Šta je novo?

4k televizor i domaci kanali

Machinery

Poštovan
Učlanjen(a)
19.04.2017
Poruke
99
Poena
60
Postovanje svima. Interesuje me iskustvo vas koji imate 4k tv, kako se ponasaju domaci kanali na ovim televizorima? Korisnik sam Mts, pa me zanima da li ce kanali biti dosta losiji za gledanje u odnosu na FHD televizore? Planiram da uzmem neki 4k od 43 inca. Hvala.
 
ako koristis boks slika ce ti biti krs manje vise sta god da uradis,jer ne skalira TV sliku vec boks,a po pravilu ti boksovi imaju najjeftinije cipsete koji postoje.mozes da probas da smanjis rezoluciju boksa,ugasis deinterlacing i tako da probas da procesuiranje prebacis na TV ali to ce teze da ide.

ne znam tj ne verujem da mts daje cam modul ili kabl,tako da TV dobija izravno sliku i radi ceo posao.tu opet sve zavisi od samog TV-a ali generalno tesko ces naci neki koji nema bar pristojno skaliranje i procesuiranje.ne ocekuj cuda naravno mada ima TV-ova koji mogu skoro cuda da urade sa 576i i generalno oni najjeftiniji voksovi,vivaksi i sl su krajnje limitirani sa opcijama...
 
Pre 3 meseca su mi uveli kablovsku, set top box imam i opticki internet. Nisam nigde imao priliku da pogledam 4k tv na nasim kanalima...pa me je interesovalo da li ce to biti tako lose za gledanje kao sto sam procitao u nekim komentarima (pisu da je bukvalno lose za gledanje). I jedno glupo pitanje...da li ce nasi kanali na 4k televizorima biti preko celog ekrana bez onih crnih linija kao da je 4:3 format, jer sam procitao komentar jedan gde kaze da mu svi kanali imaju linije na 4k tv-u (mozda je nesto pogresno podeseno u samom tv-u)?
 
Nema crnih linija, ne treba to da te brine
 
Nazad
Vrh Dno