Šta je novo?

Problem sa novom AMD konfiguracijom

serbiadiablo

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
2,828
Poena
425
Drugari,

Sklopio sam konfiguraciju juce, i na zalost nisam jos uvek video pocetni pozdrav :)
Naime, prilikom paljena racunara, zacuje se 3 duza beeep-a, i to je to. Nastavi da radi, tj da vrti ventove i nista vise. Na onim ez diodama upaljena je za ram memoriju.
Iz prvog sam taj jedan stik stavio u slot koji treba, nakon toga pokusao sa ostalim a rezultat je bio isti. Da li neko ima savet sta uraditi, sve osim ploce sam uzeo u Emmi-ju(dal odneti do njih ili sta). Mozda da se proba flash biosa, ili ako ima neko na zajam 1 stap ddr4 da testiram da li je zaista memorija.

Specifikacija:

AMD AM4 Ryzen 7 2700X
DDR4 16GB 3200MHz Kingston HyperX Predator CL1611290
AMD Radeon RX 580 XFX 8GB OC+
SSD M.2 500GB Kingston A2000 NVMe 2200/2000MB/s
Seagate 2TB
775/1151/2066/AM4 LC-Power Cosmo Cool
MS Industrial METROPOLIS PRO
MSI B450 TOMAHAWK MAX
650W Antec 650 w bronse 80

Hvala unapred.
 
rasklopis sve i krenes polako po dobrom tutorijalu,a tutorijal ce ti okaciti neko ko prati dobre rivjuere i tech kanale,ja sam davno ispao iz tog stosa...u sustini se svodi da prvo sklopis samo osnovno van kucista da bi prosao post i dosao do biosa,pa onda na tenane dalje sklapas.
 
negde sam procitao da predator ne ide nikako sa ryzenom, pojma nemam zasto... probaj sa nekim drugim ramom.
 
Ako bude to, onda je to najmanji problem :)
 
negde sam procitao da predator ne ide nikako sa ryzenom, pojma nemam zasto... probaj sa nekim drugim ramom.

Da ali uglavnom se navode GB ploce kao problematicne u tom smislu (verovatno i odredjene Asus).
Mislim da je nedavno neko napisao da ima 2700 ili 3600 Rajzen u kombinaciji sa Tomahawk Max i Predator memorijom i da sve radi kako treba. Ali u svakom slucaju vazi da je sigurnije uzeti Fury memoriju, ionako ne vidim nikakvu vecu prednost za Predator, meni cak Fury izgleda bolje, minimal dok je Predator nekako ipak ''nabudzena'' u decjem/gaming stilu :)
 
^ iskreno ne znam detalje jer ne pratim nesto posebno ryzene, slucajno sam video na par mesta da je predator no-no za ryzene pa rekoh da predlozim da se za pocetak krene od toga.
a kingston ne volim ni jedan :)
 
Ok su Kingston RAM mem, dovoljno brze, nisu skupe, dizajn/izrada solidni a garancija 120 meseci. Ali pre svega zbog cene se isplate, u visem cenovnom rangu ima naravno boljih, brzih (i lepsih) memorija.
 
Verovali ili ne, proradilo je sve kad sam izvadio pa vratio nazad procesor. Nigde nisam pogrešio prvi put, sve sam isto uradio, al eto, ovaj put sve ok. Nadam se da su gremlini a neka falinka na ploči... Dobro će doći ova tema ako se nešto slično nekome dogodi.

Hvala svima na savetima :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno