Šta je novo?

Grejanje hdd-a

Djenka

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2015
Poruke
274
Poena
70
Sada imam 2x 2.5" i 2x 3.5". Hard koji sam juce kupio kao polovan i ubacio ga je radio na oko 40c j jače sto bas i nije dobro. E sad kućište je ms titan. Oba mesta za 3.5" su sad popunjena, da li postoji neka mogućnost ubacivanja nekog ventilatora ili neko rešenje. Poručio sam 2 venta za krov kućišta jer ih nisam nikada ni imao. Samo 3 sto dolaze uz kućište. Hard koji se greje je na 100/100 u sentinelu. Mozda će kad mi stignu ventovi malo bolje strujati vazduh? Video sam i neku plocu sa 2 manje venta kao za hladjenje hdd-a, kosta oko 600-700din jel to služi svrsi da ne kupujem sad napamet..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
a ti bi na koliko da budu?neces nista narocito dobiti sa tolikim ventovima,narocito na diskovima koje si ocigledno usendvicio...najpametnije sto mozes da uradis je da ubacis uduv napred na dnu,tako ces dobacati svez vazduh do njih i to je to sto im mozes.sem toga treba ti izduv u krovu ili na zadnjoj strani i to je to.ako nemas tesko naklokovan sistem,vise karti (i to blowback tipa) vise ventova od solidnog uduva i izduva je besmisleno tj nista ne dobijas sem dodatne prasine.
 
40c je prilično uobičajeno . Tek tamo oko 60 je za zabrinjavanje.
 
Ne ulazim u sentinel često ali sam juce ubacio hard i čisto da proverim da li je kako je prodavac i rekao. Posle nekog kopiranja otvorim opet sentinel i vidim narandzasto ili crveni neki znak pored, ne secam se sad. Uglavnom je temperatura bila malo veca od proseka. Pa reko bolje sprečiti ako može. Jel može da bude da je do harda/primerka? Kad dodjem kući bacicu pogled kako je danas.


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Mo\e da bude,neki se vi[e greju, posebno brzi.
 
download.png
bacao sam neke fajlove juce na taj "novi" hard, mozda ga je to poremetilo, jer sada pola sta posle paljenja stoji na 26, a slika od gore je 10min posle ukljucivanja racunara.
Evo malo kroz rad racunara ali ne i koriscenja samog harda 37 stoji.. najvise od sva 4..
 
Poslednja izmena:
46 dok sam igrao csgo koji je na sistemskom ssd hardu.. nesto tu ne stima

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
aj da ne otvaram novu temu, juce mi crkne 2"5 hdd sto sam ga prebacio iz laptopa jos odavno. 100/100 bio. da li vredi probati sa menjanjem ploce ili kako se vec zove? nasao sam na oglasima isti model cak i datum proizvodnje isti mesec. ne bih se njakao da mi slike nisu bas na tom hardu. Ako neko vidi poruku neka ostavi misljenje, nisam bekapovao slike i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sam to je jasno e sad verovatno cu kupiti hard sa oglasa 20e je cena pa probati samo plocu da zamenim i vidim sta se desava, ako neko ima neki drugi predlog neka kaze. Model je toshiba mq01abd075 750gb
nasao sam i ovaj snimak gde menja bios chip https://www.youtube.com/watch?v=Ng_0WaTzKmY da li bih morao to da uradim?
 
Poslednja izmena:
najbitnija stvar je kako je crkao?ako ga vidi u biosu ili bilo kako ocitava vrv nije elektronika i ne bi nista uradio sa novom.
 
Ne vidi se nigde. Mislim da je pregoreo neki deo i to je to. Probacu kod jednog majstora ako ima profi fen ovaj kao sa klipa. I da vidim koliko traži.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Razmisli koliko ti te slike vrede. Zato što postoji mogućnost da oštetiš podatke do kojih bi neka data recovery firma mogla da dodje...

A sad krenes sa grejanjem diska, pa zamena elektronike, itd. polako ulazes sve više. Može da se desi da na kraju platis više nego da si odmah odneo gde treba.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
svejedno je ozbiljnoj firmi jel' on menjao plocicu i stagod da je radio sa njom posto ako ne prepoznaje hdd (kao sto ne prepoznaje) odmah traze kompatibilan donor drajv koji radi i prebacaju platter-e.cak bi trebalo da je svejedno dal' ga je kucao i sl quick fiksevi posto bi ga ispalo isto...

sa nadriservisima kojima je to bitno svakako ne treba da ima posla ni u kom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno