Šta je novo?

NFC plaćanje

walent

Poštovan
Učlanjen(a)
15.09.2017
Poruke
148
Poena
70
Koja je najbolja banka trenutno za nfc plaćanje telefonom? Koliko razumem vipov mWallet nema ovu funkciju. Raiffeisen račun za mlade ide sa mastercard koja ne može uz mPay.
 
Kod intese radi super, ne znam za ostale

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Societe Generale, odnosno sada OTP, ja koristim svakodnevno. Imaju u mobile aplikaciji opciju mCard.

Ali trenutno imaju neke tehničke probleme, tako da plaćanje karticama ne radi.
 
Intesa radi OK. Ne placam cesto, ali kada zaboravim novcanik/karticu dobro dodje.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Kako to funkcioniše na strani radnji? Da li im trebaju posebni aparati ili je dovoljan onaj preko kojeg inače stavljaju kartice?
 
Običan aparat. Ja često koristim Google Pay, posebno u inostranstvu. Google Pay koristi virtuelnu karticu, tako da ne postoji mogućnost da ti neko opelješi originalnu.
 
Nije srpska banka i nalog.
 
Ima li ljudi koji svakodnevno koriste mCard od OTP banke? Na pola POS terminala radi, na pola njih aplikacija kaze uspesno placanje, ali POS terminal izbaci da je transakcija odbijena, iako ocita regularno. Uvek spremim aplikaciju i unesem PIN pre prinosenja POS terminalu, za uspesne transakcije mi nekad posle ocitavanja (ne uvek) trazi ponovni unos PINa. Za neuspele nikad ne trazi, samo izbaci da je uspesna transakcija, iako POS terminal odbije.

Postoji li uopste neka alternativa umesto mCard koja radi kod nas? Google Pay ne radi, iOS ne koristim.
 
Nazad
Vrh Dno