Šta je novo?

Konfiguracija za kancelarijski rad

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Pozdav svima,
zanima me vaše mišljenje o konfiguraciji koja će se koristiti za poslovne potrebe (Microsoft Office i web browsing):

AMD Ryzen 5 2600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Kingston HyperX Fury RGB HX430C15FB3A/8
Gigabyte GP-P650
Samsung 860 EVO Series MZ-76E250B
Western Digital Red WD10EFRX
MS Industrial METROPOLIS PRO

znam da je za ove potrebe 'overkill', ali cilj je da se u ovom trenutku napravi konfiguracija koja će, za kancelarijski rad, potrajati 5 - 10 godina (uz eventualnu izmenu procesora).
Razmišljam se da li bi bilo pametnije uzeti neki NVMe umesto ovih diskova, nisam upoznat sa tom tehnologijom..
 
Fali ti grafička, taj CPU nema ugrađenu grafiku. Za te poslove ti NVMe ne treba mada je lepo imati što brži disk za system.
 
ja bih pre išao na neku polovnu mašinu (i5, ddr3 8GB, SSD) HP ili Dell + legalan Win i Office (nalepnice)
 
^Da, i to bi bio dodatni problem, odnosno dodatni trošak.

E sad, što se tiče novih brand name konfiguracija, o tome sam već razmišljao i naravno došao do zaključka da su brand name daleko skuplje (a pritom daleko lošije po komponentama), evo npr brand name konfiguracija sa i5,
jedina opcija koja dolazi u obzir bi bio ovaj HP (+ doplata 20.000 za Win 10).
Prva sledeća opcija koja ima 8GB RAM-a (konfiguracija sa samo 4GB je po mom mišljenju suluda) a sa Win 10 košta 78.000, nema ništa jeftinije.
Konfiguracija koju sam sastavio, bi sa Win 10, izašla oko 83.000.
 
Samo da se zahvalim svima za pomoć i predloge,
na kraju sam poslušao sugestije i odlučio se za HP brand name konfiguraciju za koju sam dobio dobru ponudu :)
i5-8400
8GB DDR4 2666MHz
256GB SSD
Win 10 Pro
 
Ako nije tajna i ako nije protivno pravilima foruma, koliko si platio ovaj komp? I koji tip kucista je u pitanju?

Sent from my Huawei P Smart 2019 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno