjen(a)
26.11.2019
Poruke
1
Poena
41
Zappocetak pozdrav svim clanovma foruma ,i hvala adminima na aktivaciji!

Naime dugi niz sam koristio HDD i jednom prilikom kad sam servisirao jedno racunalo ,odlucio sam im stavi SSD ADATA 120gb nista posebno ,ali pc se razletio koliko se brzo palio sam windows pokretanje browsera igrica itd naime taj pc nije bio nista posebno dual core amd 2.8ghz 2gb rama 512 grafe znaci teska socijala, nakon nekog izvesnog vremena uhvatio sam vremena da sebi stavim SSD uzeo sam kingston 120gb pošto hdd imam 500gb nakon sta sam digao windows ,meni brzina samog PC gotovo ista malo brza al nije to to ,znaci ona socijala od pc mi je nekao brze radila doduse ADATA je imala 500/450 dok KINGSTON moj ima mislim 500/350 al opet s HDD na SSD nisam primjetio neku razliku jako ni kod pokretanja windowsa 10 paljenja igrica itd ,jedina razlika je ona socijala od PC je imala win 7 dok ja koristim win 10 takoder imam sustav oba dva instalirana i na HDD i na SSD a brzina identicna nekuzim zasto i šta krivo radim ,ako i radim? evo par slikica testa te pogledaj te spec mog racunala lijep pozdrav i hvala svima na vremenu ! test SSD : ssd test.PNG ssd info.PNG sest 1.PNG
Info mog pc : info.PNG
hdd info :hard.PNG
 
Možda nisam sve baš najbolje ispratio, ali brzina diska ne određuje direktno i brzinu samog operativnog sistema. Očekivao bih da sedmica bude nešto brža, ali ja bih prvo pogledao šta sve imaš od drajvera i servisa koji ti se podižu odmah. SSD ubrzava čitanje fajlova sa diska i ništa drugo. Ako ti drajveri zadržavaju podizanje sistema, džaba. Možda te zadržava i neki antivirus (ili virus ;)) ili čeka neki mrežni "timeout". Prvi kompjuter je možda imao daleko lošiji hdd od tebe, pa je SSD doneo veću i očigledniju razliku, možda je kod njega uključena hibernacija, itd. Probaj da instaliraš čist Windows na SSD i to bez drugih uređaja, pa vidi.

Što se pokretanja igrica tiče, opet džaba ako su ti procesor ili neki drugi hardver usko grlo, a ne disk. Npr, ako ti komp obrađuje 100 MB podataka u sekundu, džaba ti što SSD može da mu servira 450 MB.

Itd, ovo je sve na prvu loptu. Eventualno da pogledaš i Even Viewer, ako ima grešaka možda ukažu na timeout nekog servisa.
 
Cini mi seda je ovo pitanje vec bilo prije neki dan ?!!!

1.Kloniraj hdd na ssd-umjesto sveze instalacije(ima i trial programa koji vrse kvalitetno kopiranje).

2.Po startovanju ssd-a iskljuci hdd, pa onda izbrisi Win na hdd-u.
 
Nazad
Vrh Dno